KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-03-09 09:48  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za pomoc . Podczas projektowania i klejenia panzerzuga 42/44 zostało mi trochę wagonów . Tworzyć następny skład niemieckiego pociągu mijało się z celem.Wiem że po wojnie były tworzone Polskie składy pancerne i dlatego szukam informacji na ten temat. Moje poszukiwania nie dawały satysfakcji i dla tego ten post. A czy były wykorzystywane w niechlubnym celu to inne zagadnienie. A i o tym trzeba pamiętać i nie wybielać historii . Sprzęt jest tylko sprzętem i bez ingerencji człowieka jest tylko martwym narzędziem. I w zależności od intencji człowieka jest wykorzystywany. Koniec polemiki za każdą pomoc serdeczne dzięki.

--
k.rydz.

 
15-03-09 21:27  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
czesław.g 

 

W książce Janusza Magnuskiego pod tytułem :
Wozy Bojowe LWP 1943-1983
jest poświęcony rozdział na temat poc panc w latach powojennych

--
czesław.g

 
02-12-13 21:50  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Czy na wybrzeżu po 45 istniał pociąg pancerny ? Służył on do obrony wybrzeża, był wzorowany na włoskim sprzęcie przejętym przez Niemców, a po wojnie otrzymaliśmy go my, na zdjęciach jest to ostatni link, piąty rząd po prawej stronie podpis frans 190.
--

Post zmieniony (02-12-13 21:53)

 
03-12-13 16:55  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Panie Krzysztofie ma Pan rację - to wszyscy którzy fascynują się techniką Niemiecką w latach 1939-45 powinni się choćby zdrowo zastanowić nad swoją fascynacją - czy ten sprzęt nie był użyty w celach mordowania choćby naszego narodu , już nie wspominając o innych .Również czy wagony kolejowe nie były używane do przewozu ludności do obozów śmierci - ludzie -sprzęt to sprzęt -tylko odpowiednio opisany bez ściemniania jego wykorzystania
--

Post zmieniony (03-12-13 17:00)

 
22-12-13 16:24  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do znawców tematu pociągów pancernych po 45- (na wybrzeżu odnaleziono i zabezpieczono skład francuskiego , ciężkiego pociągu pancernego ) według kryteriów LWP
-opancerzona bateria kolejowa kalibru 194 mm - poszukuję więcej informacji - jestem ciekawy ile osób będzie wiedziało cokolwiek -pozdrawiam.

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
25-12-13 11:28  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywizjon_Artylerii_Kolejowej

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
25-12-13 19:35  Odp: [Militarne] Polskie pociagi pancerne po 1945
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za informację - to już znam lecz szukam czegoś bardziej ciekawszego - może plany - jeśli kogokolwiek interesuje ten temat proszę szukać pod nazwami
materiel de 194 mle 70/93 sur affut-truc lub pod niemiecką nazwą 194 mm K(E)486 (f) lub
93(f) lub w dziale o artylerii francuskiej Artillerie Lourde sur Voie Ferree

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024