KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-10-14 13:08  [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Hej

Ostatnio pojawia sie coraz wiecej ciekawych tematow tzw. niszowych dostepnych na internecie. Chcialbym uzyskac podobna jakosc i mozliwsoc obrobki jak przy offsecie z drukarni.

Mam pytanko na jakiej drukarce drukowac modele z internetu?

Do dyspozycji laser kolor ale slyszalem, ze to nie jest dobre rozwiazanie gdyz kurczy papier i ciezko potem taki wydruk zabezpieczyc.

Jesli chodzi o tramentowke to na pewno zadnej nie kupie i tu wchodziloby wydrukowanie w jakims biurze ktore tylko tym sie zajmuje. Tu z kolei pytanie jesli to jest rozwiazaniem problemu na ploterze czy z plujki wiekszej ?

Wiem ze czesc ludzi mam z tym doswiadczenie i prosze o rady.

--

Post zmieniony (15-10-14 13:57)

 
15-10-14 14:07  Odp: Na jakiej drukarce drukowac modele?
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Kiedyś taki temat dawno poruszyłem na innym forum i udało się przetestować nieco urządzeń. Głównymi priorytetami były : marginesy urządzenia (jak najmniejsze lub nawet bez) oraz wymiary wydruku. często w tanich urządzeniach/drukarkach pod koniec wydruku strony wymiar uciekał 1-2 mm.
Cały temat możesz przewertować tutaj: Link..
Ja sam obecnie drukuję na Canonie MG6150, HP Officejet 6500 oraz Deskjet 5150 jeżeli chodzi o wydruk A4. Mam również HP DeskJet 9300 ale to już jak mam drukować do formatu A3+.
Wydruki z plujek zabezpieczam lakierem bezbarwnym w sprayu. Ostatni taki kupowałem za 10zł w markecie. Zwykle jedna warstwa jest wystarczająca.

--
pozdro.


 
15-10-14 19:43  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Struna - problem polega na tym że to temat sprzed 3 lat, a w świecie drukarek to kosmos i na dzień dzisiejszy naprawdę ciężko znaleźć właściwą drukarkę.

 
15-10-14 20:08  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jeśli chodzi o atramentówki, to myślę że fajna sprawa jest z drukarkami epsona serii "L" np L110,210,300 itp. Co prawda są to drogie Drukarki, ale za to wydruki są prawie jak na ksero.
Seria 200 i 300 to drukarki wraz ze skanerem. Jeśli chodzi o najtańsze i najlepsze wydruki to wtedy Epson L800 lub L1800 (jeśli chcesz drukować w formacie A3). Posiadają 6 pojemników koloru. Nie są to tanie drukarki cena L800 ok 1200 zł, a L1800 ok 2700. Cena drukarki L110 450-500 zł. Jest to drukarka z czterema podstawowymi kolorami. Mam właśnie zamiar sobie kupić taki model.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-10-14 20:17  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bizon - kupiłem drogą drukarkę HP i szlag mnie trafił bo przy wydrukach okazało się że miało być pięknie a jest do dupy. Kalibracja wysuwu, wyrównywanie co chwilę i nic z tego, atramenty poszły w jedną chwilę. Kupiłem za 350 zł. nowe i znowu kalibracje itp. no i mam dodatkowy mebel w domu a właściwej drukarki do tej pory nie mogę kupić. Nie stać mnie już na kupowanie w ciemno.

 
15-10-14 21:42  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja osobiście drukuję w punkcie drukarskim . Na drukarce laserowej , papier 220g .
4 arkusze A4 kosztują mnie 5 euro . Jakość jest super , nie zabezpieczam arkuszy niczym , po prostu , uważam na kontakt z wodą . Jak dotąd nie było żadnego problemu .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
struna - dziękuję za podpowiedz o drukarkach , już myślę o zakupie HP 1280 A3 Printer .
Tusze do niej COMBO 3 + 3 / czarny i kolorowy / kosztuje 40 euro . Tanio .

p s . 70 % moich modeli skleiłem właśnie z wydruków , to też jakaś opcja.

Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .

 
15-10-14 21:49  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jarod - jaka to drukarka HP która cię tak złości ?

 
15-10-14 22:15  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Struna calosc przestudiowalem.
Fajnie by bylo gdyby koledzy podzielili sie doswiadczeniami z wydrukami z biur poligraficznych - mysle tu o ploterach.

Sprobuje test na laserze, plujki nie kupie dla dwoch modeli.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
15-10-14 22:51  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Andy - to ścierwo to HP 8000 Pro z duplekserem, a projektując model nie będą latał z wydrukami co chwila więc sam rozumiesz - urządzenie muszę mieć na biurku. Poza tym nie wiadomo czy urządzenia w punkcie poligraficznym są właściwie kalibrowane - za zwyczaj liczy się sztuka a nie jakość - życie.

Miszczu - laserowy druk przewala wymiary, nie jeden kolega ci to powie. Plotery też przekłamują tak jak i drukarki

Post zmieniony (15-10-14 22:52)

 
15-10-14 23:24  Odp: [T] Na jakiej drukarce drukowac modele?
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jarod - dziękuję , bo już myślałem że HP1280 / którą właśnie przed chwilą kupiłem za 30
euro , bez tuszu / . Tusze też mam na oku .
Ja kupiłem ten sprzęt z myślą o powiększeniu kilku modeli do A3 .
Popróbuję , wydrukuję i skleję testowo , potem dam znać na forum jak się sprawy
mają .
Pozdrawiam , Marek .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024