KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-08-12 13:07  [powitanie] Chciałbym się przywitać :)
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Witam, mam na imię Dominik. Powód rejestracji na forum? Dużo czytałem, oglądałem galerii zdjęć i aż łezka się kręci w oku, ponieważ mając 10 lat zaczynałem karierę modelarską (która szybko sie skończyła z braku czasu) i wtedy skleiłem swój pierwszy model z MM 2/98 messerschmitt me 163 be-komet. Mając tyle lat, nie zważałem na szczegóły, bardzo niedokładnie to robiłem a modele traktowałem jak zabawki zamiast jako trofea. Toteż góra miesiąc "żyły". W obecnej chwili nie mam sie czym pochwalić, ale postanowiłem na dobre, że wracam do tego fachu. Oczywiście jeszcze wcześniej były to modele plastikowe, ale ze względu na duże ułatwienia i brak zbyt dużych możliwości ingerencji czy edycji ostatecznego wyglądu modelu stwierdziłem, że kartonówki to jest to.

Obecnie mieszkam w Opolu (jakby ktoś mógł polecić dorbe sklepy modelarskie, papiernicze, chemiczne będę dźwięczny), studiuję i pracuję, niestety tez wynajmuję mieszkanie więc nie wiem jak to dokładnie będzie z tą pracownią modelarską i znalezieniem miejsca na "klejanki".

Obecnie jestem na etapie kompletowania narzędzi i przyborów modelarskich. To czym dysponuje to płyty z MM oczywiście drukowane. Może jakieś rady na początek macie dla mnie na jakim papierze wydrukować (gramatura), co do wzmacniania wycinanki mysle stosować capon rozcieńczony w stosunku 1:2. retusz farbkami plakatowymi, póki co. A do tego musze dozbierać kase na drukare i tusze.

To co mnie interesuje to głównie lotnictwo, okręty oraz pojazdy z okresu 2 wojny światowej. Raczej wojenne barwy.

Każdy model jaki jego skan posiadam, ubarwiam w photoshopie.

Więcej info... pytajcie :)
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-08-12 13:07)

 
20-08-12 14:10  Odp: [powitanie] Chciałbym się przywitać :)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Cześć.
Wiesz, płytami z MM to lepiej się nie chwal. Jesteśmy mocno uczuleni na piractwo, a niestety skany modeli, których oryginałów nie posiadasz, piractwem są.
Przejdź zdecydowanie na oryginały, wtedy nie będzie zastrzeżeń.
Tak czy inaczej - dzień dobry i miłego pobytu na Forum :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-08-12 14:13  Odp: [powitanie] Chciałbym się przywitać :)
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

nie zrozumielismy się, płyty zakupione :P

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
20-08-12 14:42  Odp: [powitanie] Chciałbym się przywitać :)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Płyty zakupione przez stronę LOK? Jeśli tak, to co innego. :-)
Jeśli drukuję, to na atramentówce Epsona (tusze mniej wrażliwe na wilgoć) w maksymalnej dostępnej rozdzielczości na papierze 120 g/m2, w praktyce świetnie się sprawdza blok techniczny A4 z Tesco (naprawdę jest lepszy od kartonu z niektórych wydawnictw; drukowałem na nim. m.in. surówkę Lublina R.XX i modele ze strony Lecha Kołodziejskiego). Jeśli trzeba na cienkim - wystarczy zwykły papier 80 g (na nim drukowałem Tatrę OA vz.30 w mikroskali - wątek jest jeszcze na pierwszej stronie forum głównego, możesz zobaczyć wynik).
--

Post zmieniony (20-08-12 14:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024