KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-08-18 11:56  Wielka katastrofa!!
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

chciałbym się z Wami podzielić tragedią jaka spotkała mnie, a raczej moje modele :(
Pracowałem sobie w najlepsze i nagle żona dzwoni do mnie i zaczyna referować ostatnie zdarzenia z domu. Brzmiało to jak wyrok!
".. twój syn dobrał się do twoich samolotów ... jeden jest doszczętnie zniszczony, drugi ma poważne uszkodzenia (ten akurat ukończyłem dzień wcześniej), a kolejne 4 mają lekkie uszkodzenia. Tylko 3 zostały względnie nietknięte..."
Na początku pomyślałem, że wkręca mnie,bo nieraz jej się to zdarzało. Nie tym razem. Myślałem, że spowoduję wypadek (jestem kierowcą autobusu miejskiego). Przychodzę po pracy do domu, patrzę na to wszystko i przeżyłem mikro zawał i załamanie nerwowe..

Syn ma niespełna 17 miesięcy i do wczoraj nie potrafił się wspinać po meblach. Modele były na tyle wysoko i do tego za szybami przesuwnymi, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.

Wybaczcie taki emocjonalny wpis ale muszę to z siebie wyrzucić. Poniżej wstawię kilka fotek ze złomowiska:



może tego nie widać ale gladiator ma też złamaną jedną goleń podwozia i pozrywane naciągi w skrzydłach

Mustang ma dodatkowo zerwaną antenę i skrzywioną goleń podwozia, samo śmigło jest lekko rozmiękczone ;P



Jastrzębia ukończyłem dzień wcześniej i to jest ten poważnie uszkodzony samolot. Jastrząb miał też bliskie spotkanie z moim synem jeszcze w fazie budowy. dorwał go w "łapy" kiedy miałem gotowe 3 segmenty z kabiną pilota.

jako ostatni ucierpiał messer - najlżej ze wszystkich

i to tyle. Na 9 samolotów uszkodził 6. Jeszcze dziś kupię zamki do szyb przesuwnych i teraz muszę jakoś poreperować samoloty.
Nikomu nie życzę podobnej historii, nie wiedziałem, że dzieci uczą się tak szybko..

Pozdrowienia ze złomowiska..

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
25-08-18 12:14  Odp: Wielka katastrofa!!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MateuszB napisał:

> Wybaczcie taki emocjonalny wpis ale muszę to z siebie wyrzucić.

Wybaczamy i współczujemy. I chociaż to niewątpliwie relacja ;/ , to ze względu na jej kryminalno-sensacyjny charakter, przeniosę ją niebawem do KARTON CAFE. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe ;)

pozdr,
k

 
25-08-18 12:15  Odp: Wielka katastrofa!!
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Trochę chyba przesadzasz.
Kocham swoje modele ale jeszcze bardziej kocham swego syna. Jak do tej pory udało mi się uniknąć takiej sytuacji, choć kto wie. Wydaje mi się że jestem przygotowany choć na pewno może boleć...
Twój "młody" jest w takim wieku że co nie zrobi to niestety wina rodziców.....
Przecież to powtarzalny papier, radochę z klejenia już miałeś a modelarz rośnie :-)
Pzdr

 
25-08-18 12:19  Odp: Wielka katastrofa!!
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Za karę naucz kleić i niech odpracuje straty :D

Ale popatrz na to z drugiej strony, masz więcej miejsca na nowe.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
25-08-18 12:35  Odp: Wielka katastrofa!!
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Trzeba było zrobić kręcące się śmigła 😉

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-08-18 12:44  Odp: Wielka katastrofa!!
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

dokker

oczywiście masz rację, to wina rodziców. Już od jakiegoś czasu chciałem kupić blokady na te przesuwne szyby ale zawsze tegoż czasu mi brakowało. A mogłem przewidzieć, że w końcu wejdzie na meble ( w końcu nie stoi w miejscu z rozwojem). Nie przypuszczałem tylko, że nastąpi to tak szybko, w końcu to dość wysoko.
Żal tylko trochę modeli, bo jednak masę czasu i pracy poświęciłem na ich budowę. Jednego nie da się już uratować. Jastrzębia jakoś wyreperuję a reszta to pestka.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
25-08-18 13:14  Odp: Wielka katastrofa!!
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

As rośnie, as. W pierwszym locie załatwić tyle maszyn...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-08-18 14:18  Odp: Wielka katastrofa!!
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jeszcze za w czasu przymocuj meble górnym wieńcem do ścian. Ja się sam obawiam bo moje regały to szyba od podłogi do sufitu prawie. Wystarczy cięższa zabawka posłana w jej kierunku i dziecko może się bardzo pokaleczyć.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-08-18 14:45  Odp: Wielka katastrofa!!
yak   

Tak czytając wpis wydawało mi się, że już coś takiego kiedyś przeżyłem. Tak, mój brat układając żołnierzyki do snu pozdejmował im buty. Spory oddział poszedł do kosza. Było to w czasach gdy tworzył Czesław Niemen. Link do odpowiedniego wierszyka poniżej. Reasumując, nic nowego. To już było.

http://www.tekstowo.pl/piosenka,czeslaw_niemen,pokoj.html

 
25-08-18 21:25  Odp: Wielka katastrofa!!
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Za ile lat wypuścisz Juniora z lochów?

Rzecz jasna – współczuję Ci bardzo, ale chyba coś tam jeszcze ponaprawiasz. Będzie sprawność modelarza-reanimatora! :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024