KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-02-15 07:30  kartony w filmie Bilet na Księżyc
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Właśnie zobaczyłem film "Bilet na Księżyc", ostatnia rola Ani Przybylskiej. Film aktualnie emitowany jest na HBO.

Ale co ciekawe chyba w pierwszym filmie widzę modele kartonowe.
Najpierw w pokoju bohatera który interesuje się lotnictwem wiszą modele samolotów z MM, a następnie w recepcji hotelu wyraźnie (dla nas :-) widać model Rodneya z MM z charakterystycznym dorobionym fragmentem poszycia dna którego brakowało. Może ktoś rozpozna inne modele ?

Ponieważ akcja filmu jest bardzo ściśle osadzona w czasie, ciekaw jestem czy te modele były już wówczas wydane.
Po za tym ciekawe czy te modele były uwzględnione w scenariuszu, czy też scenograf miał gdzieś dojście do starych modeli kartonowych.

W ogóle warto zwrócić uwagę na szczegółowość oddania detali tamtego okresu i wyławiać różne ciekawostki.

 
04-02-15 20:19  Odp: kartony w filmie Bilet na Księżyc
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bart ja się właśnie tak pozbyłem kilku modeli. Jeżeli by się okazało, że którykolwiek jest mojego autorstwa, to raczej nie usłyszysz ode mnie pochlebnych opinii na temat metod pozyskania rekwizytów do tego filmu. Żaden z modeli nie był by, też z epoki. Nawet najstarsza okładka jaką dostarczyłem była z roku 74' lub nawet 78'.
Co do realizmu i szczegółowości: ultrafiolet w tancbudzie w 69' ? Striptase? Szklanki menzurki? (...)... A obejrzałem tylko trailer 2 minutowy... i już mi się nie chce oglądać całości. Nawet dla sprawdzenia czy to moje modele wykorzystano w tym filmie. Choć data produkcji i fabuła by się zgadzały.

Dla dociekliwych lista:

małyMODELARZ:

RWD 17 malowany
RWD 10
Szybowiec Czajka
Me 109 przygotowany pod zmianę malowania
PZL 38 Wilk przygotowany do malowania. Wydanie 4/1974
P 47 Thundrebolt ze schowanym podwoziem i bez łopat śmigła

SZTUKA POLSKA:

Spitfire Mk.IX C

SUPER MODEL:

Spitfire Mk.XVI e

MATA:

Curtiss 75 Hawk

plus jakieś drobiazgi z internetu i coś jeszcze mM-a, a czego nie mogę sobie przypomnieć.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024