KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 43 z 43Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43 
09-03-19 12:14  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 23

- 9

Jednym słowem ów st.mech super fachowcem był !
Przypomniała mi się gdzieś, kiedyś przeczytana informacja, że pewien facet w USA po zatankowaniu samochodu chciał zobaczyć, czy paliwo jest pod korek i przyświecił sobie zapalniczką. Wiadomość ta była pozbawiona był komentarza ale zapamiętałem dokładnie ostatnie zdanie "żył lat 54" :-)
"Podmuch był tak potężny, że poszarpał szyby sklepów i biurowców..." Poszarpał szyby ? Chyba powybijał ...

Odpowiedz na tę wiadomość 

10-03-19 11:06  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Może i zbyt dosłownie przełożyłem słowo SHATTERED? Coś w tym słowie jednak jest prawdziwego: z pewnością chodziło o nie zwykłe powybijanie szyb, tylko pozostawianie w ramach poszarpanych właśnie, ostro zakończonych kawałków. Okna miały zatem POSZARPANE kawałki szkła.
--

Dopisek 11/3: Chyba jednak użyję innego słowa niż POWYBIJANE - nie pasuje ono do gwałtownego i niezwykle silnego podmuchu, który literalnie porozwalał szyby, a nie "powybijał je". Pomyślę zatem, czym zastapić "powybijane".

Post zmieniony (11-03-19 08:08)

15-03-19 08:50  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Wojciech Cięciwa   

Może raczej "strzaskane" szyby ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

15-03-19 09:27  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Podmuch był tak potężny, że strzaskał szyby sklepów i biurowców? Jakoś mi nie pasuje.
Zostawię jak jest, czyli: Podmuch był tak potężny, że roztrzaskał szyby sklepów i biurowców.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 43 z 43Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018