KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale: 1. NIE WPISUJEMY postow "kartonowych", 2. wpisywanie postów WYMAGA logowania (od 1.02.2003).

Na tapecie:  Dodaj link do do działu tematycznego  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
09-06-16 13:08  Zabytki sygnalizacji
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Te zabytki są "na chodzie"! Używane są one na jednej ze stacyjek około 20 km od Hajnówki, w pobliżu Zalewu Siemionowskiego. Nazwa stacyjki jest na jednym ze zdjęć. Starałem się ująć wszystkie istotne elementy; nie wiem, czy się to udało?

Post zmieniony (09-06-16 13:12)

Odpowiedz na tę wiadomość 

09-06-16 18:44  Odp: Zabytki sygnalizacji
Andrzej Px48 

Na Forum:
Galerie - 5

- 1

Aż się łza w oku kręci. Jak w filmie ,,Człowiek na torze". Semafory ramienne, ręcznie przestawiane zwrotnice, naprężacze i pędnie drutowe. Ech ,kiedyś to wszystko było w ruchu, teraz takie perełki kolejnictwa to juz zamierająca rzadkość w dobie Pendolino. Acz ma ona,ta stacyjka niezaprzeczalny plus. W przypadku wojny i zagłuszania elektronicznego tudzież odcięcia zasilania do nastawni 3/4 naszych stacji będzie ślepe i martwe. A Narewka nie. Dzięki ZBiGu za te zdjęcia.

--
GG 7250639
Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

17-06-16 08:33  Odp: Zabytki sygnalizacji
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Dzięki ZbiGu :)

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016