KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-01-16 09:42  Odp: [P] Szyny do tramloka
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jako lokalnego historyka i regionalistę bardzo mnie cieszy, że komuś się podoba ;-) Bytom i jego 800 lat historii to jest coś. Kiedy Śląsk przedzieliła granica, to miasto stało się wizytówką Niemiec na wschodzie. Autostrada i szybka kolej do Berlina, oczyszczalnia ścieków (biologiczna!), przepiękne kamienice. Dlatego po stronie polskiej stworzono swoistą przeciwwagę - Katowice. Tam powstały np. pierwsze wieżowce - głównie po to, by ... były widoczne z Bytomia. Najbardziej boli, że teraz tak wiele zabudowy Bytomia podlega zniszczeniu. Dużo by pisać ...
Wracając do tematu, znam oczywiście te fotki - zauważ, że tramlok na zdjęciu ma na dachu kondensator.

Post zmieniony (10-01-16 09:43)

 
10-01-16 09:48  Odp: [P] Szyny do tramloka
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

I jeszcze jedno: ów Automat to samoobsługowy bar szybkiej obsługi. Ta forma wyszynku stała się tak popularną, że nazwa stała się jej swoistym synonimem. Jeszcze do niedawna bar "Automat" istniał w Katowicach, na prowadzącej do dworca ulicy Stawowej. W latach 60-tych mój wujek w tymże "Automacie" poznał kasjerkę, swoją przyszłą żonę ...

 
18-04-16 12:46  Odp: [P] Szyny do tramloka
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wprawdzie modelu jeszcze nie zacząłem, ale aby wprowadzić się w nastrój ;-) kupiłem książkę "Tramwaje górnośląskie T1", z Eurosprintera. Nie przeczytałem jej jeszcze, ale już po pobieżnym przejrzeniu, widzę, że warto było. Są też szkice wagonów doczepnych do tramloka. Fajnie byłoby mieć taki zestaw z wagonem, ale nie czuję się na siłach, aby to zaprojektować. Książkę polecam.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024