KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-02-19 10:00  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja znalazłem to w opracowaniu Samoloty II wojny światowej, klub 1:72 Skrzydlatej Polski. Silniki Merlin II i śmiglo z 38, silnik Merlin III i reszta śmigieł z różnymi kołpakami.

Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, Warszawa 1988

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-02-19 10:54  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
orkan   

Info zaczerpnięte z tej strony : http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1194/126/Hawker-Hurricane-Mk-I
1) Dane techniczne ”Hurricane” Mk.I z silnikiem ”Merlin” Mk II (wg [1]):
Rozpiętość- 12,19 m, długość- 9,58 m, wysokość- 4,01 m, powierzchnia nośna-23,92 m2.
Masa własna- 2120 kg, masa użyteczna- 880 kg, masa całkowita- 3000 kg.
Prędkość max- 509 km/h, wznoszenie- 8,5 m/s, pułap praktyczny- 9970 m, zasięg- 840 km.
Źródło - [1] Morgała A. ”Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939”. Wyd. Bellona. Warszawa 2003.
2) Dane techniczne ”Hurricane” Mk.I (wg [8]):
Rozpiętość- 12,19 m, długość- 9,55 m, wysokość- 4,0 m, powierzchnia nośna-23,92 m2.
Masa własna- 2120 kg, masa całkowita- 3050 kg.
Prędkość max- 518 km/h, wznoszenie- 12,7 m/s, pułap praktyczny- 11000 m, zasięg- 680 km, zasięg max- 1440 km.
Źródło - [8] Morgała A. ”Polskie samoloty wojskowe 1939-1945”. Wydawnictwo MON. Warszawa 1976.

Być może co do typu silnika wysnułem wniosek nieprawidłowy.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
09-02-19 20:02  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
orkan   

Ceva napisał:
'' chyba że Orkan pochwali się źródłem to będzie najbliżej do jego przechwycenia''
Ceva kto zadaje?

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
09-02-19 21:59  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Orkan, powinieneś zadawać Ty - podałeś OBIE długości, a tylko o to było pytanie. Ja jedynie uściśliłem dlaczego.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-02-19 22:46  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
orkan   

--

Post zmieniony (09-02-19 23:12)

 
09-02-19 23:01  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

A mnie się jednak wydaje, że zagadka pozostaje mimo wszystko nie rozwiązana. Dlaczego? Długość Hurricane Mk I w zależności od źródła różni się tylko o 3 cm bez rozróżnienia rodzaju kołpaka. Porównując sylwetki samolotów z różnego typu śmigłami/kołpakami, a nawet na zdjęciach widać że różnica między najkrótszym kołpakiem a najdłuższym jest większa niż 3 cm (9,58-9,55=0,03m). Po drugie, w przytoczonych przez Orkana danych nie ma informacji z jakiego typu śmigła/kołpaka dotyczy więc raczej trudno przyjąć to za pewnik. W monografii AJ-pressu jest uwaga, żeby długość jaka wynika z przeliczenia jednostek angielskich traktować orientacyjnie, bo jest podawana dla wszystkich Mk I niezależnie od kołpaka.

Tak więc najsensowniej będzie, jak jednak odłożę talon na miejsce z którego go podniosłem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-02-19 23:29  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no to gdzie jaka zagadka, niech kto zadawa w te pędy z rozpędu

Post zmieniony (09-02-19 23:30)

 
10-02-19 06:55  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Orkan, łap talona, żeby go gdzie jaki nadmorski halny nie wywiał.

Post zmieniony (10-02-19 06:59)

 
10-02-19 08:55  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
orkan   

Nie mogę. Ceva nie uznał rozwiązania i zakwestionował żródlo do czego ma pełne prawo jako zadający.
Co prawda odłożył talon ale zapomniał podać prawidłowe rozwiązanie czyli zagadka ( jak sam pisze) dalej jest
nie wyjaśniona.
Jak dla mnie a i zapewne w zgodzie z zasadami zabawa toczy się dalej.
Kopać, gdzieś długości MK I są podane.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
10-02-19 09:14  Odp: Nieustający konkurs CXLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

?
Ale przecież Ceva samże napisalbył

"Tak więc najsensowniej będzie, jak jednak odłożę talon na miejsce z którego go podniosłem."


Czyli mniemam, że Ceva pisząc powyższe mniemał, że oddaje talon do użytku ogólnego.

Post zmieniony (10-02-19 09:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024