KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-11-18 21:32  [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Cześć,

Wątek z racji "luźnego" tematu, skierowany do modelarzy wszelakich maści preferencji co do wyboru tematu kartonowego wydania - do lotników, pancerniaków i szkutników : )

Czy rozpoczynacie prace nad kilkoma modelami na raz ? Kiedy i dlaczego się na to decydujecie i czy pomaga / przeszkadza to w klejeniu ? Jak wpływa to na jakość i czas pracy nad modelem ? Kiedy sięgacie za drugi model, podczas budowy już rozpoczętego bądź rozpoczętych ? Ile macie rozpoczętych modeli równocześnie ?

Michał : )

--
Moje galerie i relacje - https://kartonowe-hobby.pl/galeria-i-relacje/

Odpowiedz na tę wiadomość 

06-11-18 21:37  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 157

- 22

Tak . Kleję kilka modeli jednocześnie, to mnie relaksuje i nie nudzi. Kleję także testowo. Modeli zaczętych mam bardzo dużo ...ile ? nie wiem ...po co liczyć .

Pozdrawiam.

06-11-18 21:45  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23

Moim zdaniem to jest błędna metoda modelarska. Lepiej cały czas robić jeden model aż do końca. Oczywiście budowa modelu dzieli się na ochoczą fazę początkową, potem nastepuje spowolnienie lub nawet zwątpienie, to i tak trzeba kontynuowac choćby małymi krokami. Potem jest faza trzecia ktora przyspiesza budowę modelu bo widac że coraz mniej zadrukowanego do wycięcia i model zaczyna coś przypominac z rysunku zestawczego.

06-11-18 21:45  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Sabo, nie idź ta drogą :)) Zawsze nowy jest ciekawszy. Przy modelach wielkogabarytowych ( wieloczęściowych) ciężko się wraca do tematu. Jakby na nowo zapoznajesz sie z modelem . NAstępna kwestia to podatność na uszkodzenia , zakurzenia "nieużywanego" modelu.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

06-11-18 22:17  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 24

Popieram kolegów ABC i Alski - to zła droga. mam kilka modeli zaczętych,które mi się "znudziły",więc brałem się za inne,myśląc "wrócę do niego później" . I co? I d..a ): Leżą, czekając aż mnie najdzie - pewnie wywalę je za jakiś czas.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

06-11-18 23:04  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18

- 1

Dawno temu zdarzało mi się rzucać na kolejny model nie kończąc poprzedniego...
Ale to bez sensu.
Tak jak koledzy napisali powyżej - lepiej skupić się na jednym i dłubać go pomału. Zdarza mi się odłożyć model na dłużej, ale wtedy odkładam klejenie w ogóle.

Obecnie jedyny wyjątek u mnie, to rozgrzebany model fregaty "La Belle Poule" z Shipyardu. Kompletny kadłub z zalążkiem masztów stoi sobie w gablocie (i nawet fajnie się prezentuje). Mój błąd polegał na tym, że za bardzo próbowałem pójść w uszczegółowienie olinowania - i się zwyczajnie zapętliłem, co spowodowało zniechęcenie... Podejmowałem parę prób powrotu, ale jakoś nie zatrybiłem tematu... jeszcze :)

Oprócz tego, raczej lepię od początku do końca.
Pzdr,

--
...

06-11-18 23:16  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

Najważniejsze to nie zaczynać nowego modelu gdy utknie się w poprzednim, jest ryzyko że będzie ciężko wrócić. Ale jak budowa trwa ponad rok to trudno nie uniknąć zmęczenia tematem, najlepiej wybrać coś z innej kategorii. Jak się wróci to ma się świeższe spojrzenie, nowe doświadczenia które można zastosować i więcej chęci.

W tej chwili mam na biurku dwa modele kartonowe, jeden plastikowy i po prawej na tablicy przypięte plany Strv, tu odlewam, tu kleję a trzeci projektuję, dodatkowo kilka innych niemodelarskich projektów. Jak bym miał siedzieć tylko nad jednym na raz to przy moim tempie rzuciłbym to w cholerę. To przecież nie jest obowiązek.

--
W planach: Stridsvagn 103C, AMX-13, PAK 43, SU-101, Sdkfz 234/2 Puma, Sturer Emil

Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang

06-11-18 23:16  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 16
Galerie - 7

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6

- 10

Grupa: ŁSM

Temat do pogaduszek w KartonCafe. Przenoszę...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

07-11-18 07:37  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Klejenie jednego kilka lat i w rezultacie w ciągu naszego krótkiego życia większość kupionych za niemałe pieniądze skończy jako makulatura to słaba perspektywa. Chciałby przynajmniej zacząć wiele modeli a nie czekać 10-15 lat zanim sięgnę po kolejny. Szkoda życia. Dlatego trzeba cieszyć się każdym dniem naszego hobby korzystając maksymalnie z zasobów makulatury którą zgromadziliśmy.
Nie nudzę się żadnym zaczętym, ale otoczony kadłubami które codziennie cieszą oko. Klejąc kilka na raz można ćwiczyć technikę i urozmaicać sobie. Ja stawiam sobie konkretne cele: zamknięcie rozpoczętych kadłubów i to realizuję. Tylko jak już jakiś dorwę to idę znacznie dalej. W tej chwili wśród 10 zaczętych mam 3 modele na bardzo wysokim stopniu zaawansowania, ok 80% i niewiele trzeba do ich ukończenia: Tico, Ark Royal, Colossus. De Ruyter, jako prosty modelik, wzbogacony o część podwodną też nie powinien zająć dużo czasu. Także radocha i do przodu.

--
Sven

HMS Ark Royal

07-11-18 07:59  Odp: [Ankieta] Budowa kilku modeli równocześnie
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Ja także robię dwa - trzy modele równocześnie, z czaego jeden to taki bardziej skomplikowany (zajmujący więcej czasu) a drugi (ew. trzeci) to model mniejszy i szybszy. W komputerze mam też kilka zaczętych i co jakiś czas do nich wracam, żeby od czasu do czasu wypuścić któryć na światło dzienne.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018