KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-14 19:33  Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Krzychu.m   

Witam po raz pierwszy.
Moje pytanie takie jak w temacie czyli czy któreś wydawnictwo popełnia jakąś dużo większą ilość błędów niż pozostałe . Szukałem na forum ale ostatnie takie pytanie padło już dawno. Czy coś się zmieniło w tej kwestii. Wiem że podobno wydawnictwo AH oraz pan Halinski to klasa sama dla siebie ale na pewno nie jest to zdanie wszystkich. Po za tym swojego czasu kilkanaście lat temu kupiłem dwa modele HMS Iron Duke oraz USS Missouri zapłaciłem za to 44 złote co się teraz zmieniło że za jeden model płaci się 150 złotych. Jeszcze jedna sprawa jeśli na przykład wybiorę sobie jakiś model X to czy istnieje jakiś zestaw farb które by odpowiadały kolorystyce modelu?

--

 
05-03-14 19:54  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witamy na forum.Najlepsze wydawnictwo jeśli chodzi o sklejalność to na pewno (Kartonowa Kolekcja) ich autorem jest pan Paweł Mistewicz Jego wszystkie modele są na pewno znakomicie spasowane.Jeśli chodzi o retusz to najprostszym sposobem są plakatówki wymieszasz sobie przybliżony kolor i już,można też użyć pasteli.nigdy nie używaj pisków,markerów.Jeszcze są farbki modelarskie,możesz dobrać sobie kolor zbliżony do kolorystyki modelu,ale również możesz je mieszać,polecam Pactry.
Zakładaj relację to się wszystkiego nauczysz,ja też się jeszcze uczę jakoś kleić.

--
Taki sobie modelarz :)

 
06-03-14 18:30  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Krzychu.m   

A co z tymi cenami co jest takiego niesamowitego że dany model kosztuje 150 zł.

 
06-03-14 19:10  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Kilkanaście lat temu 44 złote miało inną wartość niż dzisiaj. Inflacja w gospodarce się kłania. A poza tym opracowania modeli też się zmieniły,nakłady nowych modeli spadły, przez to cena jednostkowa wzrasta.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
07-03-14 12:54  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aaaamen...

 
07-03-14 18:59  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam na forum
Wszystko zależy od chęci, umiejętności i doświadczenia.
Czy Ty już kleisz, czy dopiero zaczynasz?
Jedni zaczynają od Małego Modelarza (te stare wydania), inni od JSC, GPM, Orlik, Answer, KK, Modelik, KW albo rzucają się od razu na głęboką wodę po wydania A.Halińskiego, Schipyard'u lub zza wschodniej granicy.
Najważniejsze, żeby zacząć. Czytaj forum to znajdziesz wszystkie porady na każdy temat.

Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-03-14 12:56  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Krzychu.m   

Skleiłem dwa modele ale to było dawno temu ale od jakiś kliku miesięcy znowu się nakręcam. Marzy mi się Yamato ale do sklejenia to on łatwy nie jest zwłaszcza śródokręcie.

 
08-03-14 14:17  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Każde wydawnictwo jest dobre, bo wydało ten model, który chcesz skleić. Jeżeli dany model ukazał się w kilku wydawnictwach no to wtedy trzeba rozeznać co i jak - stopień detalizacji, trudność wykonania, sklejalność itp.itd. Jak są jakieś nieścisłości/niedopracowania to poprawiasz. Chyba, ze nie zależy Ci na określonym modelu i kleisz to co pod ręką. Ot wszystko w tym temacie.

 
11-03-14 16:06  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie zrozumieliście Kolegi...
On wyraźnie szuka wydawnictwa i modelu ( najlepiej Yamato), który będzie się "sam" kleił i za pierwszym razem wyjdzie taki model,że buty nam pospadają... ;->
Ale Karton Cafe to dobre miejsce dla takich dyskusji ; czas płynie,coś ktoś powie (napisze) ciekawego,może w końcu znajdzie się taki "cud".
Czasami trudno pojąć,że to modelarz tworzy model, a nie odwrotnie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-03-14 18:42  Odp: Jakie wydawnictwo autor najlepsze.
Krzychu.m   

Tak tak dokładnie o takie coś mi chodzi aż dziw bierze że to teraz dopiero mnie ktoś rozgryzł no ale cóż mówi się trudno, jak widać nie jeden Holmes na świecie.
A poważnie to w każdej dziedzinie są lepsi i lepsiejsi więc wydawnictwo wydawnictwu nie równe. Osobiście przydarzyło mi się że w jednym modelu nie miałem części pokładu i właśnie o takie niedoróbki mi chodzi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024