KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-08-11 16:05  Lokomotywa elektryczna EL.100
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Serdecznie witam ! Jestem w trakcie kompletowania materiałów do zrobienia od podstaw modelu tej lokomotywy.Skala 1/45. Myslę,ze jak zdrowie i wolny czas dopisza, to w przyszłym roku miałbym zajęcie na dłuzszy czas. Pytałem wśród znajomych o plany El.100 z Modelarza .Nie wiem,jak to sie stało, ale mam tylko dwa z trzech arkuszy planów,bez Nr 1. Wiem,ze pod koniec poprzedniego wieku została wydana monografia El.100 autorstwa Mistrza Bogdana Pokropińskiego. Materiały z " Kolei Duzych i Małych " mam w oryginale. W zamian za pomoc w uzupełnieniu tych braków służę planami innych stalowych smoków z naszych torów. Ahoj !!

 
18-08-11 15:25  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uściślę zakres moich poszukiwań. Plany EL.100 były w Modelarzu 8 i 9 z 1985 roku. Nie mam arkusza nr 1 planów. Natomiast pozycja książkowa to : Pierwsza lokomotywa elektryczna PKP EL.100 ( EP-01). Autor Edward Pokropiński a wydawcą był EMI-Press, w 1995 roku.Pozdro..

 
18-08-11 18:35  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Część materiału foto dla potrzeb KMiD jako redakcja zakupiliśmy z NAC. W wyszukiwarkę na ich stronie wpisz lokomotywa elektryczna.

http://audiovis.nac.gov.pl/search/

Jeżeli masz firefoxa, klikasz prawym na obrazku i wybierasz otwarcie w nowej karcie - zobaczysz nieco większy obrazek niż ten w javie.

 
18-08-11 21:36  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
NowyWojtek 

 

Hej!
Mam te Modelarze i chętnie zeskanuję i prześlę Ci brakujący arkusz planów. Niestety, dostęp do skanera A3 będę miał dopiero w przyszłym tygodniu, więc musisz uzbroić się w kilkudniową cierpliwość ;)
Pozdrawiam,
Wojtek

 
19-08-11 09:23  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Juz teraz dziękuję Wojtku, uzbrajam się w cierpliowość. Jesli to nie będzie dla Ciebie problemem to obok skanów A3 proszę o A4 robione na zakładkę. Pozdrowienia

 
17-10-12 12:28  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wracam do mojego tematu. Dzięki Markowi mam komplet planów El.100 w oryginale z Modelarza. A czy jest ktoś, kto ma oryginał książki o tej lokomotywie autorstwa Edwarda Pokropińskiego ?
Szukam też pewnych informacji odnośnie malowania lokomotywy, jaki to był konkretnie odcień zieleni, choćby wg kodu RAL, a może któraś z farb Humbrola będzie pasować ? Czy to były farby błyszczące czy też matowe ? Różnie to za fotografiach wygląda. Pewnie to jest nieosiągalne, ale czy są dostępne fotki tej lokomotywy już po zmianie oznaczeń na EP-01 ? Pozdrowienia !!

 
19-11-12 22:13  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,THEO, może coś Cię zainteresuje,pozdrawiam Marek

http://www.modelmania.com.pl/index.php?cPath=788_789&%3CosCsid%3E

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-11-12 23:14  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
Pt47-106 

 - 0

Jak chcesz skan książki o EL.100, to gdzieś mam, podaj adres mailowy.

 
28-11-12 23:59  Odp: Lokomotywa elektryczna EL.100
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Przecież to jest w profilu użytkownika, kliknij w napis THEO.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024