KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-07-12 15:52  Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szukam materiałów na temat wagonów osobowych PKP sprzed 1939 roku. Konkretnie to chcę zrobić model takiego wagonu do kompletu razem z lokomotywą El.204 w skali 1/45. Mam jeden model wagonu w skali 1/45 z seri Bi 29 ( model wydał Answer ). Ale przecież te wagony nie jeździły po polskich torach przed 1939 rokiem. Może się mylę.. na dodatek jest to model oryginału z muzeum w Chabówce. Dobrze byłoby coś zrobić zgodnego z historią....

 
27-07-12 19:09  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakie wagony są możliwe do zestawienia spóbuj zapytać na http://forum.modelarstwo.info - tam powinni wiedzieć co można połączyć, przynajmiej będziesz wiedział konkretniej czego szukać.

 
28-07-12 21:55  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Oto lista wagonów sprzed 1939 roku które były używane na PKP wg książki Monografia DOKP Poznań Henryka Zięby:
2 osiowy boczniak B
2 osiowe z wejściami czołowymi BCi- wyszły z Okl27 z Kartonowego Hobby 1:45
3 osiowy boczniak By
3 osiowy boczniak Cy
4 osiowy 4 kl. Dyi
A tutaj masz plany wagonów o bardzo zbliżonej konstrukcji :
http://www.kbaystb.de/kbaystb-kbaystb/kbaystb-personenwagen/kbaystb-kbaystb-personenwagen.html
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
30-07-12 13:00  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję za cenne informacje. Mam przygotowany do sklejenia model tego wagonu osobowego z serii BCi. Tylko mam takie watpliwości, w jaki sposób trafiły na PKP wagony produkcji powojennej ( mam na mysli I Wojnę Światową ), zostały kupione w Niemczech ?
No i jak wyglądały wewnątrz ? Na pewno nie tak,jak przedstawia się to w wydaniu Answera. Bo jest to model wagonu w wersji z Muzeum w Chabówce. Ja pamiętam te wagony z lat 70-tych zeszłego wieku. Jeździły w niewielkich ilościach w skladach pociągów relacji Skarżysko-Kamienna - Bodzechów lub Rozwadów. Wewnątrz nie było tyle lakierowanego drewna a podłogi były czarne niemalże od koloru substancji pokrywajacej deski. I miały też inny rozkład siedzeń i układ korytarza.
Jeśli takie wagony były na PKP przed 1939 rokiem, to nie popełnię błędu tematycznego dołączając jeden do lokomotywy El.204.
Jeszcze raz dzięki !

 
30-07-12 14:00  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No nie wiem, z opisu http://archeo.kolej.pl/leon/trakcja/el200.htm wynika, że nie pałetały się one po polsce. Ja bym raczej je widział z jakimiś czteroosiowcami przy takiej ich pracy.

 
30-07-12 14:53  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lokomotywy z serii El.200 przeciągały składy pociagów przez tunel średnicowy w Warszawie, to fakt. Tylko czy w składach pociągów osobowych mogły być wagony serii BCi ? Marzy mi się model "Szczupaka" - ale ten wagon trafił chyba do nas po 1945 roku... no i gdzie znajdę dobre plany... Poszukam, jak mi czas pozwoli kontaktu z Panem Bogdanem Pokropińskim - to jest SPEC od tej wiedzy i Mistrz !!!

 
30-07-12 19:03  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Popatrz na te zdjęcia:
http://www.warszawa1939.pl/strony/srednicowa.htm
Na zdjęciu z 1936 r. widać 2 osiowe osobowe.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
31-07-12 10:23  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam, zdjęcie ekstra, tylko, co to za wagony i gdzie można znaleźć plany tychże ??? Jeśli to 1936 rok, to z pewnością takie wagony mogłły ciągnąć El.200 przez tunel średnicowy. Zastanawia mnie malowanie wagonów.Bardzo ciemne, jaki to był odcień zielonego koloru ? Czy tego typu wagony przetrwały do dzisiaj ? Może wiesz coś ?

 
31-07-12 10:32  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale ja jestem gapa... otworzyłęm tylko jedna fotkę, a tu jest jeszcze jedna mi nieznana z całym składem. Wagony były malowane na matowy ciemnozielony kolor i widać,ze i dachy są tego samego koloru, co i ściany boków. Tę fotkę z jednostką elektryczną znam i chyba mam.

 
01-08-12 21:36  Odp: Wagony osobowe PKP sprzed 1939 roku
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Otwórz stronę:
http://audiovis.nac.gov.pl/

Wpisz wyrażenie "wagon osobowy" lub lilpop lub sanok

Zobaczysz zdjęcia wagonów, nawet budowanych w hali fabrycznej Lilpopa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024