KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
20-08-18 18:43  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



pozdr,
k

 
20-08-18 19:05  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jak mówi moja córa - śmiechłem!
Mam nadzieję, że to parodia, a nie prawdziwy Корейский фильм о войне.
:-)))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-08-18 19:20  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vwsmok napisał:

> Mam nadzieję, że to parodia, a nie prawdziwy
> Корейский фильм
> о войне.
> :-)))

https://www.kinopoisk.ru/film/zapadnyy-front-2015-891276/

;>

pozdr,
k

 
20-08-18 20:46  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Wdłg. portalu filmweb.pl dramat/wojenny/komedia a ja dodaję do "must see". Dzięki Konradus. Dodam tylko tyle, że na Hurricane:303 Squadron będziesz z nostalgią wspominał dynamikę i efekty specjalne z Twojej wstawki ;-)))))

 
20-08-18 20:48  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
yak   

Kino jest najważniejszą ze sztuk.

 
20-08-18 21:02  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

yak: podpisano - Lenin

 
21-08-18 18:22  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

303. zaliczony.
Nie jest źle. Owszem zawsze mogłoby być lepie boj trochę bliżej mu do "Pearl Harbour" ale paradoksalnie zgodność historyczna pod względem sprzętowym bije ten hollywoodzki hit na głowę.
Fakt efekty nie powalają ale "Hurricane" wygląda jak "Hurricane" a nie pomalowany "Jak" a "Me-109E" jak wersja "E" a nie dziwaczny hiszpański "Bouchon".
Razi niezgodność faktów ale to nie jest film dokumentalny a tylko "luźno" oparty na faktach - słowa "luźno" mi brakowało we wstępie.
Brak większego opisu tła historycznego, jak ktoś nie zna historii lub chociaż książki Fiedlera to niestety chaos go przytłoczy. Trochę brakuje konsekwencji i chyba montaż też nei był najwyższych lotów - pomieszane sceny lotów "Hurricane" z RF latały zanim powstał dywizjon a potem nagle W.U. lata na "Hurry" z angielskim kodem SD -ok tylko chyba powinno być odwrotnie.
Nie rozumiem czemu większość bohaterów posiada tylko pseudonimy lub imiona skoro Zumbach, Paszkiewicz, Frantisek czy Urbanowicz występują pod swoimi nazwiskami to czemu nie Łokuciewski, Henneberg czy dowódca Krasnodębski ( Król). Czasem się gubiłem który jest który.
Da się obejrzeć ale bez szału. "Ciemnoniebieskie Świat" jednak jest lepszy.

Zobaczymy jak będzie z "dywizjonem 303. Historia prawdziwa".

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-08-18 19:50  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem czy Cię Janisz dobrze zrozumiałem, ale oni albo byli bezimienni albo obowiązywały pseudonimy. W polskiej pasie okupacyjnej często ukazuwano ich jako "nieznany polski pilot" kiedy zamieszczano ich zdjęcia. Wszystko po to by chronić ich rodziny i krewnych przed zemstą okupanta. Jeżeli ktoś dysponuje "gazetami wojennymi" to tam można takie ilustracje obejrzeć. To fakt, tak było naprawdę.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-08-18 20:12  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mucha zgadza się ale to było w czasie okupacji żeby Niemcy nie wyłapali ich rodzin ale dziś???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-08-18 20:51  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Janisz ja nie mogę człowieku przecież ten film ma przedstawiać fakty takie jakie były, a nie ma jak tobie się wydaje je zmieniać, bo są dzisiejsze czasy i trzeba podać ich imiona i nazwiska bo już teraz ich rodzin nikt nie zamorduje - nie wierzę co czytam : )))))

I nawiązanie do śmiesznych rzeczy w filmach :
https://www.youtube.com/watch?v=aHMIoqlFqTE

Post zmieniony (21-08-18 20:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024