KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-01-16 09:49  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:21)

 
29-01-16 12:30  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Od 25 lat mam taką wiatrówkę i bardzo sobie chwalę. Solidna, celna, niezawodna. Mam do niej lunetkę Norconia 4x30 - celność z wolnej ręki poniżej 1 cm na 30 m. Na 30 m standardowe diabolo całe kryje się w sosnowej desce.
Wiem, droższa i mniej zaawansowana (Ceska Zbrojovka vz. 77). Ale wypróbowana.

--

Post zmieniony (29-01-16 13:17)

 
03-02-16 18:48  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja mam Weihrauch HW 97K z racji tego że strzelam na zawodach. Co do tego karabinka ciężko mi coś powiedzieć. Super celny na pewno nie będzie. Poczytaj forum bron.iweb.pl

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-02-16 10:45  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W cenie do 400zł polecam QB78 Deluxe, dostałem ją jakieś 5 lat temu i służy nadal, jest to wiatrówka na naboje CO2, minus jest taki, że musisz wymieniać te naboje, ale wielki plus jest taki, że nie każesz kobietom ćwiczyć bicepsu podczas przeładowania- zamek chodzi o wiele lżej niż sprężyna, no i jest ten bajer, że masz ładowanie jak w prawdziwym karabinie.
Co do konserwacji, to na pewno warto prysnąć WD40, albo wazeliną techniczną, do tego jest też dostępny "nabój czyszczący"
Aha, bym zapomniał- DUZYM plusem przy strzelaniu z dziewczynami jest całkowity brak odrzutu- oprócz tego, że łatwiej oddać celny strzał, to bark nie boli po strzelaniu.

--

Post zmieniony (05-02-16 10:53)

 
05-02-16 20:24  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Kolego, zobacz tutaj:

http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=94

Hatsany 55 i kolejne są łatwo tuningowalne (samemu, lub na zlecenie), i cenowo przystępne, np:
http://cekaus.pl/pl/naprawa-tuning/231-przeglad-i-naprawa-wiatrowek-sprezynowych.html
i ponoć po prostu dobre do zastosowań nie-profesjonalnych.
Może zobacz też Crossman 1077, to 10 strzałowy "sztucer" na CO2, lekki i łatwy w opanowaniu dla dziewczyn....
QB też widzę są dostępne, tak jak pisze Korsarz - ładujesz jak Mosina :)

HW97 za 2,5kPLN... ładnie Kolego, ładnie - ja się zastanawiam czy AKM nabyć za 2k...
--

Post zmieniony (05-02-16 20:33)

 
06-02-16 00:14  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

HW97 K sam bez lunety to 1600-1800, uzywane różnie 1200-1400. Czasami zdarzają się okazje i ludzie sprzedają poniżej 1000
Ja za powiedzmy full zestaw, czyli futerał, karabinek i lunete burris dałem 1600.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-02-16 10:31  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O kurcze, ale sie najarałem na tego Crosmana z magazynkiem :) Jak te pare lat temu dostałem w prezencie moją QB to widziałem jedynie próby dobudowania do niej magazynka, ale o seryjnym karabinku z magazynkiem wtedy nikt nie słyszał. I cena jak QB.... Kurcze no... Szkoda że nie moge go sobie kupić bo żona sie obrazi :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-02-16 13:03  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Crossman to zabawka, całe 1,5 kg masy własnej. Lepiej Qba lub jakaś niedroga PCP (są wielostrzalowe, z wymiennym magazynkiem)

--
imagination+extrapolation

 
06-02-16 14:36  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:21)

 
06-02-16 15:05  Odp: Pytanie o wiatrówkę
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ja mam radę-kompromis. Dla dziewczyn kup taniego łamańca, a dla siebie AK. Ja tak zrobię, aby córkę starszą zachęcić do strzwlectwa :)

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024