KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-04-15 12:49  Odszedł Tadeusz Sawa - nestor modelarstwa karrtonowego.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Parę miesięcy temu u Tadeusza stwierdzono poważną chorobę, przeszedł operację, niestety ostatecznie choroba zwyciężyła.

Mieliśmy okazję gościć Jego z wykonanymi przez dziesięciolecia fantastycznymi modelami samochodów podczas WSMK 2013.

Rok temu odwiedził nas na Zlocie pokazując, że w każdym wieku można też cieszyć się życiem, być otwartym, przyjaznym Człowiekiem. Nic nie zapowiadało jeszcze choroby.
Wiadomość spadła nagle.

Niestety już więcej nie spotkamy się z Nim.





Wątek wieczorem przeniosę do innego działu.


 
22-04-15 13:21  Odp: Odszedł Tadeusz Sawa - nestor modelarstwa karrtonowego.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

RiP

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-04-15 14:29  Odp: Odszedł Tadeusz Sawa - nestor modelarstwa karrtonowego.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Miałem okazję poznać Pana Tadeusza. Wielka strata dla modelarskiego świata. Niech spoczywa w pokoju.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
22-04-15 21:34  Odp: Odszedł Tadeusz Sawa - nestor modelarstwa karrtonowego.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Czy ja dobrze kojarzę że człowiek ten budował modele autobusów ?
Jeśli z nikim go nie pomyliłem to pamiętam zdjęcia jakie oglądałem lata temu w "Modelarzu", Można było zobaczyć niesamowite modele jego autorstwa.

Nie miałem okazji poznać Pana Tadeusza ale jego modele będę dłuuugo pamiętał.

--

Post zmieniony (22-04-15 22:07)

 
22-04-15 22:06  Odp: Odszedł Tadeusz Sawa - nestor modelarstwa karrtonowego.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pan Tadeusz był projektantem modeli dwóch samochodów z MM -nr 12/70. Moich pierwszych
modeli, popaprałem je nieco butaprenem, na osie kół wyprosiłem druty aluminiowe, oksydowane,
z zestawu do robienia na drutach, od Mamy.. A potem były dwa "Rollsy" i kapitalny Jelcz-
Kontener ! Takie fajne, kartonowe modele do klejenia. Takie dobre wspomnienia pozostaną
po pracy Pana Tadeusza, przykra wiadomość, odchodzą od nas fajni ludzie....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024