KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-13 16:04  Obciążenie dziobu kadłuba - np Aircobra, jakie techniki znacie....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witajcie bractwo modelarskie , co jakiś czas budujemy modele z podwoziem przednim / Aircobra i wiele innych maszyn / . Kiedyś , czas temu , wypełniałem część dziobową np plasteliną / dobry patent / , obecnie sklejam taśmą dwustronnie przylepną monety np 1 cent / 5-6 sztuk/ co daje niezły ciężarek . Następnie te sklecone monety , tą samą tasmą przyklejam na styk do wręgi i po kłopocie. Taśma ta się nieodkleja , trzyma bardzo mocno. Jeżeli ktoś z młodego narybka modelarskiego miał lub ma z takim podwoziem problemy to ta / moja / uwaga może być pomocna i stąd ten nowy wątek . Pozdro dla wsiech Marecki .

 
17-02-13 16:16  Odp: Obciążenie dziobu kadłuba - np Aircobra, jakie techniki znacie....
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

W modelach jednosilnikowych, nie wklejam pierwszego segmentu podczas budowy. Sklejam model i na koniec, jak już stoi na podwoziu wrzucam do drugiego segmentu śrut ołowiowy. Następnie wklejam pierwszy segment ze zrobionym śmigłem. Zawsze ładnie się kręci, nawet na lekkim przeciągu, bo mam czas na dopracowanie łożyska.

W modelach wielosilnikowych robie podobnie, tylko że z pierwszym segmentem kadłuba. Jak model jest duży, to wkładam obciążenie w dwa pierwsze segmenty.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
17-02-13 20:12  Odp: Obciążenie dziobu kadłuba - np Aircobra, jakie techniki znacie....
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A nie lepiej było opisać to tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=210868&t=210868&filtr=0&page=1.
No chyba, że mnożenie wątków jest koniecznością niezbędną do egzystencji ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
18-02-13 14:46  Odp: Obciążenie dziobu kadłuba - np Aircobra, jakie techniki znacie....
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM



--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-02-13 21:51  Odp: Obciążenie dziobu kadłuba - np Aircobra, jakie techniki znacie....
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zrobione. :)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024