KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-04-15 19:56  Odp: [P] Jak to jest z tymi buforami
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Z określeniem strony prawej lub lewej w przypadku taboru kolejowego zawsze był kłopot. Tak jest z uwagi na odwracalność - w większości przypadków można przecież jechać przodem lub tyłem. Samoloty czy okręty zawsze poruszają się do przodu, w ich przypadku strona lewa jest oznaczana światłem czerwonym, prawa zielonym.
Przepisy kolejowe w sprawie sygnałów świetlnych na taborze określają strony, jako identyfikowane w kierunku jazdy - prawą lub lewą. Potwierdza to treść przestudiowanych przeze mnie protokołów powypadkowych. Jeżeli patrzący na czoło lokomotywy świadek (np. Darek) widział zapalone światła na górze i lewe - wszystko w porządku, bo przepis mówi o górnym i prawym. W zeznaniu maszynisty zatem będzie światło prawe, w zeznaniu świadka świecące po lewej.
Nietrudno określić strony parowozu - kocioł z przodu, po stronie prawej stanowisko maszynisty. W taborze współczesnym podobnie. Kabina lokomotywy jednokabinowej ma przód tam, gdzie główny pulpit. Dwukabinowa ma przód tam, gdzie kabina "A".
Widać zatem, że mamy dwie metody określenia strony prawa-lewa. Pierwsza to przepisy dotyczące jazdy (kierunek jazdy to przód), druga to opisana wyżej metoda konstrukcyjna.

Modelarz zajmuje się przede wszystkim konstrukcją, zatem najlepiej jest stosować sposób ogólnie przyjęty, kojarzący się jednoznacznie. Czyli z pozycji maszynisty.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024