KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-01-19 16:01  Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Z przykrością muszę poinformować że dzisiaj zmarł pan Paweł Adamowicz, nasz wieloletni i wspaniały prezydent miasta. Dużo by o Nim opowiadać, Zaatakowany przez nożownika na finale WOŚP w Gdańsku Głównym. Ja byłem wczoraj cały dzień jako ochrona wolontariuszy WOŚP w Jelitkowie i Oliwie.
Niech spoczywa w pokoju.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
14-01-19 16:26  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Straszna tragedia !
Jestem z Sopotu i miałem okazję poznać Pana Prezydenta i nawet dość długo rozmawialiśmy o Muzeum II WŚ.
Niech spoczywa w pokoju ducha ...

 
14-01-19 22:40  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Moim zdaniem taka tragedia była tylko kwestią czasu. Pytałem się tylko sam siebie kto i kiedy padnie ofiarą ? Jad i mowa nienawiści do myślących inaczej ( czytaj : normalnie) sączona w mediach przez PiS padła na podatny grunt. Mam pewne przemyślenia co do osoby zabójcy prezydenta i zostawię je dla siebie. Zapewne prawa strona będzie się starała zrobić z niego w mediach psychopatę i osadzić w zakładzie zamkniętym. Nie zdziwi mnie wiadomość za rok że ten człowiek powiesił się na klamce bo miał ,,wyrzuty sumienia". Przy okazji załatwiono też Owsiaka który od początku był solą w oku kościoła kat. W 2015 roku po wyborach wygranych przez PiS powiedziałem na pewnym spotkaniu przy ,,złocistym": Oni idą tą samą drogą którą kroczył Hitler po władzę.Zobaczycie poleje się krew. Wtedy patrzono na mnie z uśmiechem. Czy i teraz będzie moim adwersarzom do śmiechu?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-01-19 23:05  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To bardzo smutna wiadomość. Mam tylko nadzieję, że jego śmierć nie pójdzie na marne i już niedługo Polacy pokażą obecnej władzy, gdzie jej miejsce.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-01-19 08:02  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Sprawcą był człowiek chory psychicznie, 27 latek biorący leki na schizofrenię paranoidalną, który niedawno wyszedł z więzienia po wyroku za napady na banki, bez zawodu, pracy, wykształcenie podstawowe, utrzymywany przez matkę. Na filmie z tragicznego ataku widać że osobnik po nim chodzi na scenie, wymachuje a nikt nic nie robi. Grupa ludzi na scenie biernie przypatruje się wszystkiemu, zero reakcji, obezwładnienia czy to przez ochronę czy przez ludzi obok.

Przestańcie wypisywać konteksty polityczne, mowa nienawiści itp "dożynanie watahy" zapoczątkowane przez poprzedników czy przez takie przypadki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_biuro_poselskie_PiS_w_%C5%81odzi

Nic takiego nie ma miejsca. Jest wiele przypadków tragicznych ataku świrów, np ten z grudnia

https://natemat.pl/258833,nozownik-w-szczecinie-atak-w-kinie-multikino-galaxy

Ale tu ludzie go obezwładnili.

ale tylko gdy zdarzy się w przypadku VIPa to podnoszone jest larum i tragedia wykorzystywana by wyładowac swoje frustracje polityczne. Czy polityka ma wpływ na nasze hobby, codzienność? Poza tym ta medialna polityla to czysta mistyfikacja, nie bądźmy naiwni. Inaczej to wszystko wygląda w rzeczywistości, nawet politycy inaczej odnoszą się do siebie w kuluarach niż przed kamerami. Poza tym dajcie sobie spokój z tym co bije z każdego portalu medialnego, tu jest forum modelarskie a nie WP.

Powinniśmy jak powiedział kard. Nycz

"powiedzieć zdecydowane "nie" wszelkiej nienawiści, podziałom - często bezsensownym - wszelkim uprzedzeniom. By powiedzieć natomiast "tak" dla miłości braterskiej, dla wspólnoty, która nikogo nie wyklucza"

A dla Pana Prezydenta ta melodia

https://www.youtube.com/watch?v=4zLfCnGVeL4

--

Post zmieniony (15-01-19 08:04)

 
15-01-19 08:14  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Sven , podpisuję się pod tym co napisałeś.
Najszczersze wyrazu żalu dla rodziny.

 
16-01-19 10:37  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zginął polityk, więc analizy i konteksty polityczne są nieuniknione, mogę sobie tylko wyobrazić jakie szczucie i nakręcanie spirali w mediach się zacznie (to już się dzieje).
To, że będą z mordercy robili wariata - było oczywiste. Ekipa rządząca, która język nienawiści uczyniła swoim głównym środkiem przekazu (tolerancja dla przemocy, obrażanie i opluwanie części społeczeństwa która się z nią nie zgadza) będzie zbierać żniwo swoich poczynań.
To nie "dożynanie watahy" (którego nie pochwalam) było pierwsze... to była jedna z wielu reakcji na działania tej ekipy.

Ale na tym forum, i tu się zgadzam - nie powinno być rozwijania dyskusji politycznych bo to prowadzi donikąd. W tej chwili brutalny język jest po obu stronach, ludzie gdyby mogli, zagryźli by się. Ta śmierć jest efektem zbiegu różnych okoliczności, jeżeli facet miał nierówno pod deklem to powinien być w psychiatryku a nie na wolności po wyjściu z więzienia.
Trafił na podatny grunt atmosfery przemocy, był pewien poklasku i bezkarności, bo taką atmosferę tworzą teraz media rządowe.

To dobrze, że nasze hobby jest daleko od tego, oczywiście że polityka nie ma na nie wpływu (mam taką nadzieję). Chociaż już się spotkałem z gwałtownymi reakcjami różnych pseudonarodowych oszołomów na wydanie Messerschmitta do złożenia samemu - postulowali wycofanie tego "narzędzia do zabijania" ze sprzedaży.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-01-19 11:41  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tzw. "mowa nienawiści" rozpoczęła się ponad dekadę wcześniej, nie dopiero teraz. Niemniej jednak obecnie nikt nikogo nie namawia do eliminacji. Jest kłótnia, jak zwykle u nas. Od tego czasu trwa spektakl medialny, oderwany od rzeczywistości pomiędzy w zasadzie wszystkimi stronami politycznymi. Media są podzielone ale zawsze tak było, jedne po tej, inne po tamtej stronie, to nie jest nic nowego. Wykorzystywanie tragedii spowodowanej przez szaleńca i obarczanie winą jakiejkolwiek strony biorącej udział w kłótni politycznej jest szkodliwe, błędne i oderwane od rzeczywistości.

Tutaj przepraszam, ale fakty są niestety takie że to chory człowiek i nikt go nie zrobił szaleńcem (nie ma spisku lekarzy), człowiek nie związany z polityką, margines społeczny

Batonus, przeczytaj jeszcze raz poniżej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_biuro_poselskie_PiS_w_%C5%81odzi

teraz nie ma niczego takiego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-01-19 11:57  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Słyszałeś, co wykrzykiwał na scenie?
"Siedziałem niewinnie w więzieniu.
Platforma Obywatelska mnie torturowała.
Dlatego właśnie zginął Adamowicz."

Sven, nie wolno Ci mówić: No cóż, wariat. Prosta sprawa, nie ma co drążyć. Nie każdy chory człowiek w wolnych chwilach biega po mieście i dźga nożem.
Nawet wariat potrzebuje "zapalnika", potrzebuje żeby ktoś mu pokazał wroga winnego jego nieszczęść.
Ostatnio takich zapalników jest (mam nadzieję, że można będzie powiedzieć: było) coraz więcej.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
16-01-19 11:57  Odp: Śmierc Pana Prezydenta Adamowicza
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nikt go nie zrobił szaleńcem? Facet wyszedł w grudniu z więzienia. Jak myślisz Sven, do jakich mediów miał tam dostęp przez ostatnie trzy lata?

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024