KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 22Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
17-01-19 19:52  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
euro_tuned   

Początki porządnej rehabilitacji zawsze są bardzo trudne ale myślę że poczujesz z czasem różnicę. Ona jeśli tylko może Ci pomóc to to zrobi. No i depresję lecz bo na to rehabilitacja nie pomoże.

Post zmieniony (17-01-19 19:53)

 
20-01-19 02:29  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na razie muszę tę panią odpuścić. Wasze wsparcie poszło głównie na ostatnich rehabilitantów i neurochirurga z Żor, do tego na dojazdy. Niestety nie wiem jak leczyć depresję po słowach tego lekarza. "U pana to nie wiem, co pierwsze operować, widziałem zmiany chorobowe u ludzi, ale nigdy tyle na raz". Do tego wspomniał o wadze. Musieli by jakieś "planki" mi przykręcić do kręgosłupa, ale stwierdził, że nie utrzymają mnie, nie przy mojej masie. Tak więc stres, depresja, cóż, to moja codzienność. Do tego ta żona wspaniała... Że nie wspomnę o sezonie grzewczym i opłatach za ogrzewanie... Masakra, nie mam już na podróże po Skoczowie, czy okolicach Oświęcimia, może kiedyś, zresztą, na nic już nie mam. Poza tym, nieraz po ćwiczeniach ledwo chodzę, auta brak, więc po takiej rehabilitacji bujać się pociągami to szaleństwo. Na serio, jeszcze pewnie nie jestem do końca świadom, w jak czarnej d... jestem, ale pewnie jest czarniejsza od tła naszego Forum... Nie mam czelności już sępić o pomoc, macie pewnie już dosyć mojego skamlenia i żebrania. Pozwólcie mi chociaż od czasu do czasu coś napisać i wyrzucić to z siebie. Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Nie mam już czasu. Nic nie mam.

 
21-01-19 21:26  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Pisz drogi Kolego ! Nie poddawaj się. Nie jest to żadne skamlenie, każdy z nas ma jakieś swoje problemy i najlepiej jak się wygadasz. Fajnie jak znajdziesz kogoś kto Cię wysłucha a tu wśród kolegów modelarzy masz na pewno wsparcie. Zawsze też śledzę Twoje wpisy na twarzoksiążce. Każdy wspiera Cię jak może. Zobacz ilu ludzi obserwuje Twoje wpisy ! Powodzenia. Zaczął się nowy rok, nowe możliwości, niech zajaśnieje Ci światełko w tunelu. Szkoda że nie mieszkam gdzieś bliżej a na drugim końcu Polski.

Trzymaj się Boguś !!!

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
23-01-19 01:22  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za i słowa i za wsparcie na konto. To dużo dla mnie. Kiedyś, będąc młodym uważałem sie za mega "ałtsajdera", introwertyka, samotnego wilka itpp. W sumie szło to w parze z pasjami, setki godzin nad modelami, setki godzin nad gitarą. Uważałem, że nie potrzebuję ludzi. W sumie maskowałem tym osądem to, że raczej nie przyciągam ludzi do siebie. Wielce nie potrzebuję przyjaciół... A guzik prawda. Każdy potrzebuje ludzi. Dziś mam jednego kumpla, który mimo wyprowadzki mojej na koniec świata, pare razy do roku wpada ze "ściopakiem". W zasadzie to jedyny przyjaciel, co się ostał. No i Wy, gdzieś po drugiej stronie światłowodu. Wpadałbym na GEKO, ale moi pracodawcy śledzą nas wszędzie, jakaś zapodziana fota na FB i problem, zresztą, nima za co. Mogę jedynie popisać sobie. Na serio, zaczynam się realnie bać. Nie wiem, co robić, co będzie. Termin operacji wyznaczony, ale chyba nie spełnię warunków fizycznych, od wagi po stan uzębienia, tu też mam problemy. Co mi zostanie, renta? Będzie tego choć powyżej 1K? Nic nie wiem. Żona dźwiga wszystko na swojej głowie, ale, że furiatka, łatwo wpada w szał pod ciężarem tego, nie muszę pisać, na kim wyładowuje swoje frustracje. Na serio, jakiś cud może mnie uratować. Błagam, niech nadejdzie. Moje siły też się kończą. Pozdrawiam wszystkich dobrze mi życzących. Karton z Wami!

 
27-01-19 18:45  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za kolejne wpłaty. Jest w sumie dobrze, do zamknięcia budżety brakuje tylko 2 stów na czynsz, ale może ktoś jeszcze będzie miał na zbyciu drobne i może się uzbiera. Najgorszy stres to operacja. Ma być za dwa tygodnie, ale mam problem z zębami i chyba nie przeskoczę tego. No i nadwaga, tego się też neurochirurg uczepił. Nie wiem, co będzie. Za to poziom stresu coraz wyższy. Szukam ukojenia w graniu na kompie i w sklejaniu, częściowo pomaga, można na trochę zapomnieć. Ale każdy poranek, budze się zdezorientowany. Oczywiście, jak uda się zasnąć. Czy to już poważne problemy z psychiką?

Post zmieniony (27-01-19 18:45)

 
28-01-19 20:33  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
JoBox   

200 zł to nie tak wiele, kilka dobrych dusz i uzbiera się :)
Głowa do góry, jeśli do tej pory sprawy jakoś idą do przodu to może uda się z operacją. Powodzenia!

 
30-01-19 23:09  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

JoBox- dzięki! Dla Was może dwie stówy to niewiele, u mnie to jest tak, jak w powiedzeniu, "panie, jakbym miał dwie stówy to bym se inaczej życie ułożył..." I dzięki, że moge pisać, nie chcę przesadzać, narzucać się, czy coś. I tak czasem podbijam, choć odsłony się zwiększają... Ech..., gdyby tak dawali złocisza od odsłony... ;) Podbijam, żeby się i przypomnieć, wiem, zabrakło w tym miesiącu, pewnie zabraknie w przyszłym, 1700 za bardzo nie da się rozciągnąć, a zaległości mam masakryczne przez to wszystko. Tak więc pisuję sobie czasem "w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze..." Trudno, kto może pewnie wspomoże, kto nie chce, nie musi, idziemy dalej. Może wyprzedam kolekcję "półkowników 2D" kiedyś. Na razie bym nie chciał, pewnie niektórych modeli nie dostane drugi raz.

 
31-01-19 08:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"pewnie niektórych modeli nie dostane drugi raz" - pewnie niektórych modeli nie skleisz ani razu, przyjacielu, więc po co je trzymać, zwłaszcza jeśli finanse się nie spinają?
P.S. Po południu coś podrzucę. Uszy do góry.

 
01-02-19 00:17  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety, czasami sytuacja stawia nas przed koniecznością pozbycia się paru - pozornie - bardzo ważnych dla nas rzeczy. Kolega kiedyś opowiadał, że jak pojawiła się potrzeba (rodzina, potrzeba zakupu mieszkania) to musiał sprzedać sporo oryginalnych mundurów i oporządzenia z 1939. Przebij to - myślisz że ma możliwość odbudować kolekcję? Nie żałuj modeli. To tylko makulatura, bez wpływu na życie. Ja jak się zacząłem budować to zrezygnowałem z prenumerat na swoje ulubione czasopisma. Myślałem że to koniec świata, od "zawsze" je miałem. Ale żyje. I prawie zapomniałem o nich. Trochę polepszyło się, kupuję inne pisemka. Jak Ci się polepszy, to nowe modele kupisz. Może sam zauważysz że będą lepsze od tych starych. Wystaw je, a koledzy może będą przepłacać żeby CI pomóc. Ale jak masz coś do zaoferowania, to nie tylko czekaj na pomoc, sam wykonaj ruch.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
01-02-19 07:39  Odp: Vansen- prośba o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Myślę, że warto podziałać z tymi aukcjami, zwłaszcza, że te w szczytnym celu raczej strat nie przynoszą. Zawsze to jakiś owoc transakcji, bo nie każdy ma w zwyczaju pozbywać się pieniędzy ad hoc. Do tego u wielu działa WAŻ (Współczynnik Akceptacji Żony) -trzeba pokazać, że kupiło się "coś".
Pomyśl o tym, może masz jakieś, na których mniej Ci zależy, zobaczymy co się będzie działo. Przecież nie trzeba od razu pozbywać się całej kolekcji.


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 22Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024