KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-10-18 21:12  [G] Modele samolotów prawie papierowych
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Właśnie wróciłem z Polski, gdzie wpadły mi na chwile w ręce modele które budowałem mając piętnaście może szesnaście lat. Były to czasy siermiężne bez internetu sprzętu modelarskiego i chemii. Ale był zapał i do budowy modeli wystarczała skrzynka po owocach, drut, farba do skór, nóż podebrany mamie i oczywiście plany z Modelarza za którymi się biegało po giełdach i antykwariatach.

Przepraszam, że zdjęcia są takie marne, ale miałem tylko kilka minut na zrobienie fotek i to na korytarzu przy latarce z telefonu.

Proponuję szybką zabawę w rozpoznawanie samolotów. Mam nadzieję, że chociaż część jest podobna do oryginałów. Trzymam kciuki, że zdążycie zanim moderator usunie wątek jako nie kartonowy (Chociaż papier to jakaś tam pochodna drewna).















Niestety moje trzy modele przepadły gdzieś. A były to: Messerschmitt Me-109, Caudron CR.714 i Suchoj Su-5

Post zmieniony (16-10-18 22:33)

 
16-10-18 21:35  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I 153 Czajka, Ki 44, MiG 3, Tempest, Ła 5, Ła 7, D 520, Avia 534, Jak 1, Hurricane,

--

Post zmieniony (16-10-18 21:40)

 
16-10-18 21:46  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Po Czajce T-6 Texan, Hayabusa, Shiden, Mig 3, Typhoon, Macchi 205 (tu nie jestem pewien na 100%), Fokker XXI, Hurricane, Jak-9, Ła-7 (ew. 5), Avia B-534, Dewoitine 520 i Ła- 5 (ew. 7).
Mają swój urok, trzeba przyznać :D

EDIT, faktycznie to nie Hayabusa tylko Shoki-Tojo

--

Post zmieniony (16-10-18 21:47)

 
16-10-18 21:52  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ kadlubek

> Trzymam kciuki, że zdążycie zanim moderator usunie wątek jako nie kartonowy

Moderator nie usunie, tylko przeniesie do KC i tam sobie ten wątek zostanie.
Moderator zapyta również - dlaczego Szanowny nie wstawił go tam od razu? ;>
Moderator poprosi też o poprawienie błędu w czwartym wyrazie pierwszego postu ;P

Fajne samolociki.

pozdr,
k

 
16-10-18 21:55  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Bardzo to dobrze wam idzie. Został jeszcze do rozpoznania ostatni z gwiazdą. Wydaje mi się, że nie wyszedł poza prototyp i był modyfikacją bardzo znanego i używanego na początku wojny samolotu.

 
16-10-18 21:59  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Łeeeee no faktycznie, zapewne chodzi o I-185 :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-10-18 22:03  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
Sławko   

Też obstawiałbym Polikarpowa I-185.

 
16-10-18 22:32  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Tak więc zagadka rozwiązana. I-153 Czajka, T-6 Texan, Ki-44 Shoki, Shiden Kai, Mig-3, Typhoon, Macchi C-202, Fokker XXI, Hurricane, Jak-9, Ła-5, Avia B-534, Dewoitine D-520 i I-185.
Faktycznie nie pomyślałem o KC za rzadko tam zaglądam i chciałem się szybko podzielić znaleziskiem czekającym 34 lata na ponowne odkrycie. A za błąd to faktycznie wstyd na całe forum. Na usprawiedliwienie mam tylko zmęczenie po podróży.

 
16-10-18 22:41  Odp: [G] Modele samolotów prawie papierowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kadlubek napisał:

> Faktycznie nie pomyślałem o KC za rzadko tam zaglądam i chciałem się szybko podzielić znaleziskiem
> czekającym 34 lata na ponowne odkrycie.

Nie dziwię się, super znalezisko :)

> A za błąd to faktycznie wstyd na całe forum.

Błąd poprawiony, nic nie widać ;> Żaden wstyd, każdemu się zdarza..

pozdr,
k

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024