KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-01-10 21:09  Odp: [szukam] czcionki do oznaczeń parowozów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sorry, ale nie rozumiem. Program Corel używa czcionek z katalogu Fonts komputera. I nie ma osobnego "formatu Corel" dla czcionek. Chyba, że chodzi o stworzone w Corelu rysunki liter i cyfr. Ale to przecież nie czcionka, a zestaw obrazków (jest w jednym z linków).

 
07-01-10 12:34  Odp: [szukam] czcionki do oznaczeń parowozów
bambuko 

 

Tak, ja miałem na myśli .cdr pliki.
Ja nie mam i nie używam CorelDraw.
Oczywiście mogę te obrazki otworzyć w PaintShop etc.ale to nie to samo?
Tak jak mówiłem - ja wole używać CAD.
Po prostu dla mnie CAD jest łatwiejszy i bardziej funkcjonalny - ale to po prostu personalna preferencja :-)
Plus lubię mieć oryginalne źródła informacji - dlatego ze kolekcjonuje :-) i dlatego ze mogę sprawdzić według oryginału.

--
"Why bother to argue with fools, they just drag you down to their level and beat you with experience"

 
08-01-10 01:42  Odp: [szukam] czcionki do oznaczeń parowozów
wojtan   

Dzięki raz jeszcze za chęci. Normę i linki podane znam. Problem polega na tym, że BN-67-9310-03 to nie jest to co widać na tabliczkach parowozów. Porównajcie choćby "y" w tej normie z takim np. zdjęciem:

http://www.ty2.pl/fileadmin/template/img/ty2-naglowek.jpg

Nie wydaje mi się zatem, że ta norma reguluje kształt znaków używanych na tabliczkach parowozów. Widziałem kiedyś stronę z wyrysowanymi jak wół tymi znakami, właśnie z takim "y", teraz jej znaleźć nie mogę - ot i cały problem.
I żeby nie było że tu wybrzydzam i grymaszę - poradzę sobie robiąc zestaw potrzebnych liter i cyfr na podstawie zdjęć. A to, że jakaś strona istniała i już jej nie ma, to niestety się zdarza i trudno. Nie chcąc robić więcej zamieszania można ten temat zamknąć.
Chyba, że kogoś sprawa różnorodności czcionek zainteresowała, to zapraszam do dociekań. Bo jest ciekawie. Wystarczy spojrzeć na budkę parowozu i widać różne czcionki w różnych miejscach. To samo na pudłach wagonów.
A żeby jeszcze dowalić do pieca, to spójrzcie na to:

http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=752&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jeszcze inne "y"!

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024