KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-10-15 20:52  Kolekcja modeli kartonowych
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Sam nie wiem jak powinienem nazwać ten wątek, a do jego założenia skłoniła mnie pewna refleksja.

Otóż przyszło mi do głowy że biorąc pod uwagę mój wiek oraz tempo sklejania modeli to nim całkowicie stracę wzrok uda mi się skleić może jeszcze jakieś 5 sztuk. Tymczasem na półce, w magazynie, w kolekcji mam już ponad 10 szt. (tylko 10 bo do modelarstwa wróciłem stosunkowo niedawno). Kupowane bo: kiedyś się sklei,bo jak nie mieć "spita", bo mi się podoba, bo recenzje znakomite itp. Mało tego przeglądając zapowiedzi chętnie już zamówiłbym kolejne kilka sztuk, a z niecierpliwością wyglądam co tam nowego będzie w KK, w Orliku itd. Wg powyższego większości z nich nigdy nie skleję.

Myślę że największą frajdę daje sam proces tworzenia i budowy modelu, ale posiadanie ciekawych modeli w zbiorach też potrafi cieszyć. Ciekaw jestem czy u Was również tworzą się kolekcje modeli nie tylko tych sklejonych, ale również tych nie sklejonych i być może jak to określił jeden z kolegów "czekających na wieczne nie sklejenie".

Wydaje mi się że większość modelarzy również tych plastikowych tak ma. Ale nurtuje mnie pytanie: jak to działa? jak to jest u Was?

Bardzo mnie to ciekawi (fotki mile widziane).

Pozdrawiam

PS: jeśli wątek powinien być w innym dziale proszę moderatorów o przeniesienie.

Post zmieniony (01-10-15 20:57)

 
01-10-15 20:56  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
Łukasz   

Witaj, jam mam około 70 sztuk modeli nie sklejonych. A sklejam 1model na dwa lata, głównie samoloty.

--
,,W życiu trzeba płynąc podprąd, z prądem płyną same śmieci''

 
01-10-15 21:02  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Myślę że jest z tym trochę jak z kolekcjonowaniem czegokolwiek. Po prostu. Dla samej satysfakcji posiadania - nie mylić ze snobizmem! Osobiście jestem na etapie mniemania, iż kolekcję, którą posiadam - niedużą, ale jednak wciąż szybciej modeli przybywa niż jest pociętych :) - to jednak wszystkie kiedyś skleję. Oby mi było dane. Ale lubię zbierać płyty. Za dzieciaka, kiedy kupowałem oryginalne wydania, wielu mówiło "To nie lepiej mp3 skołować? Po co wydawać kasę?" - i mimo, że niektórych płyt dzisiaj słucham bardzo rzadko, to jednak są to perełki trudno dostępne, ale mam satysfakcję z ich posiadania. Często również wolę zakupić edycję rozszerzoną albumu, z dołączonym DVD np (którego pewnie nie obejrzę ;p) - ale jest ładnie opakowane, wydane - chociaż za dwa razy mniej pudełkowa wersja zawiera tą samą muzykę. Tak sądzę, że to podobna zasada. Mimo że nie skleisz - ale posiadasz rzecz dobrze wydaną, ładnie opracowaną, za którą pośrednio mniej lub bardziej (to już inna historia) twórca ma wynagrodzenie za to co zrobił. I tak kółko się kręci.

--
54323031

 
01-10-15 22:29  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam tak samo jak Ty - cytując klasyka. :) Zbieram do szuflady, zaczynam jeden i za chwilę mam ochotę zacząć kolejny. W szufladzie już dawno nie mieszczą się modele. Z racji szeroich zainteresowań kupuję wszystko co wydaje się być ciekawe lub warte kupienia. Kiedy to skleję? Nie wiem. Myślę, że większości nigdy bo wzrok mi wysiądzie. Ale miło jest mieć i przejrzeć czasami. Typowe zbieractwo.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-10-15 22:35  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja mam ponad 1300 w swoich zbiorach, wszystkie oryginały w bdb stanie , najstarszy z 1942 roku

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
01-10-15 23:12  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witaj waść wśród pułkowników ;) sklejam moze z 2 większe i kilka mniejszych modeli rocznie a kupuje... no cóż, wiem że większości nie skleje. Kilka raz chciałem je przebrać i rozdać te których wiem że nie ruszę... ale zawsze w trakcie przekładania jakoś sentymet wygrywał ;)


a zdjęcie może jutro cykne ;)

--
Si vis pacem, para bellum

 
02-10-15 09:16  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

OK. Czyli mam potwierdzenie że to normalne. A już chciałem iść do lekarza.

A jak przechowujecie sklejone modele? Wszak trochę miejsca to zajmuje.

 
02-10-15 09:57  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
chudzma   

Witam,

zwracam się do Wszystkich Państwa z prośbą o przekazanie części niewielkiej oczywiście jakiś modeli, które na pewno nie pójdą pod nożyczki :) na rzecz nowo utworzonej modelarni przy Zespole Szkół nr 1 w Przysietnicy, w której to młodzi adepci sztuki modelarskiej chętnie zajmą się przekazanymi modelami.
Może przekazanie z myślą, że jednak powstanie ten czy inny model będzie również miłym wspomnieniem zamiast przeleżenie w szufladzie.

Pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
05-03-16 09:53  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mój skromny zbiorek , na długie , zimowe wieczory w sam raz . Stan zachowania , różny , dla mnie bez znaczenia .

 
05-03-16 14:07  Odp: Kolekcja modeli kartonowych
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

ZbiG - Zbyszku , masz wiadomość ode mnie na poczcie . Saluto .
Ciekawy pomysł z tym strzelaniem z wiatrówki , muszę wypróbować jak już wrócę do Polski . Brzmi dobrze . Zabawa na 13 fajerek .
Już szukam na All...ro wiatrówki .

Post zmieniony (05-03-16 14:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024