KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-12 18:51  [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
Rosynant 

 

Witam!
Dla tych co jeszcze nie wiedzą, w parowozowni w Wolsztynie zamontowano kamerki internetowe. Można więc na żywo oglądać życie parowozowni i czynne parowozy.
kamerki

--

 
24-10-12 10:33  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki!

Uwielbiam to miejsce. Byłem tam latem, posiedziałem, posłuchałem, pogadałem, popatrzyłem, pooddychałem powietrzem o specyficznej woni, nasycałem zmysły. Szkoda, że mam dość daleko do Wolsztyna. Polecam wszystkim wizytę we Wolsztynie, nie podczas parady, ale w normalny dzień.

Pozdrowionka!

--


 
28-03-14 19:53  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Dzięki rozkładowi jazdy i obserwacjom z kamerek udało mi się ustalić jedną z pór dnia, w których "upolowanie" lokomotywy w Wolsztynie jest możliwe.

Parowóz pojawia się w widoku na torowisko około 18:03. Następnie można mu spokojnie "pozwolić" na zniknięcie z pola widzenia, gdyż mieści się w przestrzeni nie objętej monitoringiem. W widoku na obrotnicę zostaje obrócony i znów wjeżdża w widok na torowisko. Tutaj mamy do wyboru: oglądać załadunek węgla bez zmiany kamery, albo przełączyć się do widoku na kanał oczystkowy. W wypadku wyboru opcji pierwszej sygnałem do zmiany kamery jest ponowne cofanie się lokomotywy, która podjeżdża bliżej żurawia wodnego i jest nawadniana. Po zakończeniu tej operacji znów jedzie do tyłu i kilka minut stoi w bezruchu i około 18:28 odjeżdża w kierunku stacji.

Mam nadzieję, że moje obserwacje będą pomocne :-)

--
Pozdrawiam
Quba

 
29-03-14 19:30  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To już nieaktualne , od 1 kwietnia (i to nie żart prima cośtam), zawieszony zostaje planowy ruch parowozów !
edit:
na zawsze :-)

Post zmieniony (29-03-14 19:30)

 
29-03-14 22:39  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z tym na zawsze, to bym się wstrzymał. Może jednak ostanie się KTOŚ rozsądny i utrzyma ruch.
Jak to się mówi w życiu : nigdy nie mów nigdy....

 
30-03-14 11:23  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Słyszałem wczoraj w TVN że to niestety koszty takich przejazdów są zbyt wysokie i wychodzą w miliony rocznie za parowóz.
Drugie - wg. mnie - lepsze wytłumaczenie - to jakiś-tam super-znawca z pekape stwierdził, że pracownicy jadący rano do pracy powinni jechać jak w XXI wieku pociągiem elektrycznym, a nie jak w XIX parowozem - fajnie, że parowozowe przejazdy są dokładne "jak przed wojną" - zero spóźnień, ale za to tory niestety są często "zabytkowe".
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
30-03-14 13:57  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

18 kwietnia mają się odbyć jeszcze jedne rozmowy na ten temat. Miejmy nadzieję, że dojdą do jakiegoś kompromisu.

To co napisał Adam Cook - bomb brzmi bardzo prawdopodobnie. Niestety wielu tzw "specjalistów od marketingu" powoduje zmiany np w składzie kosmetyków, albo wyglądzie zewnętrznym sprawdzonych produktów, nie dlatego że poprawą one jakość, albo zwiększą komfort używania danej rzeczy, tylko aby było "inaczej" i żeby wykazać się kreatywnością przed swoim przełożonym.

--
Pozdrawiam
Quba

 
31-03-14 00:03  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powiem Wam, że i w mojej branży też takie niedouki marketingowe potrafią wynaleźć cuda...
Czasem to ręce opadają. I co ciekawe te osobniki z reguły nie ponoszą odpowiedzialności za swoją
twórczość. Najwyżej lądują w następnej firmie z branży. Finansowej....

 
31-03-14 19:18  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W przewozach osobowych na PKP jest taka zależność że niby
do każdego pasażera się dopłaca i im więcej ludzisków jeździ tym więcej się dopłaca ,czyli generalnie ludzisków nieopłaca się wozić a jak się nie wozi to nie ma problemu ,nie ma strat i jest OK .
Największym problemem na kolei jest jak widać to że pociągi wogóle jakieś jeżdzą bo kłopot z tym straszny i okrutny.

Post zmieniony (31-03-14 19:19)

 
31-03-14 22:39  Odp: [Infrastruktura Parowozy] Wolsztyn online
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NIE , no to już z tym dopłacaniem do każdego pasażera to przesadziłeś. Przecież to logiczne,
że im więcej pasażerów mają w tzw. obłożeniu danych połączeń kolejowych PR lub IC , to
linie stają się rentowne w pewnym momencie. A są takie połączenia, gdzie pasażerów
można policzyć na palcach obu rąk ... a jeszcze wagony ciągnie bardzo oszczędny w zużyciu
paliwa "Gagarin".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024