KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 38 z 73Strony:  <=  <-  36  37  38  39  40  ->  => 
14-10-18 12:04  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
orkan   

"Przypomnijmy, że Stocznia Szczecińska miała początkowo problemy techniczne w budowie znacznie trudniejszych technologicznie chemikaliowców ze zbiornikami ze stali nierdzewnej,"
Problemy te wynikały z tego, że stocznia nie przestrzegała reżimu technologicznego przy spawaniu Duplexu podczas budowy chemików.
Niedoszacowany czas realizacji kontraktu, terminy gonią a ogromne kary wiszą. Drogi na skróty armator nie mógł zaakceptować bo było to równoważne z otrzymaniem bubla. Ot cała tajemnica chemikaliowców ze Szczecina.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
14-10-18 15:12  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra napisał:

>
> Najger: miło spotkać tu wreszcie kogoś kto zabiera głos, I PRZY TYM ZNA SIĘ NA TEMACIE!

Akra - jak wspomniałem nie jestem z branży jak Ty czy Yanis, więc ja jakoś nie określił bym siebie, że znam się na temacie, ale interesowałem się naszą stocznią i jej losami po tym jak ją zamknięto.
A z racji swojego zawodu byłem tam kilkakrotnie tuż po tym jak powstał SPP i później jak już działał. Więc widziałem co działo się z majątkiem po byłej stoczni jak piecze nad tym miało TF Silesia i potem jak powstało SPP.

Znam też trochę historii tej stoczni jeszcze "za niemca" jak Stocznia Vulcan była jedną z wiodących stoczni pod koniec XIX wieku w Niemczech, gdzie to właśnie Stocznia Vulcan założyła swoją filię w Hamburgu, która z czasem się usamodzielniła i przyćmiła stocznię w Szczecinie. Gdzie to tu budowano wspaniałe czterokominowe transatlantyki zdobywające Błękitną Wstęgę Atlantyku z wystrojami wnętrz jak na słynnym Tytanicu jak między innymi Kaiser Wilhelm II.
Szkoda tej stoczni...

Akra napisał:

> - Tyle że wtedy już było za późno, bo ogromne finansowe i wizerunkowe straty były już do nie
> odrobienia. Szkoda, że zespołu Twojego taty nie powołano dużo wcześniej.
>

No cóż problem współpracy przemysłu z ośrodkami naukowymi kuleje i do tej pory, łatwiej i prościej jest kupić jakąś technologię z zachodu, niż zlecić jej opracowanie w kraju.

Twój raport z tego co się działo z przemysłem stoczniowym - tak, praktycznie z tego co wiem, można by dopisać jeszcze kilka lat wcześniej i kilka lat później. Uogólniając można by powiedzieć, że Warszawa jakoś nigdy nie rozumiała wybrzeża i nie wiedziała po co nam to wszystko.

Ten skecz z marynarzem, dość stary, ale mocno zapadł mi w pamięć. Nie wiem czy puenta jest dość zrozumiała dla młodszego pokolenia, ale wyolbrzymiając takie wtedy były nasze relacje handlowe z "wielkim bratem".

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-10-18 16:49  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
yak   

Właśnie dziś na inaugurację Stocznia Szczecin podejmowala Trefl Gdynia. Mecz przerwano. Zgaslo światło.

 
14-10-18 17:43  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Najger - tak czy owak, wiesz o czym piszesz :-)

yak - Ale yaya :-) Miałem być na tym meczu, ale minutę przed kupnem biletów zadzwoniłem z biura do żony i dowiedziałem się że akurat 14/10 jedzie na tydzień do psiapoiółki do Gdańska... Kupiłem za to bilety na mecz z Asseco Rzeszów na 28/10.
Swoją drogą fajnie że Stocznia Szczecińska nie tylko że wbrew zawistnikom takim jak Akra istnieje, to jeszcze na budowaniu statków tyle zarabia, że stać ją na ogromną dotację dla siatkarzy. Swoją drogą cud to niesłychany, że NIEISTNIEJĄCA a tym samym NIEZARABIAJĄCA firma ma tyle szmalu na finansowanie drużyny sportowej! Dobra Zmiana!

Post zmieniony (15-10-18 07:56)

 
19-10-18 08:40  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wodowanie wczoraj kadłuba megajachtu [formalnie dla niemieckiego odbiorcy, nieformalnie dla rosyjskiego bogacza] odbyło się już na terenie Stoczni Szczecińskiej, a nie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Dawny SPP od 16 października może już zgodnie z prawem używać tej nazwy, wpisana została do Krajowego Rejestru Sądowego.

Kadłub ma blisko 70 metrów długości, 11 szerokości i waży około 450 ton. Jednostkę, z częściowym wyposażeniem na terenie Stoczni Szczecińskiej WYPRODUKOWAŁA PRYWATNA FIRMA. To GK Steelcon. Firma zatrudnia około 100 osób i od czterech lat jest jednym z dzierżawców postoczniowego majątku, tu prowadzi swoją produkcję.

Na uroczystość wodowania „kolejnej spektakularnej jednostki” zapraszał zarząd zależnej od państwa Stoczni Szczecińskiej . W wydarzeniu udział wzięli startujący do samorządu kandydaci PiS.

Wodowanie obserwowali: kandydat PiS na prezydenta Bartłomiej Sochański oraz ubiegający się o mandaty radnych: Agnieszka Kurzawa, Dariusz Smoliński, Dariusz Matecki i Marcin Pawlicki. Niektórzy kandydaci w kaskach z napisem Stocznia Szczecińska robili sobie zdjęcia na tle pochylni. Najbardziej aktywny był wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki. Był przygotowany, korzystał nawet z selfie sticka.

Wiadomo: wybory. Tyle że akurat w Szczecinie nikt się na to nie nabierze. Reszta kraju z pewnością łyknie to jako sukces obecnego rządu. Wystarczy zresztą poczytać niektóre wpisy w tym wątku, aby nabrać takiego przekonania...

Stocznia Szczecińska, czyli dawny Szczeciński Park Przemysłowy to cały czas spółka, która zajmuje się głównie dzierżawą postoczniowego majątku, samodzielnie nie produkuje i nie remontuje statków.

Według Strzebońskiego, zatrudnia 116 osób. Nie powiedział, ilu spośród nich jest spawaczami, monterami kadłubów okręgowych albo elektrykami. Czyżby nie chciał się ośmieszyć?

--

 
20-10-18 22:43  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

W uzupełnieniu postu Akry, artykuł na portalu branżowym.

U nas na Pomorzu mówiło się kiedyś "czepiło się g.... okrętu i mówi: PŁYNIEMY!"

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
28-10-18 13:11  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Wykopane ostatnio na FB, krótkie podsumowanie dot. tzw. stępki.


cyt. z "Misia": "... i co się na końcu zrobi? Protokół zniszczenia."

Oczywiście wszyscy wiemy "po co jest ten miś", tak jak wiele innych "misiów" w naszym kraju.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
28-10-18 14:33  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kapcie i gacie spadają,
Panowie, ta kołomyja ze stempką, warta jest sfilmowania w holyłud, jako kolejna "Miszyn Ymposypoł"

Odświeżyłem sobie pamięć, czytając i przeglądając "Historyczna stempka w Szczecinie"

Warto przeczytać tam ten krótki tekst, obejrzeć wszystkie zdjęcia w galerii i komentarze intenetonałtów pod spodem.

Spadłem ze stołka po tem, jak jeden z przemawiających, zapraszał już teraz na wodowanie promu
.

Chciałem wstać, ale zobaczyłem tam duchownego z wielkiim
kropidłem nawadniającego stempkę i padłem znowu.

Dobiło mnie zdjęcie ważnych panów przy przybijaniu tabliczki nad którymi Niewidzialna Ręka trzyma parasole, żeby biednym, deszczyk-kapuśniaczek anzugów nie pobabrał


https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/historyczna-stepka-w-szczecinie


Panowie,


nasza stempka w niczym nie ustepuje stempkom zagranicznym, a nawet je przewyzsza !

Post zmieniony (28-10-18 14:41)

 
28-10-18 16:04  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Szczeciński prom widmo.
"Wirtualny twór, który powstał na potrzeby propagandy politycznej" Prom, zbudowany w szczecińskiej stoczni, miał zrobić na świecie wrażenie.
Rok temu premier mówił o nim jak o cudzie techniki. Dziś stoczniowcy uważają, że cud to będzie, jak kiedyś w ogóle powstanie.
- Proces budowy ma się zamknąć w czasie 30 miesięcy - tak o budowie szczecińskiego promu mówił w czerwcu 2017 roku Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Minister wierzy w ten prom jak nikt inny, bo to ma być prom na miarę oczekiwań polskiego rządu. Tyle, że od roku, po tym jak władze położyły stępkę pod budowę promu, na pochylni nic się nie dzieje. Choć zapowiedzi brzmiały obiecująco. - Przyjechaliśmy tutaj, żeby dać z powrotem nadzieję na rozwój stoczni i dać konkretne zamówienia - mówił ówczesny wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - Czas politycznego gadania już za nami, a teraz wszystko zostawiamy w państwa rękach. Politycy to co mieli zrobić, już zrobili - dodał wtedy ówczesny wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.
Prom widmo Człowiek, który odpowiada za budowę promu to prezes stoczni remontowej Gryfia. Wtedy - w 2017 roku - nieśmiało wchodził na scenę, dziś o promie z dziennikarzami nie chce rozmawiać, w przeciwieństwie do samych stoczniowców. - Nie wiem czy pana dzieci tym promem popłyną, pan nie wierzy w cuda, że tu będzie prom budowany - mówi stoczniowiec. - To jest wirtualny twór, który powstał na potrzeby propagandy politycznej - mówi Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej. Władze sejmiku zachodniopomorskiego przekonują, że do tej pory nikt nie widział nawet projektu promu. - Ja nie sądzę, aby projektanci dopasowywali do tej stępki cały statek. To nie jest tak, że najpierw zaprojektujemy drzwi od samochodu, a później zaprojektujemy cały samochód. Tylko jest odwrotnie - tłumaczy Zahorski.
Przyszłość projektu O losy inwestycji zapytaliśmy przedstawiciela armatora. - Nie udzielamy informacji poza komunikatami, które były uzgodnione w przeszłości - stwierdził członek zarządu PZB. Tyle po roku ma do powiedzenia armator. Prezes stoczni nie chciał z nami rozmawiać, mailem odesłał nas do ministerstwa. Minister Marek Gróbarczyk twierdzi, że wszystko idzie "zgodnie z planem", i że choć budowa powinna już trwać, to "nie uda się wcześniej, ale od końca tego miesiąca mamy już ostateczną listę materiałów, która pozwoli na budowę promu". Ale o tych zakupach krążą już dowcipy, chętnie powtarzane przez szczecińskiego posła z PO. - Co to będą za materiały? Materiały biurowe... - kpi Arkadiusz Marchewka z PO. Mimo wszystko minister jest optymistą. - Ja kładę głowę, że ten prom powstanie - deklaruje Marek Gróbarczyk. Pytanie więc - kiedy? Podczas ubiegłorocznych uroczystości zapowiadano, że dwustumetrowy prom, który zabierze na pokład 400 pasażerów, będzie wodowany w dwa tysiące dziewiętnastym lub dwudziestym roku. Dziś nikt ze stoczni o żadnych datach nie wspomina.

 
28-10-18 17:52  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Gróbarczyk łgał prosto w oczy i nawet się nie zarumienił!
"od końca tego miesiąca mamy już ostateczną listę materiałów, która pozwoli na budowę promu"

Jakim cudem można mieć ostateczną listę materiałów, która pozwoli na budowę promu", skoro nie ma jeszcze jego planów?

Zaraz zaraz... a jednak chyba nie łgał. Pewnie lista jednak jest, a zaczyna się tak:
OSTATECZNA LISTA MATERIAŁÓW, KTÓRA POZWOLI NA BUDOWĘ PROMU
- arkusze stalowe
- rury stalowe
- deski
- płyty z drewna i sklejki
- tworzywa sztuczne
- aluminium
- miedź
- blacha ocynkowana
- elektrody spawalnicze
- kleje
- śruby i mutry
itd itp

Bez wątpienia jest to lista materiałów, która pozwoli na budowę promu! Cofam paskudne oskarżenie ministra o kłamanie!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 38 z 73Strony:  <=  <-  36  37  38  39  40  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024