KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-02-17 20:21  Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://allegro.pl/maly-modelarz-2-1958-szybowce-samoloty-unikat-i6697521173.html?reco_id=a731f1b8-ea45-11e6-b1e7-b8ca3a69c898&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 
03-02-17 21:17  Odp: Biały kruk ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No, no !!!! Teraz niech Andy kupi tego MM za trzy i pół tysiąca złotych i go potnie !!!
Mam ten numer MM i było sporo problemów, żeby w ogóle trafić na niego ( a to było ponad 30 lat temu ). Większość nakładu została po prostu sklejona przez dzieciaki - modele autentycznie
latały. Wiem coś o tym, bo skleiłem podobne latające "cuda" z MM - 5/1972.
W tej aukcji jest też numer 1/57 - Flota desantowa , za jedyne 1900 zł ! :-))))

 
03-02-17 22:09  Odp: Biały kruk ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wyrażę własne zdanie - ludzie zbierają dosłownie wszystko.
Można zbierać/kolekcjonować archiwalne wydania M/M (jak oczywiście kogoś na to stać).
Ceny za wystawione egzemplarze uważam za kompletną paranoję.
Gdybym nawet miał pieniądze to wolałbym kupić np. jakieś stare książki bo... wybaczcie ale oglądanie arkuszy z prymitywnymi modelami (to samo odnosi się do radosnej twórczości tzn. budowy modeli z takich starych wydawnictw gdzie waloryzacja to gwałt) żadnej satysfakcji mnie by nie przyniosło.
Owszem - te "starocie" i modele mogłyby być eksponatami ukazującymi historię i rozwój modelarstwa w Polsce.

 
04-02-17 09:27  Odp: Biały kruk ?
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Egzemplarz jak na swoje lata jest rzeczywiście w idealnym stanie, ale cena jest z kosmosu, nawet gdybym wygrał w totka kilka baniek to w tej cenie bym tego nie kupił, po prostu nie jest ta wycinanka tyle warta...

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
04-02-17 09:47  Odp: Biały kruk ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jakiś zafiksowany snob pewnie to kupi.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-02-17 10:07  Odp: Biały kruk ?
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jest to najtrudniej do zdobycia model MM do pełnej kolekcji. Dla kolekcjonera nie ma znaczenia jaka jest cena tego eksponatu. To po pierwsze. Po drugie nie chodzi o jakiegoś zafiksowanego snoba, bo takich na świecie jest wielu i wydadzą każde pieniądze na to co im brakuje w kolekcji. Po trzecie kolekcjonuje się po to aby mieć, a jak się nie ma pieniędzy to się nie kolekcjonuje. Po czwarte ktoś oferuje eksponat za kwotę którą uważa za stosowną, a ktoś to kupuje to w porządku. I to cała filozofia kolekcjonowania.
Ja sam jestem kolekcjonerem i wiem, że nie ma znaczenia kwota, za jaką kupię eksponat do kolekcji. Oczywiści sam sobie stawiam granicę, poza którą nie pójdę, ale kto wie.
Tak więc nie mierzyć swoją miarką coś co nie jest zrozumiałe. (Zresztą uważam, że ta kwota jest i tak zbyt niska).
Swoją drogą kolekcję MM zbierałem 30 lat, dla wielu forumowiczów to ich całe dotychczasowe życie.

--
gienek

 
04-02-17 10:54  Odp: Biały kruk ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, tutaj za jedyne 3500 dostajemy kilka arkuszy starego papieru formatu A4 zadrukowanego OFFSETEM !

A co ma mają powiedzieć biedni filomatyści zbierający znaczki pocztowe, gdzie za skraweczek cienkiego papierka z jakimiś wypłowiałymi farbami muszą wydać fortunę.

PS
Jestem posiadaczem tegoż egzemplarza MM, ale tylko okładki :(

 
04-02-17 11:55  Odp: Biały kruk ?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czytam sobie na spokojnie Wasze opinie na temat starych MM i cen na aukcji.Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Tylko proszę : nie obrażajcie innych ! TLB - na jakiej to podstawie opierasz swoją opinię, że to musi być cyt. " zafiksowany snob " ???? A może po prostu nie będziesz nigdy w życiu w stanie finansowo podołać zebraniu kompletu MM 1957 - 2013 ? Mamy teraz możliwość wyboru - chcesz kupić i masz takie pieniądze - bierzesz ! Dla jednych to może być cena " z sufitu " , dla mnie nie. Wiem, jaką wartość mają archiwalne MM i ile trzeba było włożyć starań i nie ukrywam pieniędzy, by skompletować roczniki. Nie wszystko trzeba było kupować, mam sporo egzemplarzy z wymiany, otrzymanych okazyjnie. Pamiętam, choć to już tyle lat minęło, Pana Andrzeja Skalskiego z Chorzowa, który odstąpił mi Flotę Desantową - 1/57 ( Czy Pan Andrzej żyje ? ). Razem z Flotą Desantową otrzymałem od Pana Andrzeja kilka wycinanek MON drukowanych na arkuszach A2.

Ryszardzie, wiem, że zbierasz stare książki - różności dla Ciebie znalazły by się w moich zbiorach. Coś dla Ciebie przygotuję w niedalekiej przyszłości. :-)))) THEO

 
05-02-17 15:55  Odp: Biały kruk ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

" Dla kolekcjonera nie ma znaczenia jaka jest cena tego eksponatu"

Ha ha ha ha ha Gienku - jak widać nawet dla kolekcjonera cena tego eksponatu MA ZNACZENIE, bo nikt nie kupił tego MM za cenę wzięta wprost z sufitu! Baaaaaaaaaaaaaaaardo wysokiego sufitu!

--

 
05-02-17 16:09  Odp: Biały kruk ?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Błąd taktyczny. Ja bym wystawił za 200 PLN i ustawił wysoką minimalną. Przy takiej wyjściowej...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024