KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 107Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 
14-03-19 09:39  Odp: Językowy miszmasz
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Oczywiście nie czytam całego wątku, ani choć większej liczby ostatnich postów, więc przepraszam. Ale taki filmik na kanale "Nie wiem, ale się dowiem": https://www.youtube.com/watch?v=cmgQSmnhHkQ Jak działa status społeczny?
I do tego - drugi przykładowy: https://www.youtube.com/watch?v=E5FTB9Ak2kk - Łobuz kocha bardziej - dlaczego mężczyźni są agresywni?

Czyli, z tym nazywaniem "lewakiem" chodzi o ten margines społeczny, żeby zawsze był. Taka rola społeczna, którą inni też wyznaczają, dlatego lepiej się pilnować żeby się na tym marginesie nie znaleźć. Określenie to może oznaczać osobę nie tylko o odmiennych, ale zagrażających poglądach, skłonną do popełniania czynów godzących w dobro innych jednostek i ogółu. Ja pasuję do tego określenia, bo np. mam małą, słabą, motywację do pracy i wykonuję jej mało. Nie mam zamiaru więcej pisać o tym w tej dyskusji, to wszystko co mam o tym do przekazania.

--

 
14-03-19 11:43  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

[o znaczeniu słowa LEWAK]
"Określenie to może oznaczać osobę nie tylko o odmiennych, ale zagrażających poglądach, skłonną do popełniania czynów godzących w dobro innych jednostek i ogółu. Ja pasuję do tego określenia, bo np. mam małą, słabą, motywację do pracy i wykonuję jej mało. Nie mam zamiaru więcej pisać o tym w tej dyskusji, to wszystko co mam o tym do przekazania."

Nonsens. Osoba w ten sposób opisana ma tyle wspólnego z lewactwem, co ja z badaniem księżyców Jowisza.

 
14-03-19 18:35  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

mikrosław - co ma piernik do wiatraka się pytam ?
Lepiej już nic nie przekazuj.

 
15-03-19 19:02  Odp: Językowy miszmasz
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Jednak wyjaśnię.
...Trochę ma. Nazwać kogoś w ten sposób to rzucić taką klątwę społeczną, właśnie aby napiętnować, obniżyć mu status, a sobie podnieść w grupie, pokazać, że się jest nie-lewakiem. Prawica - lewica, to określenia mające korzenie w czasach rewolucji francuskiej - sprawdziłem na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica Po prostu chodzi przynależność do warstwy społecznej. Tak więc "lewak" oznaczać może tyle co przedstawiciel warstw niskich, ktoś roszczeniowy, żądający przewrotu dla władzy i zaspokojenia swoich prymitywnych żądz. :)
No i to jest takie słowo wytrych, łatwo się go używa, bo większość ma kompleksy, że nie wywodzi się z tej lepszej części narodu, bardziej przyzwoitej. Dlatego choć stara się to nadrobić materialnie (czego ja właśnie akurat nie mogę) .
No, ale to jest temat o tym co i jak się mówi, więc już dość, przepraszam, lepiej tak nie nazywać nikogo i na tym koniec. :)

--

 
16-03-19 09:30  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak więc "lewak" oznaczać może tyle co przedstawiciel warstw niskich, ktoś roszczeniowy, żądający przewrotu dla władzy i zaspokojenia swoich prymitywnych żądz. :)

Co za kosmiczna bzdura...

 
16-03-19 10:39  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jasne, że bzdura do n-tej potęgi !

 
16-03-19 11:06  Odp: Językowy miszmasz
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Napisałem "może oznaczać". Bo lewak to będzie też taki typ, który ma wyższy status społeczny, ale zachowuje się w sposób arogancki wobec wartości wypracowanych przez tysiące lat cywilizacji, dzięki którym ludzie przetrwali wobec sił przyrody - cwaniak.
Widziałem o tym na YouTube w komentarzach do fragmentu muzycznego z tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=5s73flj1t38 - Dueling Banjos - Deliverance (1972).

Post zmieniony (16-03-19 11:07)

 
16-03-19 12:42  Odp: Językowy miszmasz
Grzech 

 

Mirosławie, to jest wątek o językowych dziwolągach a nie o twoich dywagacjach.

I tu kalka z angielskiego jesteś" toksyczny" mirosławie. trujesz.

Załóż własny wątek np. "Przemyślenia mirosława ", a nie wpisuj się gdzie popadnie..

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
16-03-19 14:08  Odp: Językowy miszmasz
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Nie wpisuję się gdzie popadnie i nie ja zacząłem na temat słowa "lewak" w tym wątku, ale jak zobaczyłem, to pomyślałem, że coś dodam, właśnie z moich przemyśleń. Polecam film Deliverance, bardzo dobry.

Twój podpis:
--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

Ja takie pamiętam! Ludzi, którzy się tym zachwycali, słuchali bo to takie było wtedy buntownicze, młodzieżowe, a tak naprawdę chodziło temu pokoleniu Kazika o wolność w ekscesach - np. na jakichś juwenaliach... żuweni, szariwari... Z książki, którą wypożyczyłem z biblioteki parę lat później, to się dowiedziałem co to te juweni były w średniowiecznej Francji. A to kolega profesora Geremka pisał w tej książce - tego, który zginął w wypadku, a miał mercedesa i młodą asystentkę... No i ci moi koledzy uważali mnie za pewnie toksycznego, bo miałem niższy poziom wiedzy, a więc i kultury od nich - np. nie wiedziałem co jest modne, nie mając do tego dostępu. A teraz myślę o tym - jakie głupie było ich myślenie, ale niestety w grupie tak to działa; a to były lata 90-te, żałosne! Np. serial Z Archiwum X - dwoje głupich agentów (można powiedzieć lewackich i tacy też aktorzy - zapomniałem przykład na głupotę scenariusza tego filmu, więc niestety nie podam w tej chwili), kto by to dziś oglądał. A ten Kazik, pamiętam jak na YouTube było, że powiedział, że jemu chodzi o to, żeby mu nikt w życiu nie rozkazywał - i na tym wywiad się urywa.
Dobrze, że na niego nie traciłem czasu i chyba lepiej, że wtedy bardziej podobało mi się właśnie modelarstwo, bo tak mało widziałem, a teraz umiem sobie nazwać co to było: Że by mnie ci silniejsi, uważający się za kogo, z tej swojej samczej agresji sponiewierali i jestem z tym pogodzony i chciałbym mieć spokój; mam jakieś przemyślenia co na obecnym poziomie wiedzy o tym co mi warto robić w życiu, jeszcze robić mogę, żeby się nie denerwować i nie robić głupot - chociaż chyba widzicie, że - jest ciężko.
Ten wpis to jest taki myślowo-językowy misz-masz, więc przepraszam.

Nie wiem co warto jednak. Uspokajam się zabijając czas w wymyślony sobie sposób. Dzięki za zwrócenie uwagi, że "jaranie się" twórczością niektórych artystów może być toksyczne. Dodam więc o jaraniu się - przepraszam, że poza tematem - komu szkodzi jaranie marihuany: https://www.youtube.com/watch?v=4II07ZflTyI

Post zmieniony (16-03-19 15:03)

 
18-03-19 19:19  Odp: Językowy miszmasz
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Na jednym z programów TV jest emitowany serial dokumentalny pt. "Drwale i inne opowieści Bieszczadu". Wielki słownik ortograficzny PWN dopuszcza dwie formy: Bieszczad lub Bieszczadów. ...opowieści Bieszczadów lub Bieszczad - chyba tak powinno być prawidłowo.

--

Post zmieniony (18-03-19 19:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 107Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024