KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-07-14 20:20  [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Album na ukończeniu. Można kliknąć "zobacz makietę", by pobrać go jako pdf-a (ok.60MB):
http://www.kolejnictwo-polskie.pl/wyj%C4%85tkowa-publikacja/autorzy/

 
15-07-14 09:26  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nareszcie. Konkretna pozycja. Po kilku "chamskich" przedrukach z angielszczyzny i umęczonych na siłę przez amatorów albumikach, miło jest rzucić okiem na taka pozycję. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać, zatem nie mówię o merytoryce. Od strony zecerskiej – piękna robota!!! Wiem co mówię, pracuję w wydawnictwie. Bilingwalne publikacje bywają upierdliwe w składzie, a tu – cacuszko! Gratulacje!

Edit: Kolejne słowa podziwu, ktoś to składał na Pagemakerze... ztrudniliście kustosza?

--

Post zmieniony (15-07-14 09:32)

 
15-07-14 14:56  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hehe, nie wiem. Ale wydawnictwo Quiximedia wydało już nie takie dzieła.
http://www.quixi.pl/
Sam proces i filozofia wydawania też są dość niezwykłe. W każdym razie mam już w rękach tzw. egzemplarz okazowy, format A4, twarda okładka, druk na kredzie itp. Ale to jakby prototyp, bo jeszcze będą zmiany. Sam zgłosiłem dość ważną: otóż historię kolejnictwa na ziemiach polskich podzielono na zabory pruski, rosyjski i austriacki. Błąd, bo do pruskiego zaliczono Śląsk, który nigdy pod zaborami nie był. Będzie to poprawione.
Oprócz tego dojdzie kilka nowych rozdziałów, dość ciekawych i miłych dla oka ;-)

Post zmieniony (15-07-14 14:59)

 
16-07-14 08:02  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

:) Super.

Widziałem też, że jest opisany Bielski dworzec Uprzywilejowanej Północnej Kolei Cesarza Ferdusia :)

Wiesz z tym Śląskiem to chyba potoczne myślowe zapędzenie się. Wielu kojarzy Śląsk z "niemieckością". Może bardziej chodziło o wpływy kulturowo-techniczno-przemysłowe bardziej niż o przynależność polityczną. O Bielsku nie wspomnę, bo tu zawsze był taki tygielek i ciężko jednoznacznie przypisać Podbeskidzie komukolwiek.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-07-14 08:45  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Raczej nie. Zauważ, że kryterium "pod zaborem" zostało użyte w sensie geograficznym.
Teksty o dworcach to moja broszka w tym albumie. Szczególnie polecam dworzec w Gdańsku - niewielu wie, że według jego planów zbudowano na świecie jeszcze dwa identyczne obiekty. Jeden aż w ... Japonii.

Bielsko - najbardziej chyba żal tramwajów ...

 
16-07-14 10:05  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja już tramwajów nie pamiętam – jestem pokolenie Gierkowskie. Na gdańskim dworcu bywałem onegdaj dość często (kiedy miałem fazę na zwiedzanie gotyku ceglanego pozostawionego przez Krzyżaków). Zawsze bardzo mi się podobał.

Tak, czy owak – jeszcze raz gratuluję świetnej roboty :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-08-14 11:08  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
Tommoz 

 

Czy tą publikację będzie można jakoś kupić/dostać?
Pytam, bo na stronie wydawnictwa nie znalazłem możiwości zakupu żadnej z ich publikacji...

Pozdrawiam.

--

 
08-02-15 09:37  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Z przyjemnością informuję, że do ciągle rosnącej "Księgi" doszło kilkadziesiąt nowych opisów dworców w Polsce i na świecie, oraz opisów niezwykłych linii kolejowych. Można pobrać pdf-a, ale też - nowość - oglądać w przeglądarce.
http://www.kolejnictwo-polskie.pl/wyj%C4%85tkowa-publikacja/

 
08-02-15 21:32  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1
 
08-02-15 22:25  Odp: [Literatura] Złota Księga Kolejnictwa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pdf-a osobiście nie sprawdzałem. Myślę że to kwestia najbliższych dni i nowości do obejrzenia w wersji html zostaną tam załadowane. W sumie przesłałem około 40 nowych opisów - dworce w Polsce, na świecie oraz ciekawe trasy kolejowe na świecie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024