KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-08-15 17:44  [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

<> Wiem gdzie wisiało i na czym ale nie znam roku budowy urządzeń. Czy firma Siemens sprzedawała urządzenia srk w Polsce przed wojną ?

Post zmieniony (09-08-15 09:55)

 
04-08-15 08:25  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Może nie tyle sprzedawał Siemens takie rzeczy, ile po prostu montował na szlakach kolejowych należących do Niemiec.
Po wojnie z lekka się rozjechały granice, przez co wiele niemieckich urządzeń po prostu znalazło się na terenie Polski.
Fajna pamiątka.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
09-08-15 10:03  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Posiadam jeszcze takie trzy
<>
<>
<>
i pytanie dotyczące tabliczki z orłem odnawiać tzn malować biały orzeł czerwone tło czy nic nie robić

-Dowiedziałem się że tabliczka ta niemiecka jest z 1941 r pozostałe wisiały na aparatach blokowych produkcji polskiej ale urządzenia takie same czyli polska musiała mieć licencje od Siemensa

Post zmieniony (09-08-15 10:11)

 
13-08-15 19:16  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja bym nie malował szkoda tej wiekowej patyny która dodaje moim zdaniem uroku

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
18-10-15 23:14  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

amz20 czy Ty szukałeś kiedyś info o malowaniu literek na tabliczkach aparatów blokowych? Bo ostatnio usłyszałem co nie co na ten temat.

 
19-10-15 17:49  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dokładnie .Występuje tam specyficzna czcionka jak i sposób malowania i nie wiem czy to prawd ale podobno malowane były patykiem

--

 
19-10-15 23:06  Odp: [Infrastruktura] Stara tabliczka z aparatu blokowego i z parowozu
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Rozmawiałem z jednym emerytem kolejowym i tak sobie weszliśmy na te tematy, bo gość pracował w pionie automatyki. Z tego co mi powiedział, to właśnie na kolei byli tacy specjalni pracownicy od malowania tabliczek na aparatach, w przekaźnikowniach stojaki opisywali. W skrzyniach zależności też mieli trochę robótki:) . Podobno oficjalnie byli liternikami. Malowali małymi pędzelkami (patyczków też nie wykluczam). Był ponoć szablon i na nim się wzorowali. Np. na tabliczkach pod blokami rysowali poziome linijki ołówkiem, no i pomału sobie tworzyli. Później linijki zmazywali i gotowe:) Płacone mieli od literki. Im mniejsza tym więcej kosztowała. Ponoć całkiem nieźle zarabiali na tym w owych czasach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024