KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-08-09 13:38  [dyskusja] Swastyka na modelach, a projekt nowej ustawy.
Pibrac   

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/343359,za_sprzedaz_helmu_ze_swastyka_w_internecie_trafisz_do_wiezienia.html

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział na to, ale tutaj więcej osób to przeczyta. Co z naszym hobby? W świetle tej parodii ustawy także propagujemy. Czy kazdego Me trzeba przerobić na Avię a Sdkfz na OT ?

--
"Dajcie żyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemnie" J.Kaczmarski

 
09-08-09 14:05  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Ręce opadają , tym debilom już się bardziej we łbach popi..dolić nie mogło . Ale czytajcie uważnie "każdego ustroju totalitarnego" czyli żegnaj T-34 , IL-e-2 czy "FUSIAKU"
Mam nadzieję , że tego debilizmu nie wprowadzą tylko czy modele można uznać za militaria ?

Ale mimo wszystko zachowajmy spokój i rozwagę - do wyborów jest jescze trochę czasu , może to tak szybko nie przejdzie i ci kretyni co teraz "zodzom" odejdą z polityki w sejmie ....
--

Pozdrawiam

Post zmieniony (09-08-09 14:25)

 
09-08-09 14:45  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

nie licz na to , od wielu lat rządzą ci sami tylko nazwy partii sie zmieniaja

 
09-08-09 15:40  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O ile mi wiadomo to rozmowy o polityce i religii na tym forum są zabronione. Mnie nie interesuje jakie poglądy ma kolega Pawelciol. ;-)
A od czego jest falandyzacja prawa ? Każdy przepis można różnie interpretować i naginać.
Sam przekonałem się o tym w pracy. Jeden przepis inaczej interpretuje moja firma , która go napisała, a zupełnie inaczej ZUS.

--


 
09-08-09 15:50  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Puchacz - masz rację w 100 %
Raduss - temat jest wybitnie polityczny :( .A co do odczytywania prawa to co innego , nie wiadomo co z tego w gruncie rzeczy wyjdzie - do wprowadzenia długa droga ...

--
Pozdrawiam

 
09-08-09 16:56  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
Refal   

To straszne.Według tego artykułu ma być w tej ustawie że zabrania się posiadania jakichkolwiek przedmiotów z symbolami totalitarnymi np.Książek (monografię? plany modelarskie.)czyli i modeli również.Pozostaną tyko opracowani ze znakami amerykańskimi brytyjskimi ,francuskimi i polskie (chyba tylko przed wojenne i III Rzeczypospolitej bo PRL to komunizm).
A jak ktoś będzie chciał sklejać modela z czerwiową gwiazdą albo innym symbolem totalitarnym to chyba w lesie.



Post zmieniony (09-08-09 16:58)

 
09-08-09 17:27  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
kari   

... napiszę tylko jedno słowo, którym wyrażę to co myślę na ten temat:
... C I E M N O G R Ó D ...

 
09-08-09 17:55  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
Tomek 

 - 2

Panowie! Biadolimy, a nic nie robimy. Niech każdy, kto jest zarejestrowany na Konradusie i na innych forach modelarskich napisze protest tak do komisji, która zajmuje się tym problemem, jak i do parlamentarzysty, którego wybieraliśmy w wyborach lub partii, z którą sympatyzujemy. Zachęćmy innych modelarzy, by przyłączyli się do nas. Warszawscy modelarze powinni zorganizować spotkanie z kimś z Wiejskiej (Przepraszam Warszawiaków, że im robotę znajduję!!!) i przedstawić problem. Jest to także pole do popisu dla historyków. W podręcznikach nie będzie można zamieszczać żadnych symboli faszystowskich. Ja ze swej strony postaram się zaprosić jakiegoś parlamentarzystę lub przedstawiciela jakieś partii na VI Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych do Rzeszowa i pogadam z nim o tym, a potem będę wiercił dziurę w brzuchu, czy udało mu się coś zrobić.
Panowie! Szkoda płakać! Bierzmy się do roboty! Ku normalności!
Pozdrawiam wszystkich!
Tomasz Januszewski

--

 
09-08-09 20:29  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Napiszę w nawiązaniu do wypowiedzi Kolegii Radusa , nie jest to polityczne , tylko ma związek na naszą przyszłością ,pewnie bardziej egzystencjonalną .
Nie piszemy Kolego zus z dużej litery ,bo to instytucja szkodliwa społecznie, to po pierwsze ,a dla wyjaśnienia to nazwa ta rozwija się nastepująco :
zakład unicestwiania składek.
Myśl o swojej przyszłości i myślmy jak spod tego jarzma sie wyzwolić ,bo to jeden z ostatnich bastionów komunizmu w Polsce.
Tak boją się obywateli ,których grabią ,że wejść do wydziałów strzegą szyfrowane drzwi o szybach grubości 2,5 cm. A na nauczycieli i innych emerytów nie ma.;-(
sorry za niepolityczny off topic,ale wszystko mnie w...w kraju ,który od 20 lat miał byc mój.

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (10-08-09 00:17)

 
09-08-09 20:47  Odp: [Problem prawny] Nowy projekt ustawy
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Pisząc o polityce miałem na myśli wypowiedź Kolegi Pawelciol a nie temat wątku.
Jak widzę nazwa ZUS działa jak płachta na byka nie tylko na mnie. ;-)
Kari- takie prawo, a może jeszcze ostrzejsze, jest w większości państw zachodnich, więc tam ciemnogród jest już dawno. ;-)
Większość ludzi logicznie myślących odróżni publikację historyczną , w której są fotki ze swastyką, od publikacji propagandowej neofaszystów. Mam nadzieję, że nie dojdzie u nas do absurdów istniejących np. w Niemczech.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024