KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-09-18 22:33  Modele z drukarki
Alex   

Cześć wszystkim
Jeśli nie miejsce na taki post to przepraszam ale nie wiem gdzie mogę zdobyć odp na moej pytanie.
Wiec, znalazłem na Facebooku stronę małego modelarza i zauważyłem ze dodawali kiedyś ''skany'' modeli plan, części, okładka opis generalnie wszystko co trzeba. No i pytanie się nasuwa gdy wydrukuje i skleję taki model skala i dopasowanie będzie się zgadzać ? czy ktoś kiedyś tak robił ?

 
17-09-18 23:27  Odp: Modele z drukarki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Jeżeli oryginał był w formacie A4 i rzetelnie zeskanowany bez przekłamań w osiach X i Y oraz jeśli twoja drukarka nie przekłamuje to TAK, oczywiście da się taki model poprawnie skleić ;)

--
GG 6801515

 
19-09-18 20:49  Odp: Modele z drukarki
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest moim zdaniem prosta metoda na zawsze poprawny wydruk. Wrzuć obraz do Worda i ustaw 100% wielkość obrazka. Wycentruj to co chcesz wydrukować i drukuj.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-09-18 00:42  Odp: Modele z drukarki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie pamiętam czy to tu czy na pampersach był kiedyś dobry temat o drukarkach.... Niestety większość drukarek zwłaszcza starszych przekłamywała wydruki w różnych osiach więc gdy masz drukarkę, która przekłamuje na formacie A4 w osi X o np. 1mm to żadna konwersja pliku nic nie zmieni... znając zaś przekłamania sprzętowe drukarki możesz np w Corelu rozciągnąć lub zwęzić plik o wartość przekłamania w odpowiedniej osi i drukować ignorując monit że "obraz nie mieści się w obszarze druku" Corel z automatu powinien przyciąć marginesy i wysłać do drukarki plik w oczekiwanej postaci... Ja Ci to podpowiadam jako lajkonik z jakimś tam bagażem własnych doświadczeń ale w razie niemca to Czarek ( Astra28 ) więcej Ci może powiedzieć bo On na corelach zęby zjadł... Jest chłop messerschmittem w tym fachu bez dwóch zdań ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
20-09-18 12:41  Odp: Modele z drukarki
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Alex
> znalazłem na Facebooku stronę małego modelarza i zauważyłem

To autentyczna strona LOKu/Małego Modelarza, a nie jakaś piracka przypadkiem? (nie mam fejsa)

pozdr,
k

 
20-09-18 14:40  Odp: Modele z drukarki
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Czekałem, kto pierwszy zapyta :-))))))
Też mordoksiążki nie zażywam i nie było jak sprawdzić organoleptycznie

 
21-09-18 09:14  Odp: Modele z drukarki
Alex   

Ruska jakaś wiec raczej piracka ;p Druknelem sb 2 modele zobaczymy ;/ mam nadzieje ze da sie skleić fajnie by bylo

 
28-12-18 03:39  Odp: Modele z drukarki
Tomasz   

Alex i co spasowały wydruki?

 
28-12-18 08:02  Odp: Modele z drukarki
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Alex: jedyna prawdziwa strona MM to http://modelarz.mazowszelok.pl/maly-modelarz-lok.html

Ponieważ MM nigdy nie dodawał u siebie żadnych skanów modeli, oznacza to, że wszedłeś na jakąś szemraną stronę. A tak przy okazji: na Allegro jest od groma starych i nowych MM po naprawdę akceptowalnych cenach (poza nielicznymi białymi krukami). Co za problem kupić któryś z legalnie wydanych modeli?

--

 
22-01-19 10:09  Odp: Modele z drukarki
Alex   

Cześć wszystkim :)
Od niedawna robię malucha z MM właśnie wydrukowanego z tej strony z fejsa.
Narazie wszystkie części pasują i przyjemnie się skleja :) aczkolwiek dobra alternatywa jeśli nie da się jakiegoś kupić :( i pytanie czy mimo pasujących (narazie) części nie ma zmian w skali itp 🤔 podsumowując jeśli mamy okazje lepiej kupić oryginał i mieć satysfakcję z tego ale jak drukować to pamiętajcie ze warto wybrać dobra drukarnie plus dobry papier 😂 ja wybrałem za sztywny😢

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024