KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-05-13 22:32  [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć.
Pozwolę się dopiąć do istniejącego wątku bo nie mogę znaleźć podobnego chcąc tym samym się przywitać.
W skrócie na szybko zaczynałem od MM w latach '90 jak popadło co miesiąc :) Z tego co kojarzę to jako pierwszy model który przypominał rysunki montażowe to TBD-Devastator kończąc przygodę na B-52 po kilku latach. W tym okresie nigdy nie udało mi się zbudować żadnego okrętu obustronnie o ile w ogóle montaż dobiegał końca. ORP piorun z MM stanowił wyjątek i nadal leży na półce u chrześniaka. HMS Rodney miał w miarę przyzwoity wygląd z prawej strony dlatego spektakularnie zatonął w zalewie rzecz jasna płonąc. Większość samolotów została odpowiednio wyważona i wypuszczona w swój ostatni lot z dziewiątego piętra z reguły roztrzaskuąc się i płonąc :) I był również wyjątek. Mianowicie wypuszczony Liberator (model drukowany na kredzie i klejony butaprenem od "ruskich", który po około trzech latach kurzenia się pod sufitem ulegał erozji) w ostatniej chwili podniósł nos i ślizgiem na brzuch wylądował z gracją gubiąc podwozie i miażdżąc wieżę dolnego strzelca.

Po wojsku (lotnictwo Powidz) postanowiłem reaktywować i robiłem pancerkę niemiecką w 1:25. Było tego około 50 wozów w stanie bardzo przyzwoitym. Modele z pudełka, rzadko blachy i żywica. Malowane początkowo pędzlem, później aerografem starając się o cienie, zadrapania, kurz itp. Modele sprzedałem ratując finanse po rozbiciu auta chcąc kupić identyczne. W szafkach został tylko sprzęt i wyschnięte Pactry :)

Całkiem niedawno przypomniał mi się model, którego rozmiar przyparł mnie do muru za łebka - wycinanka A.Halińskiego - IJN Yamato. Pomyślałem sobie skoro idzie zima to dodatkowo zagram na nosie kobicie i sobie posklejam. No i jest na najwyższej półce specjalnie zbudowanego regału, poniżej Shiratsuyu i Yukikaze razem a na środkowej Oyodo. tak więc nałóg powrócił.

Buduję dla własnej frajdy, która niestety tym lepsza im szybciej przebiega budowa. Ale to moja frajda i widocznie tak ma być. Używam blach chociaż jako plus.
Zdjęć nie będzie bo strasznie widać retusz na fotkach. :D:D:D

--

Post zmieniony (13-05-13 22:33)

 
14-05-13 08:47  Odp: [powitanie] nowy forumowicz
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oj tam dawaj zdjęcia . Początki muszą byc ciężkie , potem będzie widać zmiany na lepsze. :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-05-13 12:33  Odp: [powitanie] nowy forumowicz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Póki co fotka, którą udało mi się zrobić mojemu B-52 ( za lewym skrzydłem Etendart chyba z MM)




Przepraszam za jakość ale to jest zdjęcie zdjęcia, które samo w sobie było kiepskie.

--

Post zmieniony (14-05-13 12:34)

 
14-05-13 12:35  Odp: [powitanie] nowy forumowicz
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Big machine :) , przynajmniej tak wyglada.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-05-13 20:57  Odp: [powitanie] nowy forumowicz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Póki co foto ogólnie poglądowe.
Może zdecyduję się kiedyś na jakąś galerię. Jak na razie to wykazałem jedynie, że fotki makro nie są moją dobrą stroną.

Pozdrawiam.







--

Post zmieniony (14-05-13 20:59)

 
15-05-13 10:07  Odp: [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Widzę że dlugodystansowiec jesteś.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-05-13 11:02  Odp: [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukaszu, masz modele łajb, o których wykonaniu marzę od dawna !!! Tylko, czas i miejsce na te modele nie są kompatybilne z moimi marzeniami....... OYODO , kurczę, czasem zajrzę do szafki , obejrzę gruby zeszyt z GPM, coś poplanuję i model wraca do szafki.... Na razie ograniczyłem się do Burzy z MM 12/84.
Ten Liberator na kredzie, to pewnie był model Z Fly Modelu. Miałem go zrobionego, rozesechł był się. Sowiecki klej Moment trzymał prawie 15 lat. Zostały mi koła podwozia i oczywiście nadzieje,że jeszcze raz model zrobię i to w swojej wersji, z pełnym malowaniem, pokryciem poszycia imitacją arkuszy blach, wnętrzami kabin i luków.
Fajnie,że robisz kartonówki i praktycznie pełny zakres : samoloty, okręty i broń pancerną. A co teraz masz na warsztacie ??

p.s. Etendart był we Fly Modelu, nie w MM.

 
15-05-13 11:19  Odp: [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obecnie na warsztacie IJN Sendai. Coś tam już widać. Idzie weekend zatem będzie okazja zrobic moze jakieś zdjęcia i zamieścić w pierwszej galerii. Co do tego frazcuzika to fly model z harrierem w kombaine kojarze. Niemniej jednak w pamieci utkwił mi MM z prostego powodu - łamiący się papier. A może to inny samolot? W kazdym razie zamierzam budowac juz tylko flotę ;) Liberaror to "Axis Nightmare".


Edit: Mój błąd faktycznie. To jest Mirage F1C z MM a nie Etendard. Skoro już pamięć zawodzi to ja nie wiem co będzie za lat kilka :D:D
--

Post zmieniony (15-05-13 14:55)

 
16-05-13 00:52  Odp: [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam kolejnego frajdolarza (a myślałem, że jestem jedynym). :)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
16-05-13 11:19  Odp: [powitanie] Buduję dla własnej frajdy...
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ahoj !
Witaj w rodzinie :-)
Jac. - frajdolarz (MBig - tylko Ci się wydawało. żeś samotnik) :-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024