KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-02-06 15:18  [Plastik] Pancerka 1-25 - galeria
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Watek ten oddzieliłem od istniejacego juz wątku o modelach plastikowych,aby ulatwić czołgistom szybsze dotarcie do istniejącego tematu .

Moja przygoda z modelarstwem zaczęła się od kartonowego T34-85 z MM i jak wszystkie model broni pancernej był on opracowany w skali 1-25.Potem były kolejne kartonowe modele pancerki,opracowane przez nowo powstałe wydawnictwa nowej Polski.Kolekcja powiększała się,aż w 1998 roku trafiłem w czasie zagranicznej podrozy na sklep ,w którym na najwyższej półce stał TYGRYS I a skali 1-25.Zona od razu wiedziała,że wyjdziemy z tym zakupem,ja mimo ceny tylko przez ułamek sekundy miałem wątpliwosci ;-).
Od tej pory moja kolekcja rozrasta się symetrycznie,a kartonowe modele egzystują pokojowo z plastikowymi na jednej dioramie.

Mimo,ze najmłodza w kolekcji jest Pantera G z Academy rozpocznę od niej,bo przy tej okazji chcialem pokazać montaz nowego zestawu blach fototrawionych Abera.Blachy te znajdą również zastosowanie do kartonowych Panter.
Teraz juz relacja.

Trochę obawiałem się tego kroku,ale postanowiłem zdemolować trochę moją Panterę(była już pomalowana).Początkowo chciałem tego uniknąć,wykorzystując jedynie metalowe podpory błotników,bo głębsze przeróbki wiązały się z kolejnym malowaniem,ale stało się.

Na stół powędrowały elementy błotników z blaszki Abera.Za sugestiami Pana Wacława - właściciela firmy postanowiłem spróbować lutowania,zamiast klejenia cjanoakrylem.Takie rozwiązanie jest trwalsze,szczególnie w przypadku modeli,które moga przeskoczyc do standardu RC.

Postanowiłem wzmocnić mocowanie błotników do plastikowego kadłuba,szczególnie ze względu na ekrany boczne,które sa wykonane z grubszej blaszki i łącznie stanowią już jakieś obciążenie.Elementem stabilizującym i usztywniającym jest cieniutki drucik,którego i tak nie będzie widać.

Przymierzając kolejne błotniki powierciłem otworki w kadłubie.

A tak wyglądają błotniki jeszcze bez kleju

Teraz próbny montaż ekranów.Mimo,że nadal bez kleju błotniki stoją stabilnie.

Poprzyklejałem też inne dobra z blaszek.Grille

Celownik

Uchwyt zamykające pojemnik na wycior

To tyle na dziś,powoli zabieram się za drugą stronę .

Zapraszam Kolegow do prezentacji swojej plastikowej pancerki w 1-25( choć nie tylko) w tym wątku !

.

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (12-03-06 10:07)

 
09-02-06 20:32  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ja co prawda plastiku nie kleję, ale lubię oglądać dobrą robotę.

Przy okazji mój ostatnio ulubiony link do modeli "pancernych"

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
11-03-06 15:47  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W związku z przerwą w budowie SU 85 zabrałem się za dokończenie Pantery .Na początek skalpowanie prawego plastikowego błotnika i przygotowanie pod elementy fototrawione .
.
Po zmontowaniu i przymiarkach na sucho gotowe elementy zostają przyklejone po obu stronach.

i fotki z zamontowanymi ekranami

Dzięki uwadze Fazziego poprawiłem linę i choć wokół kauszy została plastikowa imitacja to wygląda to zdecydowanie lepiej.Dzięki Fazzy bez humoru !

Kolejną linę próbuję zrobić już bez plastikowego oczka.
Na koniec zdjęcie faktury pancerza, bo o tym też rozmawialiśmy.

Dziś jeszcze tylko malowanie gruntem H 53 ,a jutro kolor bazowy i kamuflaż.Przygotowałem też 2 metalowe błotniki przednie,ale cały czas mam obawy,czy odcinanie plastikowych nie spowoduje uszkodzeń zamontowanych już akcesoriów. Najwyżej trafią do jagdpantery.
;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-03-06 16:44  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Chciałem przy okazji zapytać o barwy kamuflażu: Jakie to kolory (numerki humbrola lub pactry)??

--

Kings of Chaos

Post zmieniony (11-03-06 16:56)

 
11-03-06 17:50  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Maluję własciwie tylko humbrolami ,czasem revellem.
Tu są nastepujące bazowy H93,brąz to h 186 i zielony H116 .Wczesniej uzywałem brązu H113 i wydaje się byc lepszy,dlatego do niego wrócę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-03-06 20:34  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

..no spoko, jeszcze troche i wszyscy przerzucimy sie z kartonu na metal-plastik, Piterpanzer nie pokazuj więcej takich rzeczy, zabijasz kartoniarstwo ...;)

 
11-03-06 21:01  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nitsche,niczego nie zabiję,bo to kwestia wyboru,czy to materialu,czy skali,czy tematu.
Ja wyszedłem z kartonu i go nie porzuciłem,dziś robię po prostu pancerkę 1-25. Skonczę rozpoczęte plastiki i w planie mam juz kilka kartonów,ale nie będzie to już u mnie nigdy czysty karton.O ile bedą dostępne, to zawsze sięgnę po waloryzujące elementy,o ile to mozliwe ,elementy powtarzalne będą wykonane z żywicy.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-03-06 22:56  Re: Pancerka 1-25 w plastiku
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...a czy ja coś mówie, podoba mi sie, w pewnym sensie jest nawet fajniejsze od kartonu, gdby nie to nieszczęsne 1:25, w tej skali moim zdaniem wszystko większe od Panzer III jest już ogromne.... a jeszcze, mam prośbe do Abera: nie udostępniajcie Piterpanzerowi żadnych blach bo póżniej takie rzeczy wychodzą, że żal sie robi tych poczciwych kartonówek, nie moge już na to więcej patrzeć ta Panthera jest tak ładna,że aż straszna!!....:));P

 
13-03-06 16:45  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przecież coś takiego można zrobić też z papieru. Tylko trzeba się trochę wysilić. Zobacz, jak wykonyje modele Wujek Andrzej na niebieskim, cudeńka MichałaR - niczym nie odbiegają od plastików. Tylko chęci.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-03-06 19:59  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

ZZb robi takie czolgi z puszek po piwie i są niesamowite.Były zresztą pokazywane na forum w relacji z Gdańska.Material jest kwestią wyboru tak jak i decyzja o łączeniu materialów.Moj cel jest jeden modele pancerne w 25 i jemu wszystko podporządkowuje.Qniu jesteś jednym z kartonowych mistrzów ceremoni i jak kiedyś napisalem ,pewnie i z dymu i wiatru zrobilbys piekny model.Ja robię rzeczy prostsze i nie jestem purystą.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024