KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-03-14 13:12  Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam serdecznie wszystkich,

Temat jaki chciałbym omówić jest następujący: chce wyremontować pokój w tzw. budownictwie "wielka płyta". Na chwilę obecną zerwałem tapetę i w niektórych miejscach usunąłem stary tynk. W załączeniu do tej wiadomości umieszczam zdjęcia - tak aby to wszystko było lepiej naświetlone. Hmm w sumie taki większy projekt modelarski, ale już nie mogłem patrzeć na ten pokój.

Chciałbym się poradzić przede wszystkim ekspertów :) co dalej mógłbym z tym zrobić - generalnie chciałbym mieć idealnie gładkie ściany oraz chciałbym wymienić grzejnik. W przypadku grzejnika słyszałem, że jest taka możliwość, aby zamontować specjalne zawory które ułatwią na przyszłość ściąganie grzejnika np. do malowania.

Jeśli więc chodzi o ściany:

a) czy mógłbym to zrobić sam czy będzie lepiej zamówić firmę remontową
b) jeśli sam to jakie rodzaje materiałów polecicie.

http://i1287.photobucket.com/albums/a622/pol811/foto_01_zps9611f97a.jpg
http://i1287.photobucket.com/albums/a622/pol811/foto_02_zps5754b000.jpg
http://i1287.photobucket.com/albums/a622/pol811/foto_03_zpsc9b86a80.jpg
http://i1287.photobucket.com/albums/a622/pol811/foto_04_zps5167670e.jpg

Pozdrawiam,
Paulos

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
09-03-14 13:40  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Co do grzejnika to możemy z Wojtkiem Ci pomóc. W końcu to nasz chleb powszedni.

W temacie naprawy ścian: to myślę, że najpierw większe ubytki tynku należy uzupełnić np. Rosbandem (rodzaj tynku/zaprawy gipsowej). Następnie całość przeciągnąć gładzią szpachlową (najwygodniejszy jest "Śmig", bo jest gotowy do użycia). Potem przeszlifować no i pomalować.
Przy nakładaniu trzeba mieć troche wprawy co by sobie roboty nie dokładać.

Odezwij się do mnie na e-maila z profilu to się dogadamy co do grzejnika.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
09-03-14 14:08  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kładzenie gładzi (cekolu itp.) to jeden z najtrudniejszych elementów remontu. Na sufitach to istne Kongo. Odradzam własnoręczną robotę. Jeżeli naprawdę sufity/ściany maja być gładkie - weź fachowca. Trochę to kosztuje ale zaoszczędzisz nerwów i czasu. Jeżeli sam przygotujesz ściany (usunięcie pęknięć/dziur itp.) oraz sam potem będziesz szlifował to koszt za mtr kw. będzie mniejszy.
Nie jest to tania usługa ale wierz mi finalnie opłacalna - łatwo się maluje.
Warto pamiętać także o wstawieniu w pionie na rantach ścian ażurowych metalowych kątowników przed kładzeniem gładzi. Finalnie zabezpiecza przed wykruszeniem.
Powodzenia
PS - grzejniki mam panelowe po wymianie i można je zdejmować.

Post zmieniony (09-03-14 14:10)

 
09-03-14 15:29  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie Koledzy,

dziękuję za wpisy. Na temat gładzi poczytałem też trochę w internecie i szala się przechyla na zamówienie fachowca. Jakbym miał to sam zrobić to może doszedłbym do jakiś zadowalających rezultatów - ale chyba straciłbym na to mnóstwo czasu i tak jak pisze Ryszard kupę nerwów.

A do MarcinkaZ zaraz napiszę :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
09-03-14 16:07  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Miałem duży zapał, chęci i mówiłem sobie a co mi tam, nie takie rzeczy się robiło (a robiłem sporo, burzenie i stawianie ścian z cegieł, płyt itp.itd.). Dałem plamę, udało mi się jako tako wycekolować jedną ścianę w przedpokoju i dałem sobie na luz. Po prostu trzeba mieć dużą (!!!) praktykę i tzw. rękę. Ja nie miałem obu tych rzeczy.

 
14-03-14 14:48  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ku przestrodze ambitnych amatorów:

Pracowałem kiedyś w Nigerii z mieszkającym w Szwecji Duńczykiem. Opowiadał mi raz, jak to zmieniając wystrój łazienki, kupił nowe, piękne i drogie kafelki. Ponieważ robocizna jest w Szwecji droga jak cholera, postanowił - po przeczytaniu rozmaitych poradników - położyć kafelki sam. I tak zrobił.
Patrzyłem na gotową łazienkę - opowiadał - i byłem zachwycony znakomitą robotą. Wszystko wyglądało fantastycznie! No i ile zaoszczędziłem!

I był taki z siebie zadowolony aż do chwili kiedy pokazał swoje cudo gościom. Jeden z nich powiedział " Kafelki piękne, naprawdę śliczne... ale ale... zdaje się, że sam je kładłeś, co?"

I w tejże chwili Duńczyk przestał być z siebie dumny ;-)

 
14-03-14 16:32  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja sobie gładzie sam musiałem robić. Mam w jednym pokoju takie fale Dunaju, że szkoda słów. Dobrze wyszło na sam koniec, w ostatnim pomieszczeniu. W miarę dobrze... Znaczy się, w moim odczuciu dobrze... ;)

 
14-03-14 17:23  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wracam jeszcze do tematu gładkich ścian.
To jest to co widać właśnie na pierwszy rzut oka - gładkie, równe ściany. Cekolowanie to jedna z najdroższych usług budowlanych, ale warto zapłacić. Jest wielu "fachowców" - dobrze jest wpierw obejrzeć takiego poprzednią robotę.
W trakcie remontu wszystko chciałem robić na tip-top - oczywiście w miarę posiadanych umiejętności/wiedzy/narzędzi. Prócz spawania, cekolowania, kładzenia płytek podłogowych (wyrównanie poziomów) robiłem sam a remont był typu mega.
Plus - trochę zaoszczędziłem kasy
Minus - trwał z dwa miesiące i naderwałem trwale biceps.
Wnioski - połowę tego co sam robiłem już bym zlecił bo:
teraz po kilku latach już nie pamiętam gdzie jest tak jak wtedy mi sie nie podobało,
czyli: nie dajmy się zwariować !

 
20-03-14 23:18  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie Koledzy :)

w moim przypadku było tak, że przez chwilę byłem skłonny porwać się na robienie samemu gładzi, ale... w każdej dziedzinie warto się trzymać maksymy: "Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i wypatruj końca" No i tak sobie ten koniec próbowałem wyobrazić... i ani ze mnie jakiś zdolny majsterkowicz, ani żadnej konkretnej praktyki - na reklamach wszystko pięknie wygląda w praktyce może być zupełnie inaczej. Na chwilę obecną ograniczyłem się do zerwania tapet i starej wykładziny, a teraz jeszcze usunąłem starą farbę z framugi metalowej za pomocą opalarki. Reszta będzie już należeć do fachowca, przy okazji ponawiam prośbę czy ktoś może kogoś polecić z Wrocławia - chodzi o gładzie i wykończenie.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
25-03-14 23:34  Odp: Prośba o poradę - remont pokoju w "wielkiej płycie"
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Odezwij się do mnie lub MarcinkaZ. Kogoś znajdziemy ;-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024