KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-12-18 01:30  Witam.
Tomasz   

Witam wszystkich obecnych na forum.
Jestem Tomek z Piekar Śląskich. Kiedyś sklejałem kartonowe modele głównie latarnie i budynki ale po latach chciałbym spróbować na nowo swoich sił i cierpliwości w sklejaniu kartonowych modeli. Tym razem chcę skupić się na samolotach i helikopterach. Co byście mogli polecić na rozruch po latach (tylko proszę by to nie było coś mega prostego) raczej chodzi mi o coś średniozaawansowanego ale bez wad projektowych lub coś co po sklejeniu da satysfakcję i pozwoli przygotować się do ambitniejszych modeli.
No i jeszcze jedno pytanie czy ktoś może polecić mi jakieś sklepy modelarskie z okolic Piekar, Bytomia, Katowic?
Pozdrawiam

--

 
24-12-18 10:52  Odp: Witam.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cześć Tomek!

Jestem co prawda kartonowym pancernym, ale jeśli chodzi o śmigłowce, to dobrym wyborem będzie chyba ten model:

http://kartonowa.pl/?363,kk30-ah-1f-tzefa-

Jeśli chodzi o sklepy modelarskie, to polecam dwa:
Katowice - http://www.modelhobby.pl/polska/index.php
Zabrze - http://maxhobby.pl/pl/i/Godziny-otwarcia/12 - tu nie ma kartonówek, oprócz kilku pozycji Shipyardu. Ale obsługa i wszystkie inne akcesoria w dechę:-) Szczerze polecam.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-12-18 11:46  Odp: Witam.
Tomasz   

Cześć StuG!
Model bardzo mi się podoba także myślę że go zakupię no chyba, że padnie kolejna jakaś lepsza propozycja. :-)

Do sklepów podjadę jak kręgosłup po operacji trochę dojdzie do siebie ale dziękuję bo nie wiedziałem o tych sklepach.

Pozdrawiam.

 
25-12-18 12:16  Odp: Witam.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tomaszu, przykro słyszeć o zdrowotnych kłopotach, uniemożliwiających pojechanie po model już teraz.
Ale... czy obiła Ci się kiedyś o uszy informacja o możliwości zakupu KAŻDEGO modelu on-line, bez wychodzenia z domu?

 
25-12-18 13:10  Odp: Witam.
Tomasz   

Akra wiem o tym i często tak kupuję dużo rzeczy ale są rzeczy które lubię przed zakupem zobaczyć a chciałbym przy okazji nabyć kilka narzędzi do pracy :-) np. Dobre nożyczki. Także zluzuj pas po świętach:-)
Pozdrawiam

 
26-12-18 20:29  Odp: Witam.
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Jeśli ma być dobrze opracowany, to polecam ten, również Pawła Mistewicza:

Hurricane Mk IIC

Fajna grafika i dobrze spasowany. Model niewielki, ale bardzo efektowny.

--

 
27-12-18 00:52  Odp: Witam.
Tomasz   

Arek1981 też podczas przeglądania tego sklepu wpadł mi w oko więc dziękuję za opinię na temat tego modelu.

Tak przy okazji kleił ktoś może Mi-14 z linku poniżej?
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/smiglowce/1/33/mi-14-ps-sar-komplet-model-i-zestaw-laserow

Model bardzo mi się podoba tym bardziej, że często mogłem oglądać taką maszynę podczas pokazów bywając nad morzem :-)
Pozdrawiam

Edit:
Zakupiłem dwa modele z kartonowej kolekcji czyli kk30 i kk31ale zaczynam od kk31. Postaram się zdawać relacje.
Pozdrawiam

Post zmieniony (06-01-19 14:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024