KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-11-12 22:49  Pytanie dotyczące wycinanych laserowo nakrętek z otworem.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Tak mnie jakoś od dawna intrygowało ...

Po co są produkowane nakrętki z otworem ??

Wycinane laserem detale są tym droższe im dłużej laser to tnie. Gdyby nie wycinać tych otworów byłoby szybciej. No i właściwie po co komu takie nakrętki ?? Chyba we wszystkich miejscach naszych modeli łączenia śrubami są widoczne jako połączenia skręcone, a co za tym idzie z jednej strony jest łepek, który tego otworu nie posiada, a z drugiej strony nakrętka, z której powinien wystawać gwint. Więc skąd pomysł na dziurkę ??
Jeżeli już wycinać te kółeczka to może lepiej obok nakrętek, żeby można je było nakleić na wierzch symulując właśnie ten krótki fragment gwintu ??

Pytam naprawdę bardzo poważnie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
16-11-12 23:59  Odp: Pytanie dotyczące wycinanych laserowo nakrętek z otworem.
greg   

Witam.

To ja postaram się odpowiedzieć.
W/g. mnie, imitacje nakrętek (z otworami) przydają się jednak czasami.
Fakt, że może rzadko, ale jednak.
Pierwsze zastosowanie jakie przychodzi mi do głowy, to np.;
- przy imitacji sprzęgów kolejowych, gdzie zachodzi potrzeba ukazania naprawdę dość sporej długości gwintu
- przy imitacji regulacji/naciągu linek hamulcowych w pojazdach (samochodowcy wiedzą o czym mówię), z powodu tego samego jak powyżej

Reasumując, czyli wszędzie tam, gdzie ma być pokazany jednak dłuższy (niż zwykle) odcinek gwintowanego pręta. Tego zadania nie spełni jednak (w/g) mnie, kawalątek wypalonej obok tekturki tej samej (przecież) grubości co sama nakrętka.

Pozdrawiam Wszystkich.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024