KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-04-16 11:34  ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Wracając wczoraj z konkursu inowrocławskiego w m. Redecz Krukowy natknąłem się przy drodze na osobliwy ,,pomnik" pamięci lotników polskich.

Zaintrygowany tym znaleziskiem, zacząłem szukać co to za miejsce. I okazało się że to jest http://www.redeczkrukowy.pl/index.php?op...&Itemid=11. Sama idea może i słuszna, ale wykonanie przeokropne. Obok ,,pomnika" wystawione są zjeżdżalnie dla dzieci i drewniane świątki.

oraz zardzewiały Skot t 3R

Nieco dalej ,,kolekcja" taboru wąskotorowego i normalnotorowa SM 30.

Brakuje jeszcze tylko Toy-Toya i budki z hot-dogami.
Jak dla mnie to przeokropny bajzel i obrażanie pamięci. A może to ,,dobra zmiana" w polskim muzealnictwie ?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
25-04-16 11:53  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Widocznie Kujawiacy walczyli na Wilgach.

 
25-04-16 11:56  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Fakt - okrutne dziadostwo ! A ten pomnik, ta kolumnada jak pięść do nosa !

 
25-04-16 12:53  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Edekyogi 

 

Może i faktycznie - dziadostwo.
Ale z drugiej strony - jeżeli eksponaty są zadbane - to lepiej, że chociaż w takim "muzeum" są zachowane, niż gdyby miały zgnić gdzieś w krzakach, czy skończyć w skupie złomu....

 
25-04-16 13:53  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W temacie eksponatów muzealnych "pod chmurką".
Wróciłem z kilkudniowego wypadu do W-wy i oczywiście kolejny raz bylem w Muzeum Wojska Polskiego. Eksponaty - głównie samoloty i sprzęt gąsienicowy wyglądają wprost koszmarnie. Pordzewiałe, brudne z zaciekami, łuszcząca się farba, tabliczki info.poprzewracane, postrzępione plandeki itp. itd.
Rozumiem, że to po zimie ale... w tym czasie czterech pracowników w kombinezonach "pielęgnowało" zieleń, tzn. jeden podlewał krzaczki a trzech z boku ćmiło, że nie wspomnę o wojakach snujących się z kąta w kąt. Widać, że "stare" mocno jest zakorzenione !
No i ogłoszenia o poszukiwaniu wolontariuszy do konserwacji eksponatów.

 
25-04-16 15:26  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O to widać, że MWP próbuje stworzyć własne "Koło Przyjaciół..." :) To dobrze, kto ma czas i chęci może sobie dzięki takiej inicjatywie poobcować ze sprzętem. Z takiej formy współpracy korzysta wiele szanujących się placówek w tym nasze MBP czy Arkowe Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli i to jest słuszna droga. Z drugiej strony nie ma co obarczać winą obecnej administracji MWP za wieeeloletnie zaniedbania. Gwoli wyjaśnienia, nie chcę tu nikogo usprawiedliwiać, jednak MWP ma z pewnością ogrom wydatków związanych z konserwacją zabytkowych sortów, dokumentów itd... to nie jest MBP gdzie się głównie nacisk kładzie na sprzęt jeżdżący...Pensje dla pracowników też na budżet wpływ mają a każdy chce przecież godnie żyć... Nie mając silnej grupy wsparcia ze strony wolontariuszy i prywatnych inwestorów nie da się ze złomowiska uczynić sprawnego parku maszynowego a nawet mając takie wsparcie to jest proces na długie lata. Ja tam im życzę jak najlepiej, tylko trzeba się brać ostro za robotę, ustalić priorytety i ostro bezustannie działać.

--
GG 6801515

 
25-04-16 15:43  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście jest wiele racji w tym co napisałeś.
MWP ma się przeprowadzić w rejon Cytadeli a budynek przejmie Muzeum Narodowe by zaprezentować zbiory trzymane w magazynach z braku miejsca na wlaściwą ekspozycję.

 
25-04-16 15:55  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiesz Rysiu, ja to bym sobie a tym samym i nam wszystkim życzył, żeby MWP było bardziej otwarte na współpracę, skoro i tak jesteśmy już ich filią to dla dobra sprzętu mogli by do Poznania przekazać swoje niszczejące Mazury D-350 a nasze chłopaki by z tego wszystkiego złożyli może 2 sprawne egz. może więcej? trudno ocenić..... ale trafiły by w dobre ręce i odzyskały moc dzięki odrobinie dobrej woli. Na temat "placówki"? z Andrzejowych zdjęć się nie wypowiadam, bo kto bogatemu zabroni?

--
GG 6801515

 
27-04-16 11:08  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wracając do tematu - widzimy raczej śmietnik-wysypisko, niż muzeum...
Idealnie oddany stan umysłu organizatorów...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-04-16 11:57  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Niektórzy to chyba dnia dobrego nie mają jak się po kimś albo po czymś nie "przejadą" z rana...

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024