KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-11-21 20:08  [P] Materiały do pracy dyplomowej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Szanowna Braci, jako, że na stare lata zachciało mi się rozruszać komórki mózgowe i zrobić podyplomówkę (kolejną zresztą i do niczego poza satysfakcją mi nie potrzebną [chyba łatwiej byłoby doktorat]) mam ogromną prośbę:
poszukuję materiałów - prac dyplomowych, opracowań, referatów ect. - dotyczących modelarstwa ogólnie a szczególnie kartonowego z uwzględnieniem historii i rozwoju. Ten bowiem aspekt chcę zawrzeć we wstępie tudzież rozdziale pierwszym.
Wiem, że wśród rodzin Waszych młodzież popełniała podobne dzieła, a może nawet Wy sami, wiec jeśli ktoś czymś takim dysponuje prosiłbym o udostępnienie (najchętniej wersji elektronicznej), ewentualnie wskazanie uczelni i danych umożliwiających jej odszukanie.
Zapewniam, że prawa autorskie zostaną uszanowane a dzieło takowe w bibliografii miejsce swe znajdzie.

Nie pogardzę również odnośnikami do stron internetowych gdzie informacje niezbędne znajdę.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-11-21 20:46  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

..a szczególnie kartonowego z uwzględnieniem historii i rozwoju..

To jest bardzo obszerny temat, mógłbyś sprecyzować ?, np. Polska ? Europa ? swiat ? okres czasowy itp.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-11-21 18:44  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ogólny światowy (europejski) rys historyczny znalazłem na stronach czeskiego muzeum modeli, więc skupmy się na Polsce i ostatnich 200 latach :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
01-12-21 10:14  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to wycofuję sie na z góry upatrzone pozycje, bo wiedzy mniej niż zero posiadam na ten przedział czasowy.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
01-12-21 10:58  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

To może chociaż coś z okresu powojennego?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
01-12-21 21:07  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tu też wiadomo mi tyle, co prawdopodobnie każdemu z tutejszych Panów Bronto-Dinozaurów.
W książce "Modele kartonowe statków i okrętów", wydanej w 1983 roku, autorzy to p.Karpiński i p.Smolis, jest krótki zarys "historii" modeli kartonowych w Polsce.
W Kartonówce, wydawanej kiedyś przez GPM, też było kilka ciekawych faktów.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
02-12-21 10:02  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzięki Brystol za wskazówkę - zakupione na alledrogo :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-12-21 14:47  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Zadzwoń do LOK i redakcji Małego Modelarza. Myślę, że oni mają w tej chwili największą dokumentację i kontakty.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
18-02-22 11:49  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
kartongips   

Fitter też pisałem pracę na temat niszowy, 3 rozwiązania okazały się skuteczne u mnie -
1) Książka z amazona (w j.angielskim) , mam wrażenie, że można tam znaleźć literaturę o największych niszach
2) Korzystałem z infobrokera, w sumie przy końcówce bardziej jak już wiedziałem czego mi brakuje
3) Biblioteki i bibliotekarze - telefonicznie można zgłosić swoje potrzeby. U mnie zdało egzamin, a bibliotekarka była bardzo pomocna i zzangażowana.
To moje top 3. Mam nadzieję że pomogłem i powodzenia!

 
18-02-22 16:51  Odp: [P] Materiały do pracy dyplomowej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzięki za wskazówki, może komuś się jeszcze przydadzą, o pracę już przesłałem do promotorki :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024