KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
15-07-19 23:34  Lustrzanki - pytania, wybór.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć

Kiedyś już się chyba pytałem o to, ale nie mogę znaleźć tematu, poza tym to było dawno i teraz są inne modele na rynku.

Do tej pory miałem różne lustra, Zenity, analogowego Canona EOS 50 i teraz od 10 lat Pentaxa K100.

Ktoś się orientuje w lustrzankach jakie są teraz fajne okazy na rynku?
Temat na zdjęcia od dzieci, przez modele, po pokazy lotnicze. Dobrze żeby robiły zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych - teraz telefony robią lepsze zdjecia niż mój K100 bez lampy w pomieszczeniach (nawet w mare jasnych...), czyli ISO żeby było w miare wysokie bez ziarna jak gunmetal ;-) , szybki AF. No i RAWy.

Szukam czegoś ze średniej półki. Te najmniejsze "zabawkowe" aparaty mnie nie interesują. Wolałem trzymać w ręku ciężkiego EOSa niż teraz Pentaxa :)

Do tego obiektywy - zawsze miałem Kitowe 18-55 i słoiki 70(75)-300 (najpierw Canona, teraz Sigmę - wszystko z tych tanich)

Interesują mnie najbardziej opinie praktyków, ale teoretycy znający rynek też mile widziani ;-)

Efekty moich poszukiwań (chciałem napisać "researchu", ale bym w sąsiednim wątku językowym wylądował :-D )
Poszukiwania w necie obarczone tym błędem, że czytałem porównania, widziałem polecane modele, ale nie wiem z jakiej gamy modeli wybierali. Nie orientuję się które są nowsze, które nie są zbyt udane, które wychodzą a które są nowe ( i co jest w zapowiedziach)

Canon
po EOSie zawsze miałem sentyment do Canona, raz że nigdy się na nim nie zawiodłem, dwa że zawsze marzyłem o eLce 100-400 jako ideał na pokazy :-)
Kiedyś było prosto, ilość cyfr w nazwie określał klasę. Był jeden model i co najwyżej wychodził następca. Teraz mam wrażenie że w każdej grupie liczbowej jest jednocześnie kilka różnych modeli.

Z modeli które przeglądałem (ale tylko cenowo),
200D tani, ale czy wart zainteresowania?
250D to nowsza wersja powyższego, oba z tych najmniejszych. Teoretycznie nie miałem nimi się interesować.

dwucyfrowe
77D i 80D - tu właśnie widzę że Canon równolegle puścił dwa modele w jednej "klasie". Można zestaw z obiektywami 18-55 i 75-300 znaleźć w okolicy 4500-5000. Ale czy nie lepiej np kupiś 250tkę ale lepsze szkiełka? Jakie wtedy polecicie, bo o ile ten podstawowy jakoś zawsze był ok, tak z tanich tele nie byłem aż tak zadowolony... Trochę mydło wychodziło, nie wiem czy to ich wina, czy aparatu.
W Canonie stawiam na te modele.

Jest jeszcze 800D - cenowo podobnie jak 250tka, ale AF ma więcej pól, nie wiem czy to się przekłada w praktyce na szybkość.


Nikon
Nigdy nie miałem doświadczenia z Nikonami.
Znajomy z fb polecił (tzn napisał co robi, bo poleciły go Jego zdjęcia) D7200. Denowo podobne do 77D

Ktoś tam napisał że jak wolę ekran ruchomy to 7500, ale z tego co widzę to różnic jest więcej, 7500 wygląda na nowszego. No i z zestawem pokrywający zakres ogniskowych jak wyżej to o ok 1000 więcej.
W opcji mam jeszcze D5600, taka tańsza wersja. Nie wiem w praktyce jaka jest różnica, w użytkowaniu.

Pentax
Mam K100 i co mi się nie podoba - słabo robi przy cienkim świetle (bez lampy), wolny AF, mały bufor (3 zdjęcia w buforze w RAWie i aparat się blokuje na pare, parenaście sekud. I rób tu zdjęcia na pokazach...) i baterie słabo mi trzymają, ale to przez wiek. ALE mogę wsadzić zwykłe paluszki, więc mogę mieć zapas taniej energii. Plus pare innych kaprysów związanych z wiekiem. Ale uraz jest :-)
Biorę pod uwagę głównie dlatego że mogę mieć troszkę taniej, a poziom od czasu jak kupowałem się podobno zwiększył. KP z obiektywem podobna cena (no może trochę więcej) jak 77D czy 7200.

Moje pytania
- jak z dostępnymi modelami? Coś jeszcze wartego zainteresowania w tych markach?
- jakie teleobiektywy polecacie, minimalnie 300 na długim końcu, sprawdzone na pokazach, nie kosztujące tyle co eLka :-) (jakieś warte zainteresowania Tamrony i Sigmy?)
- czy warto iść w lepsze lustro i teleobiektyw z tańszych, czy opłaca się tańsze body? Tylko czy taniej niż np 77D czy D7200 warto mi iść.
- jak wypadają porównania obiektywów? Kiedyś, tak kilkanaście lat temu, mówiło się że Nikon miał lepsze te tańsze, a Canon słabiutkie te tanie, ale eLki super. Czy może właśnie nie wybrać pod tym kątem? Ten 75-300 (teraz III, chyba kiedyś był Ultrasonic II jak miałem Canona i kupowałem Pentaxa) zawsze mial słabe oceny. W Pentaxie mam Sigmę, ale też wydaje mi się że to główny powód przez który nie podobają mi się moje foty samolotów na długim końcu. Jak podstawowe Pentaxa teraz wyglądają? Jak kupowałem K100 to właśnie tego KITowego zachwalał sprzedawca (znałem go trochę, znał się na tym), mówił że z podstawowych szkieł wypadal lepiej niż C i N.
- czytałem opis Pentaxa K-1 II, żywotność była opisana na 400 zdjęć... Serio te nowe sprzęty tyle wytrzymują??? Przecież tyle to ja z pokazów analogowym sprzętem potrafiłem przywieźć...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
Łosiu 1091 15-07-19 23:34
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
El Comandante 312 16-07-19 07:19
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
Łosiu 263 16-07-19 08:36
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
yanis 268 16-07-19 13:47
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
Łosiu 289 17-07-19 16:44
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
yanis 336 18-07-19 08:27
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
Łosiu 278 18-07-19 11:02
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
yanis 319 18-07-19 14:47
 Odp: Lustrzanki - pytania, wybór.  nowe
Łosiu 829 22-07-19 21:11

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024