KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-07-13 21:45  [Parowozy] Przyróbka Bn2t+t Henschel ,,Riesa'' na ,,Rysia''
Bartosz   

Witam wszystkich bardzo serdecznie, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam taki problem, mianowicie chodzi o parowóz Bn2t+t Henschel. W opisie lokomotywy jest napisane, że po II wojnie światowej wznowiono produkcję tego parowozu pod nazwą ,,Ryś''. Ja chcę przerobić model Bn2t+t Henschel na polską wersję, czyli jak wspomniałem ,,Ryś'' tylko nie wiem jak. Jakie były różnice między tymi wersjami, co należałoby zmienić?
Bardzo bym prosił o odpowiedzi i z góry dziękuję.

 
24-07-13 09:16  Odp: [Parowozy] Przyróbka Bn2t+t Henschel ,,Riesa'' na ,,Rysia''
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Niestety, brak dokumentacji technicznej parowozu Ryś uniemożliwia stwierdzenie zmian jakie zastosowano po wznowieniu produkcji po wojnie.
Każda maszyna przechodziła przed produkcją zmiany techniczne, przykładem może tu być parowóz Pt31 , którego produkcję wznowiono po wojnie z oznaczeniem Pt47, ilość zmian zastosowanych w parowozie zatarło sylwetkę przedwojennej Pt31.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024