KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 46 z 73Strony:  <=  <-  44  45  46  47  48  ->  => 
08-01-19 20:30  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, nie wiem dlaczego jak dotąd nie zrozumiałeś , gdy kilka razy pisałem o co mi chodziło: te Twoje predyspozycje znacznie lepsze od moich do kontaktu z politykami to żart, nawiązanie do wcześniejszego żartobliwego wpisu Kolegi. W sposób żartobliwy napisałem kto ma lepsze predyspozycje tzw interpersonalne, które można by wykorzystać w różnych celach, jeśli by zaistniała chęć. I to wszystko. Nie chodziło mi o Twoje predyspozycje wobec polityków ale o lepsze predyspozycje w kontaktach interpersonalnych. Czy teraz rozumiesz?

O jakie fantastyczne fakty Ci chodzi? Możesz je skomentować co jest nie tak? Nie daję przykłady to żadnego udowadniania jedynie co słychać tam, to wszystko. Jaki masz problem?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-01-19 21:12  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, włącze sie znowu do Waszej uniwersyteckiej wzajemnej połajanki, gdyż zostałem obrzucony przez Was obu kalumniami, że moje wpisy były żartobliwe, abo se żarty robie.

Jestem tem faktem oburzony wielce, gdyż wklepując moje wpisy, nie byłem żartobliwy, przysięgam, ani kropli !

;)

 
11-01-19 08:26  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze kilka wieści co tam słychać

- tory kolejowe do Stoczni Szczecińskiej przywrócone po kilkunastu latach

http://www.gospodarkamorska.pl/Stocznie,Offshore/tory-kolejowe-do-stoczni-szczecinskiej-jeszcze-w-tym-miesiacu.html

- obwieszczenie - decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej E59 LOT G

Na podstawie art. 9q ust. 2 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 2117 ze zm.) zawiadamia się, że na wniosek z dnia 16.07.2018 r., (uzupełniony w dniu: 20.08.2018 r.), P. Ryszarda Magdziaka, występującego w imieniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Wojewoda Zachodniopomorski wydał w dniu 14.11.2018 r. decyzję nr 4/2018 o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji administracyjnych dla linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie dla projektu: „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie” – część 3, odcinek Dobiegniew – Szczecin Dąbie, tj. od km 105,820 do km 197,540”, polegającej na przebudowie, rozbudowie i budowie obiektu budowlanego pn.: „Linia kolejowa nr 351 Poznań Główny – Szczecin Główny od stacji Stargard do stacji Szczecin Dąbie tj. LOT G” w zakresie od km 171,120 do km 197,540.

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=9626

- Rozbiórka istniejących sieci, torowisk i nawierzchni, budowa Terminalu Kontenerowego na Ostrowiu Grabowskim na terenie portu w Szczecinie, działki nr: 1/47, 1/48, 4/5, 4/6, 4/7, 4/8, 19/4, 20, 21/17, 21/18, 58, obręb 1084 Szczecin

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=9541

- 2 pogłębiarki z Partner Stocznia dla holenderskiej stoczni Royal IHC

https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/41406-poglebiarki-z-partner-stocznia-na-magazyn-holenderskiej-stoczni-royal-ihc

- wniosek budowa głębi dokowej przy nabrzezu remontowym w Szczecinie, na terenie morskich wód wewnętrznych, działka wodna nr 95/10, obręb 1084 Szczecin

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=9827

- Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego, inwestycja planowana, nr 767294

-Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=9448

--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-01-19 10:41  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven,

Pytasz: „O jakie fantastyczne fakty Ci chodzi?”

Jakże mam dyskutować z Tobą, skoro właśnie włożyłeś w moje usta zwrot, którego nie użyłem? Oj Sven Sven...

Pisałem:
„Naprawdę nie możesz poprzestać na faktach dotyczących fantastycznych rezultatów [uwaga – ironia!] wynikających z odbudowania szczecińskiego przemysłu stoczniowego na bazie państwowej Gryfii i, również państwowej tak zwanej Stoczni Szczecińskiej?”

Jeszcze raz przeczytaj powoli i ze zrozumieniem:
Chodziło mi o nie o „fantastyczne fakty”, ale „fakty dotyczące fantastycznych rezultatów” wynikających z odbudowania szczecińskiego przemysłu stoczniowego na bazie państwowej Gryfii i, również państwowej tak zwanej Stoczni Szczecińskiej.

Znasz fakty, dzięki którym mógłbyś z ręką na sercu powiedzieć, iż przemysł stoczniowy w Szczecinie został odbudowany?

**

Pisałeś wcześniej o Copernicusie: „W pracach modernizacyjnych uczestniczyły takie firmy, jak JPP, Spawrem i Unimebel oraz Stocznia Szczecińska i Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”.”

Ooo, tu mamy jeden fakt rzeczywiście fantastyczny!
Pomijam prywatne firmy takie jak JPP, Spawrem czy Unimebel, skupiając się na dwóch państwowych firmach (symbole „odbudowanego przemysłu stoczniowego w Szczecinie”).

Gryfia – część prac rzeczywiście wykonali pracownicy Gryfii, ale co najmniej tyle samo zrobiły prywatne firmy podnajęte przez Gryfię. Tak czy owak, ta stocznia ma swój udział w przebudowie promu, chociaż bardzo zdecydowanie mniejszościowy.

Napisałeś także, że również Stocznia Szczecińska uczestniczyła w pracach modernizacyjnych, co jest NIEPRAWDĄ!
Jedyny udział tzw. Stoczni Szczecińskiej ograniczył się do
- odpłatnego udostępnienia prywatnym firmom pracującym przy promie infrastruktury (np. dźwigi, magazyny, dostęp do statku)
- odpłatnego udostępnienia nabrzeża dla postoju statku
- odpłatnego wypożyczenia armatorowi trapu

Czy w związku z tym można powiedzieć iż Stocznia Szczecińska uczestniczyła w pracach modernizacyjnych przy Copernicusie? Moim zdaniem – NIE!

**

Pracowicie i z zacięciem (szczerze podziwiam wykonaną przez Ciebie pracę!) podajesz fakty o zmianach w Szczecinie. Oczywiście że się sporo dzieje, bo i zawsze się sporo działo.

Wciąż jednak brak faktów na prawdziwość głównego hasła propagandowego obecnego rządu o odbudowywaniu (a nawet wręcz odbudowaniu) szczecińskiego przemysłu stoczniowego. Casus Copernicus świadczy o tym, że to hasło jest zwykłym kłamstwem.

 
11-01-19 11:20  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, podałem zakres tego co zostało zrobione, informacje dostępne w necie.

Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym chwytanie się słówek "fantastyczne to i tamto", nie piszę o niczym fantastycznym, nie miałem i nie mam zamiaru udowadniać cokolwiek, żadnej tezy, o żadnym odbudowaniu czegokolwiek. Gdzie napisałem, że chcę udowodnić coś? Napisałem tylko co tam słychać wg informacji powszechnie dostępnych, a Ty z tego włożyłeś mi że coś tam odowadniam, cała wymyślona teoria. Bazujesz na chwytanie słówek, wmawianiu intencji nie mających miejsca.

A opis działań co tam słychać jest zaczerpnięty z powszechnie dostępnych źródeł. Jeśli napisali, że "W pracach modernizacyjnych uczestniczyły takie firmy, jak JPP, Spawrem i Unimebel oraz Stocznia Szczecińska i Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” to napisz do Kuriera 24.pl, że w swoim artykule z sierpnia 2018 napisali nieprawdę, coby sprostowali?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-01-19 11:57  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

- Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym chwytanie się słówek "fantastyczne to i tamto"
Udajesz że nie rozumiesz mojego oburzenia z powodu przekręcania moich słów. Niech Ci będzie.


- Dlaczego mam pisać do Kuriera 24.pl że skłamali o udziale SS w przebudowie Copernicusa? CO BY TO DAŁO?
Musiałbym wtedy także pisać do Gazety Polskiej czy prorządowych stron netowych że piszą bzdury o odbudowaniu przez ten akurat rząd przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Oni też by moje sprostowanie olali, bo przecież mając informację od samego pana prezesa Strzebońskiego (lub jego człowieka) nie mogą mu nie wierzyć. Fakty mówią co innego? Tym gorzej dla faktów!

Ponieważ jednak TY przyjąłeś tekst Kuriera o SS za dobrą monetę, podałem Ci FAKTY, obalające to kłamstwo.Uwierz mi, że ze zrozumiałych powodów, JA mam na ten temat wystarczającą wiedzę.

 
11-01-19 12:47  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, czy udajesz, że nie rozumiesz dlaczego podaję fakty co tam słychać? Tylko dla wieści coby być na bieżąco, nic wiecej, nie ma żądnej teorii z mojej strony.

Ale niech Ci będzie, weźmy te fakty coby zobaczyć jak tam jest z przemysłem stoczniowym w Szczecinie. Firmy prywatne budują małe jednostki (statki rybackie, jachty), jedynie chyba Partner z Polic robi cioś większego. Państwowa Gryfia remontuje min duże statki, współuczestniczy w remontach, państwowy St3 Offshore ze stratą za ub rok ok 50 mln zł ratuje się kontraktem na ogromne dźwigi do Kłajpedy. Liczne inwestycje w infrastrukturę. Nie wiem co teraz planuje druga prywatna stocznia, Makrum Pomerania.

Czy uważasz, że prywatne stocznie w okolicy mają szanse na budowanie coś większego niż kutry i jachty? Czy przemysł stoczniowy w Szczecinie to głównie kutry i jachty?

Ale weźmy też tą wierutną nieprawdę z kuriera. Powinna ta informacja brzmieć prawidłowo:

W pracach modernizacyjnych uczestniczyły takie firmy, jak JPP, Spawrem i Unimebel oraz Stocznia Szczecińska, która udostępniła odpłatnie wykonawcom swojej infrastruktury, nabrzeża i trapu i Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, która wykonała zdecydowanie mniejszościowy zakres prac"

Czy teraz będzie OK?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-01-19 11:54  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tymczasem Stocznia Szczecińska ma nową sprężarkownię:

https://www.wnp.pl/wiadomosci/337928.html

No i tak konfrontacyjnie kontrastowo ciekawa, egzotyczna pogadanka o stoczni:

https://www.youtube.com/watch?v=H3eoWHgdsgI

--
Sven

HMS Ark Royal

 
18-01-19 11:24  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"W pracach modernizacyjnych uczestniczyły takie firmy, jak JPP, Spawrem i Unimebel oraz Stocznia Szczecińska, która udostępniła odpłatnie wykonawcom swojej infrastruktury, nabrzeża i trapu i Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, która wykonała zdecydowanie mniejszościowy zakres prac"
Tak, to jest prawdziwa informacja.

Sprężarkownia - będzie na czym zarabiać pozwalając z niej korzystać prywatnym firmom działającym na terenie tak zwanej Stoczni.

 
18-01-19 13:46  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zarząd Portów Szczecin-Świnoujście ogłosił na konferencji prasowej dla wybranych (zaproszono tylko „grzecznych” dziennikarzy, pomijając tych, którzy mogą zadać niewygodne pytania) że w roku 2018 przeładowano 28,6 mln ton obsłużonych towarów. Oznacza to wzrost o 12,5 procent w porównaniu do roku 2017.

Czemu zawdzięczamy wzrost przeładunków? Stało się to przede wszystkim za sprawą lawinowego wzrostu importu węgla. W 2018 roku przeładowano go aż o 61 procent więcej niż w 2017 roku. Z drugiej zaś strony niepokoi spadek aż o 13 procent przeładunku kontenerów, czy aż o 25,1 procent przeładunków zboża. Wzrost przeładunków jest więc faktem, ale jest dużo bardziej złożony temat, wykraczający poza nośne hasło „rekord”.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 46 z 73Strony:  <=  <-  44  45  46  47  48  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024