KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-15 20:24  Gotowa wycinanka - co mi wolno?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Zastanawiam się następującą kwestią. Jak mam gotową wycinankę, to czy wolno mi na jej podstawie zbudować kilka modeli. Mam model np. lokomotywy SM42 i chciałbym zrobić kilka modeli w różnym malowaniu. Nie mówię tu o sklejaniu ksero, tylko o opracowaniu w oparciu o wycinankę własnej wersji. Wiadomo że cześć elementów będzie taka sama, bo inaczej być nie może, jednak większość to by było przeprojektowanie kupionego modelu.

Pytam o stronę prawną takiego zastosowania wycinanki. Oczywiście modele będę tylko na użytek własny, bez żadnego zarabiania czy nawet udostępniania ich.

 
23-07-15 09:12  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kiedyś tłumaczyli takie kwestie w lecie z radiem. Polskie prawo dopuszcza kopiowanie legalnie posiadanego utworu (muzyki, książki i innej własności intelektualnej) na użytek własny.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-07-15 20:56  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli zamierzasz wykorzystać dany projekt, lub czyjeś opracowanie do celów prywatnych niekomercyjnych to nic ci nie grozi. Jednak jeśli chciałbyś na podstawie czyjegoś modelu zbudować swój i na nim zarabiać, projekt musi być przynajmniej w 50% zmieniony.

 
10-08-15 11:11  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Co w przypadku jeśli zakupiłem model i w trakcie jego składania popełniłem błąd nieodwracalny? Czy legalnym będzie wykonanie dla mnie kopii o którą poproszę kogokolwiek?Logicznie rzecz biorąc jeśli model zakupiłem to mam na niego "licencję użytkownika" i mogę wykonać tyle kopii na własny użytek ile mi się podoba. Czy jeśli ten skan zrobi ktoś dla mnie, na moją prośbę, to sprawa wygląda zupełnie inaczej? Pytam bo jakiś czas temu poprosiłem na forum o kopię jednej stronnicy z Pz.Kpfw II Aufs. C Halińskiego (wieża wyszła za niska), a sam post bez żadnej przyczyny zniknął. Nie poinformowano mnie o tym w żaden sposób. Jak to jest koledzy?

 
10-08-15 11:42  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nakład X egzemplarzy jest taki sam, więc nie powinno mieć znaczenia, czy dokładnie Twój jest skopiowany, czy nie.

Kopie polecam robić jednak przed pierwszym cięciem, bo potem mogą być właśnie takie problemy.

Zawsze zostają jeszcze miejsca w sieci, skąd skan takiej wycinanki można pobrać. Sam wiele skanów tak pobrałem, żeby wiedzieć co jest w wycinance i jeśli ją kupiłem to kopie już miałem, a jeśli nie to Shift+Del i po sprawie.

Post zmieniony (10-08-15 11:43)

 
11-08-15 16:45  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Podpowiem, że wysłałem prośbę o skan obu elementów do wydawnictwa i następnego dnia miałem je na mailu. :)

 
14-08-15 20:34  Odp: Gotowa wycinanka - co mi wolno?
Hator   

Tymek, bo tak się powinno robić od początku. Prosić wydawcę. Wiesz wtedy, że skan ma właściwe proporcje, bez przekłamań. Chyba, że twoja drukarka da ciała. ;-)

--

Post zmieniony (14-08-15 20:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024