KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-08-11 09:56  [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jechałem ostatnio EZT z Olsztyna do Elbląga i moją uwagę zwrócił dość dziwny element wyposażenia, znajdujący się w przedziale dla podróżnych z większym bagażem, czyli w tzw. "bydlaku", "kanarówie", itp.



Jestem laikiem w sprawach dotyczących budowy i wyposażania pociągów, więc jeśli ktoś wie, to proszę o odpowiedź - co to jest?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
19-08-11 22:31  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś jak jeszcze była prawdziwa kolej to na stacjach ,stacyjkach gdzie były kasy biletowe to utarg z tych kas panie kasjerki pakowały w specjalne worki a te worki przekazywały kierownikom pociągów którzy te worki pakowali do takich skrzyń jakby kas pancernych a one były mocowane właśnie do tego tajemniczego dynksa coby nikt nie ukradł.
Pieniąchy jechały do kasy zbiorczej tzw stacyjnej i ona rozliczała wszystkie pośrednie kasy biletowe a kasiorę wpłacała do banku .
To chyba tyle

 
20-08-11 23:36  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Ciekawa teoria, choć gdzie indziej otrzymałem opowiedź, że to podłączenie awaryjnego sprzęgu.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
23-08-11 06:58  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie teoria, amz20 dobrze prawi :)

 
23-08-11 14:02  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

http://forumkolejowe.pl/zagadkowy-element-wyposazenia-ezt-vt1843.htm

--

Post zmieniony (23-08-11 14:02)

 
23-08-11 22:27  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Toff z całym szacunkiem, ale ci goście z tamtego forum to nie wiedzą co mówią.

 
24-08-11 13:26  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

No dobra, w takim razie jeśli nie jest to uchwyt do awaryjnego sprzęgu, to jak do tego "czegoś" mocowano owe kasy pancerne? Wkręcano na wystający pręt (posiada gwint)? Można gdzieś znaleźć jakieś zdjęcia, rysunki, itp.?
(Nie, żebym nie wierzył w tę wersję - z ciekawości pytam).
--

Post zmieniony (24-08-11 13:36)

 
24-08-11 20:46  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Po rozmowie ze starym mechanikiem muszę przyznać że racji nie miałem dynks jest do SPRZĘGÓW ale po jakimś tam wypadku gdzie sprzęg się urwał i poranił mechanika zaniechano ich wożenia i dynksy stały się niepotrzebne.
Kasa była mocowana do takiego jakby kółka w podłodze coś takiego jak by chciał byka albo konia uwiązać..
No to chyba tyle osobiście uważam temat za zakończony ;-)

Post zmieniony (24-08-11 21:17)

 
24-08-11 23:56  Odp: [pytanie] Zagadkowy element wyposażenia EZT
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To jeszcze ja powiem bo się strasznie upierałem, że to nie na sprzęg. Ja pytałem tez kolejarza tylko dyżurnego ruchu o to i powiedział, że na kasę to jest. Natomiast faktycznie w służbowym jest takie kolucho przy podłodze to może to miał na myśli. W każdym bądź razie dobrze, że są takie tematy bo człowiek się czegoś nauczy :)
Przypominam sobie jeszcze, że w tym dziale bodajże były zagadki kolejowe. Podobało mi się to, ale niestety zanikł temat...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024