KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-08-18 02:08  Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Cześć, nie wiem, mogę się mylić.

Oglądałem wszystkie plakaty z naszej produkcji "Dywizjon 303: Historia Prawdziwa: Nie Pomyl Filmów" i chyba to jest jakaś kpina. Czy oznaczenia RAF-u z tamtego okresu miały jakiś "swój czas", że nie zgadzają się z rzeczywistością którą prezentują na plakacie?!

 
10-08-18 10:05  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zapewne chodzi Ci o barwę kokard.
Poniżej prawidłowe oznakowanie:

Plakaty


Post zmieniony (10-08-18 10:21)

 
10-08-18 10:31  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Sprawdziłem przed wpisem właściwe oznakowania, ale pomyślałem - młody jestem, dużo jeszcze nie wiem, zapytam starszych. Dzięki Ryszard.

 
10-08-18 10:35  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli... totalna porażka projektanta plakatu !

 
10-08-18 10:37  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Czy to ten film, gdzie Zakościelny zestrzelił Messera nie przestrzeliwując taśmy na wylotach km'ów? Znaczy z procy?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-08-18 10:39  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Zaczyna się robić nader ciekawie jeszcze przed premierą. Smoku, skąd te wnioski? Wyciągnąłeś takie rewelacje jedynie z dwuminutowego trailera?:) Poczekajmy na cały film.

 
10-08-18 10:55  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Michał, obejrzyj.
https://vimeo.com/222720323/8669a6f76a
ok. 2.50' - start
ok. 3.20 zaczyna się walka z Bf 109 i ok. 4.15 widać lufy. Drożne ;-)
4.45 i dokładniej 5.16 - lądowanie - "zaślepki" nówka sztuka od kustosza.

Przecie to jest głupsze niż T-34 przebierane za Tygrysy. Pomijam bardziej merytoryczne błędy, o których była już mowa w wątku Filmy, filmiki. Dasz słowo, że te bzdury poprawili?
Na ten film pójdą raczej osoby w minimalnym choc stopniu interesujące się tematem. Jako widz nie lubię jak tfurca traktuje mnie jak idiotę ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-08-18 11:21  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Smoku, to są dwa różne ujęcia z dwóch różnych scen.
Jak widzisz, pierwsze przed lotem dotyczą materiałów które nie dotarły wtedy, na tamtym etapie realizacji do postprodukcji/color gradingu. Przecież widoczne są bluescreeny za obsadą w tle lotniska, różnica w temperaturze kolorów między tym co na ziemi a tym co w powietrzu widoczna gołym okiem. Materiał został tak pomontowany aby przybliżyć nieco o realizacji projektu i zachęcić nas do kupna biletu. Podsumowując, te dwie sceny w filmie mogę nie mieć ciągłości w czasie jaką tu przedstawiono:) Stay calm. Oglądam dalej, bo materiał ciekawy.

Post zmieniony (10-08-18 11:26)

 
10-08-18 11:31  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Hm, puściłem dalej i zwracam honor. Przyznaję się, żem był w gorącej wodzie kąpany :) Wygląda na to, że te sceny są powiązane ze sobą a zaślepki jak z fabryki. Jak widać w różnicy kolorów i nasycenia, ujęcie z zaślepkami przed postprodukcją - zatem, miejmy nadzieję, nie te lichą, marną... ;-))))

Post zmieniony (10-08-18 11:32)

 
10-08-18 11:37  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Materiał został tak pomontowany aby przybliżyć nieco o realizacji projektu i zachęcić nas do kupna biletu.
Nawet jeżeli jest tak, jak piszesz, to nie wiem jak innych, ale mnie raczej zniechęcił ;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-08-18 11:40  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Wczoraj w UK, odbyła się premiera "Hurricane". Opinie są bardzo dobre. Oglądam materiał od Ciebie Smoku i bardziej przypomina to serial, niż film kinowy za grube miliony. Nie gdybam już, obejrzymy za chwilę.

 
10-08-18 16:27  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

To wszystko wogóle to jakiś kit. Tam wcale nie gra Urbanowicz i Zumbach tylko Adamczyk i Zakościelny. Poznałem ich! ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-08-18 16:48  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Wczoraj w UK, odbyła się premiera "Hurricane". Opinie są bardzo dobre.

Yyyy... Premiera w UK ma być 7 września. A w Polsce ponoć za tydzień. Możesz pokazać gdzie te dobre opinie się znajdują?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-08-18 16:51  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Yyyy...niestety nie nagrywam wiadomości z radia, ale relacja z przedpremierowego pokazu z twórcami która odbyła się 9 sierpnia, czyli wczoraj znajduje się...yyyy...tutaj:

https://www.filmweb.pl/video/relacja+wideo/Uroczysta+premiera+filmu+%22303.+Bitwa+o+Angli%C4%99%22-47324

http://niedziela.pl/artykul/37251/Premiera-polsko-brytyjskiego-filmu-o

Mnie natomiast o ile wiadomo, odbywają się pokazy prasowe i specjalne przed premierą z których czerpać można takie informacje.

Post zmieniony (10-08-18 16:55)

 
12-08-18 16:14  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Budżet:
- polski film - 14 mln złotych
- angielski - 10 mln $

 
12-08-18 21:33  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem czy pamiętacie, ale nawet większe produkcje miały swoje jeszcze większe wtopy... I nie tylko produkcje polskie.

1 - Krzyżacy - zegarek na ręku Jagiełły
2 - Pan Wołodyjowski - ciężarówka w tle bitwy
3 - Titanic - stado delfinów przed dziobem wypływającego transatlantyka
4 - Gladiator - butla sprężonego powietrza jako standardowe wyposażenie rydwanu
5 - U 571 - wtopy merytoryczne jak i montażowe co druga scena...

Długo jeszcze wymieniać. Oceńmy czy film jest zgodny z historią czy nie. Bo wtopy w kadrach są w każdym filmie. Czasem nawet nie idzie tego w montażu wyłapać. I jak widzicie po przykładach, nie jest to zależne od ilości kasy przeznaczonej na zrobienie filmu. Nie łudźmy się - filmów nie kręcą historycy ze wsparciem kustoszy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-08-18 09:45  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo rzeczowa wypowiedź - wystarczy wpisać frazę " błędy w filmach" i mamy oporowo wieści o takowych, proszę bardzo pierwsze z brzegu https://www.popularne.pl/bledy-w-filmach/
Odnoszę wrażenie, baaa mam pewność, że część osób ze względu na swoje poglądy polityczne będzie krytykować film lub doszukiwać się dziury w całym - już tu mamy takie wypowiedzi.
Co do budżetu powstawały filmy z niskim budżetem i odnosiły sukces i powstawały filmy o olbrzymich budżetach i zaliczały spektakularne klapy - proszem bardzo
http://www.gazetaprawna.pl/galerie/857701,duze-zdjecie,1,finansowe-klapy-filmowe-najwieksze-porazki-kasowe-w-historii-kina.html
Jak widać nie ma reguły.
Mam nadzieję, że się nikomu nie pomylą filmy, czyli polski " Dywizjon 303 Historia prawdziwa"https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/dywizjon-303-historia-prawdziwa-piotr-adamczyk-maciej-zakoscielny-jan-wieczorkowski-i/0hejse7 i polsko-brytyjski " 303.Bitwa o Anglię ""https://www.filmweb.pl/film/303.+Bitwa+o+Angli%C4%99-2018-794796
Mnie jednak na zawsze pozostanie w pamięci ten film oglądany w kinie " Bałtyk" tuż po premierze w polskich kinach, lew zaryczał z ekranu i się zaczęło https://www.youtube.com/watch?v=txkenQAXQhc

Post zmieniony (13-08-18 11:58)

 
13-08-18 11:16  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Mucha: ten zegarek to mit, tak samo jak ciężarówka.

 
13-08-18 11:31  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mit powiadasz Akra z ciężarówką - to słabą masz pamięć, albo filmu w kinie nie oglądałeś
https://www.polskieradio.pl/160/2913/Artykul/889719,Filmowy-Jagiello-jednak-nie-mial-zegarka

 
13-08-18 11:34  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie wiem jak zegarek, ale ciężarowka pomyka całkiem dziarsko ;-)

https://youtu.be/UX-nM8sUicc

Ok. 4 sekundy zaczynają wybuchać tureckie "prochy", a trochę dalej jest droga...
Swoją drogą jakim cudem samochód wjechał nie tylko na plan, ale jeszcze tak blisko miejsca wybuchu?!

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
13-08-18 11:40  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak się rzecz cała miała https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-ale-wpadka-pomylki-w-filmach-i-serialach-sprzed-lat,nId,2418845

 
13-08-18 11:48  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Trochę dalej, jak dla mnie, to będzie tak kilometr (biorąc pod uwagę wzniesienie). Dzięki za wstawki, fajny topic się zrobił. Widać i nasze kino goni te zachodnie :)

 
14-08-18 22:09  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A nie można napisać po polsku "temat" ?
Co to za moda z wtrącaniem tej angielszczyzny !

 
14-08-18 22:20  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Masz rację, jestem przeciwny wszelkim wstawkom z języka angielskiego. Wybacz. Nie wiem skąd się to wzięło.

 
17-08-18 09:22  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sorki ale co macie do delfinów przed dziobem "Titanica"???
rozumiem krążące wokół kominów ale przed dziobem??


Ciekawe czy będzie " ta ka ta ka ta ka ta ta ka" .....

Post zmieniony (17-08-18 09:28)

 
18-08-18 21:44  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z tymi delfinami to jest tak, że one żyją w ciepłej wodzie. Kwiecień i północ Atlantyku to nie jest ani czas ani miejsce na stada delfinów. Pojedyncze sztuki na takim akwenie to ewenement prawie jak na Bałtyku.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-08-18 22:04  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale wychodzili z Southampton i chyba Dublin zaliczył przed północnym Atlantykiem więc mogło być jakieś tam zabłąkane stadko...

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-08-18 00:47  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Panowie, delfiny przy dziobie i zaślepki na karabinach to małe bobo przy tym co zrobiono z walkami powietrznymi i w ogóle, wizerunkiem Dywizjonu 303 w filmie "Hurricane:303 Squadron". To trzeba zobaczyć samemu, na zachętę - samoloty w powietrzu to wieloryby, które ospale przesuwają się po horyzoncie nielogicznych wydarzeń (Josef Frantisek ginie w momencie dolotu do klifów - paliwo się kończy, silnik się dusi i pilot wyczekuje chwili zderzenia ze ścianą - tak, wyczekuje.). Sceny walk powietrznych to jakiś pastisz. To nawet nie jest poziom przerywników w dzisiejszych grach komputerowych. Brytole zrobili film na odp*** się. "Bitwa O Anglię" czy "Ciemnoniebieski Świat" przy tym to perełki !! Teraz czekamy na polski tytuł, premiera już za dwa tyg.

Post zmieniony (19-08-18 00:54)

 
19-08-18 00:57  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie pamiętam dokładnie, ale czy on nie zginął w czasie robienia beczki na niskim pułapie nad własnym lotniskiem? Bo jak tak to faktycznie nakręcono beton...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-08-18 01:24  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

"8 października 1940 podczas powrotu z lotu patrolowego Hurricane Mk. I R4175 (RF-R), jak nieraz się zdarzało, odłączył się od grupy. O godz. 9.40 Josef František podczas lotu na niskiej wysokości w Cuddington Way w Ewell w hrabstwie Surrey zawadził końcem skrzydła o ziemię, samolot natychmiast stanął w płomieniach. Podczas uderzenia pilota wyrzuciło z maszyny na pobliski żywopłot, na skutek czego poniósł śmierć."

Moja przyjaciółka, po uderzeniu w klify szarpneła mnie i zapytała "co tu się właściwie stało?". Nie mając pojęcia zielonego o tematyce, wyniuchała głupotę.

Po zestrzeleniu He-111 albo Me-110, piloci wracają na miejsce zderzenia z ziemią. Jedni opłakują niemieckich lotników a inni - nożem wycinają materiał ze swastyką z poszycia samolotu. Dacie wiarę? Nożem tną po poszyciu i odcinają swastykę, nie naruszając poszycia. To tak jakby zamiast farb, oznaczenia z pomocą igły i nitki (materiał) przyszywać do samolotu :D A może ja zbyt głupi jestem? Możliwe. Całę życie mówię - nadal wiem niewiele.

To jeszcze nic, batalie w powietrzu to jest dramat. Nie mówię o potwornie słabym CGI (efektach komputerowych - to jest taki żal że sobie nie wyobrażacie, zwrotne maszyny momentami to muchy w smole) a o scenie, kiedy mo=ówi się nam, że teraz Hurricany mają kamerki w płatach nośnych. Mamy ujecie Hurricane'a podchodzącego do He-111w w/w potwornym CGI a po cięciu widok z kamery skrzydłowej (archiwa) na której widzimy dupeczkę Ju-87 Stuka i tak ze trzy razy z różnymi samolotami, bo kto by się tam dopatrzył czy to miało dwa czy jeden silnik.Skośne, czy proste płaty...ech...

Smoku, pamiętasz jak wychwyciłeś drobiazg w postaci fabrycznych klisz na działkach? Tu wyłowiłem tego setki :)

Panowie, kiedy padło pierwsze ujęcie, pomyślałem jedno "to będzie złe" i czekam na Wasze reakcje i opinie bo już wiem, że Wasza wiedza pozwoli tutaj na wytknięcie każdego błędu. Ja takowej nie mam, nie znam życiorysów pilotów. Podsumowując - Polscy piloci dużo piją, brytyjskie dziewuchy to ladacznice a francuzi to pi**** a latanie to tylko tak "przelotnie" żeby pokazać w/w. Jedyny plus - w epilogu mocno, grubą krechą zaznaczono jak potraktowano pilotów po konferencji w Jałcie i w jednym zdaniu podkreślono, dlaczego.

Dla przypomnienia, mowa o filmie "Hurricane: 303 Squadron". Zachęcam Was, idźcie do kina. Kino da Wam ferię niedociągnięć na wielkim ekranie. Zobaczycie każdego bubla.
Siedząc na seansie, myślałem o tym forum i tym, że gdyby, przyszło zebrać tutejszych forumowiczów na jednej sali i puścić im ten film - obłsuga na holu co moment słyszała by salwy śmiechy jak na dobrej komedii (Barei oczywiście).
Na nasz "Dywizjon 303" przyjdzie jeszcze poczekać, aż strach się bać.
P.S. Nie unoszę się i nie poddaję emocjom. Próbuję przypomnieć sobie co zobaczyłem. Na zimno o tym piszę, bo też wiele się nie spodziewałem po filmie, ale to przeszło wszelkie fantazje. Czekam na Wasze opinie i niech ten wątek również pozostanie, dla kolejnego filmu który jest przed nami. Na zakończenie suchar.
"Siedzą dwie kozy i żują taśmę filmową" i resztę znacie :)))))))

Post zmieniony (19-08-18 01:52)

 
19-08-18 09:23  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cieszę się że wreszcie powstają filmy opowiadające o tematach do tej pory pomijanych. Jakieś tam błędy lub uproszczenia nie mają znaczenia. Najwyżej spowodują ból czegoś tam u fachowców obeznanych w danym temacie. Może to dobry początek i doczekamy się innych produkcji opisujących dokonania naszych rodaków z czasów drugiej wojny bo mało lub raczej wogóle nie ma współczesnych produkcji pokazujących tamte wydarzenia.
Coś drgnęło i mnie to bardzo cieszy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 10:02  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

stary: nie wystarczy że drgnęło. Jeszcze musi drgnąć z sensem.
Jakieś tam błędy lub uproszczenia nie mają znaczenia.
Zmienianie przebiegu znanych powszechnie zdarzeń (tu okoliczności śmierci Frantiska ale to nie jedyny przypadek) to nie jest "jakiś tam błąd lub uproszczenie". To jest grzebanie w historii. Czytaj: fałszowanie tejże.
Wyobrażasz sobie film, w którym Hood zatonął, bo wszedł na minę?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 10:29  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie widziałem jeszcze idealnego filmu pokazującego wojenne wydarzenia i nie spodziewam się też żeby ten był taki. Z zasady więc w tego typu produkcjach nie roztrząsam szczegółów ale staram się skupić na ogólnym wrażeniu jakie się ma po projekcji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 10:39  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chcesz powiedzieć, że w filmie - tak mówią - historycznym wierność faktom nie ma dla Ciebie wpływu na "ogólne wrażenie"?
I nie chodzi mi o ilość dziur po kulach, czy nawet te głupie zaślepki na lufach.
Nieważne jak nakręcą i nakłamią, ważne że jest film, w którym mówią o polskich pilotach?!

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 10:48  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie widziałem jeszcze tego filmu więc mogę mówić tylko o swoich oczekiwaniach i o szczegółach tu wspomnianych które nie mają dla mnie wielkiego znaczenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 11:20  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawe Stary jak byś zareagowal na film o walce Hooda z Bismarkiem i zobaczył jak pierwsza salwa Hooda łamie wszystkie 4 maszty z żaglami Bismarka :). Ale fajnie że temat by był ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-08-18 11:33  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Modelarze to jednak bardzo trudna grupa odbiorców tego typu filmów ;-)
Dobrze że Chińczycy w filmach o kung fu nie przejmują się wpływem grawitacji na swoich wojowników :-)
A i publiczność mniej wybredna.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 11:40  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Stary, wyobraźmy sobie, że istniał jakiś wojownik-legenda pokonany i zabity przez 50 przeciwników po długiej walce, w której wykończył 46 z nich.
Ciekawe czy Chińczycy nakręciliby film, w którym ten gość umarł, bo... spadł ze schodów?
;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 12:08  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dosyć radykalne te przykłady możliwych przekłamań podajecie. Mam nadzieję że w filmie o naszch pilotach to jednak nasze chłopaki leją Niemców a w ostatecznym rachunku wojnę wygrali jednak alianci ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 12:16  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaznaczam że filmu jeszcze nie widziałem ale najprawdopodobniej będę mimwowolnie porównywał z "Ciemnoniebieskim światem", który był bardzo dobrze zrobiony.

Odnośnie zgodności filmów z faktami to szkoda że jest to marginalne bo jakby nie było jest to jakiś faktor decydujący o sukcesie filmu choć może się mylę.

Miałem przyjemność oglądać film którego realizacja przeczy takiej patologii.
Tytuł polski : "Żywioł" a oryginalny "Deepwater Horizon". Dotyczy faktów z dnia 20 kwietnia 2010 roku kiedy to doszło do największej w dziejach katastrofy na polu naftowym i ogromnego rozlewu na Zatoce Meksykańskiej.
Film hollywoodzki zapewne z dużo większym budżetem ale zrobiony bardzo rzetelnie.

Przez 5 lat pracowałem w tej firmie na innej jednostce ale co ciekawe moi współpracownicy dobrze znali większość osób których losy zostały przedstawione w tym filmie. Jeden z moich kolesi pracował na "Deepwater Horizon" i miał to szczęście że był w domu w czasie tych wydarzeń.
Kiedy oglądałem film oczywiście wyłapywałem pewne bardzo drobne nieścisłości ale generalnie to było fajne uczucie oglądać na dużym ekranie swój dzień pracy, identyczne sytuacje w których miałem okazję brać udział, bądź obserwować identyczne zachowania ludzkie itp.
Byłem naprawdę bardzo mile zaskoczony że jednak można zrobić ciekawy, widowiskowy film tak dobrze.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-08-18 12:55  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Dzięki Janisz za ten wpis. Praktycznie, relacja z pierwszej ręki o wydarzeniach które mi zjeżyły włosy na głowie. Podczas seansu wielokrotnie przychodziły myśli "czy to możliwe?czy to nie wymysł produkcji aby podbić tempo/napięcie". Masa pieniędzy włożonych w produkcję płonie na ekranie i to widać na każdym ujęciu, dlatego tak szokujące są przedstawione dla mnie tam wydarzenia.

Pewne filmy, bez zaplecza finansowego nie powinny powstać. Tak jest z "H:303".

Dlatego od filmów opisujących prawdziwe losy ludzi wymagam. Wymagam wierności historycznej, oddania realiów, wierności w dialogach (niestety, bardzo współcześnie rozpisano kwestie aktorów w "Hurricane:303 Squadron") oraz od aktorów jak najwierniejszego odwzorowania granej postaci (przykład karykaturalnego odegrania T.Beksińskiego w "Ostatniej Rodzinie" był nie do zaakceptowania przeze mnie jak i przez najbliższych przyjaciół rodziny Beksińskich z którymi rozmawiałem).

Kino jest po to aby rozpalać wyobraźnię. Filmy opisujące prawdziwe wydarzenia, dla mnie są zapalnikiem, aby później sięgnąć po książki i inne źródła.
Idąc kilka lat temu na "Everest" do IMAX, nie sądziłem że kolejne pół roku poświęcę na zgłębienie tematów wspinaczek górskich, przeczytam wszystkie książki dostępne na rynku opowiadające z kilku stron wydarzenia przedstawione w filmie. Poznam naszych rodzimych alpinistów z Kukuczką na czele i Wandą Rutkiewicz od strony opisów rodzin i osób które żyją do dzisiaj. Zagłębię się w ich biografie tak mocno, że gdyby nie brak czasu i pieniędzy, zapisałbym się na kurs turystyki wysokogórskiej nie wspinaczkowej.

Dekadę temu przerwałem kurs szybowcowy, żałuję do dzisiaj i czekam, aż znowu coś, lub ktoś rozpali ten płomień i po seansie Dywizjon 303: Historia Prawdziwa powiem "yes, the fire rises" ;-)))))))

 
19-08-18 13:08  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rozumiem Michale, że przygotowując się do oglądania tych dwóch filmów skleiłeś kilka modeli kartonowych samolotów biorących udział w tych walkach, czy dopiero zaczniesz je kleić po zobaczeniu filmów ? Na forum jesteś już 13 lat to może już dobry czas, aby coś skleić ?

 
19-08-18 13:14  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Halogen, żebyś wiedział, że już czas!:)

Nie, nie sklejałem wcześniej, przed seansem żadnego modelu Hurricane'a czy Spitfire'a.
Kilka lat wcześniej przeczytany Fiedler i 303:Sprawa Honoru rozbudzały wyobraźnię, gdzie książka Fiedlera to praktycznie gotowy scenariusz, według mnie.

Szybko ten czas leci a przez te trzynaście lat, naczytałem się i naoglądałem Waszych relacji. Nie miałem na to czasu - wierz mi lub nie, dwanaście lat spędziłem poza domem, będąc w pracy ciężko do czegokolwiek się zabrać kiedy śpisz po hotelach/agro i innych dziurach. W tym roku będę miał już więcej czasu, po raz pierwszy od ponad dekady więc może w końcu i ja coś zaprezentuję.

Post zmieniony (19-08-18 13:17)

 
19-08-18 13:39  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Modelarze mają wspaniały komfort, bo nie tylko mogą sobie przeczytać książkę na podstawie której powstał film, obejrzeć sam film, ale i skleić model, czy modele sprzętu biorącego udział w filmowych walkach, dlatego wyszedłem do ciebie z taką propozycją.
Co do realizmu sprzętu wojennego w scenach filmowych to było normalne i znane, że np. Tygrysa grał jakiś obudowany T-34, czy inny T-55, współczesne okręty dla danego momentu kręcenia scen filmowych udawały okręty z II wojny światowej itd., ale mimo wszystko ja na przykład oglądając takie filmy uśmiechając się pod nosem widząc co co udaje wolałem już to, niż te współczesne komputerowe animacje często bardzo słabo wykonane.
Jeżeli już chodzi o filmy wojenne, które chcesz, aby zrobiły na tobie wrażenie to polecam np. radziecki film " Idź i patrz ".

 
19-08-18 13:52  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Przeczytałem ostatnie zdanie i w głowie odtworzyły mi się dwie sceny (chyba następują po sobie). Przedzieranie się przez bagno a chwilę wcześniej, bieg i widok za stodołą. Takie filmy na długo zostają w pamięci i cieszę się, że obejrzałem go już w wieku dojrzalszym. Nazywam takie sceny, tłustymi - kiedy atmosfera w obrazie jest tak gęsta jak wspomniane bagno.

Co do "przykrywania". Też jestem tego zdania. Piękne sceny lotnicze Dunkierki zawdzięczamy przekombinowanemu Yakowi z kamerą na skrzydle, gdzie udawał Spita (widoczne u dołu kadru elementy Yaka) - mimo tej wiedzy, ogląda się to znakomicie a taka konieczna pomyłka jest miałka, mając świadomość iż powstała tylko dlatego że nikt nie zgodził się przyczepić do skrzydła oryginalnego Spitfire'a wielkiej kamery filmowej.

Z przykrywania czołgów, widziałem ostatnio "Biały Tygrys". Fantasy na całego.
Wracając do tematu wątku.
https://naekranie.pl/recenzje/303-bitwa-o-anglie-recenzja-filmu

http://seanspsychologiczny.pl/303-bitwa-o-anglie-epickie-mozliwosci-zmarnowany-potencjal/

 
19-08-18 14:14  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak mi się jeszcze przypomniało, że są jeszcze tacy modelarze, którzy nie tylko mogą sobie przeczytać książkę, zobaczyć film, skleić model, ale i go sobie zaprojektować na obraz i podobieństwo tego z filmu : )
No " Idź i patrz " to jest film, który na lata zapada w pamięci, ale oczywiście jest więcej takich filmów.
Wracając do sedna tematu to nie zamierzam tych dwóch filmów oglądać, bo pójście do współczesnego kina wywołuje u mnie odruchy ambiwalentne - nawet na "Pińcet twarzy szarego" nie byłem... na kontynuacji tyż nie : ), a ostatnie filmy wojenne jakie oglądałem w kinie to " Szeregowiec Ryan ", " Pearl Harbor ", a w TV " Przełęcz ocalonych " i wcześniej " Kompania braci", ale mnie to manieryczne trzęsienie kamery i wyrzuty komputerowego błota w nim mocno irytowały : )

 
19-08-18 15:06  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na film "Pearl Harbor" nie mogłem patrzeć ale z perspektywy czasu i po oglądnięciu kilku innych glutów np. coś takiego o pięknym tytule "American Battleship" z USS "Iowa" w roli głównej po którym można mieć zapędy masochistyczne łącznie z chęcią wykłucia sobie oczu stwierdzam że ma fajny klimat o ile się przymknie mocno oczy na nieprawdę historyczną.

Z drugiej strony dziś na TVN o 2000 będzie świetne kino sci-fi o tytule "Battleship".
Film który o dziwno mnie nie zdołował jak w.w. tytuł tylko świetnie rozbawił jako doskonała reklamówka US Navy dla przyszłych rekrutów. Wiem, wiem kosmici itp ale jakość efektów czy scen z okrętami świetna.

Chyba ten "American Battleship" nie był emitowany w Polsce i oby nie był......na plakacie jest USS "Texas" od dziobu a w filmie gra "Iowa" i wystarczy. Normalny "Battleship" to arcydzieło pod każdym względem. Fabuła podobna.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-08-18 19:41  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widziałem dzisiaj ten film, ale z własną recenzją poczekam do chwili obejrzenia polskiej produkcji.

--
http://messer.cba.pl

 
19-08-18 21:09  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Byłem widziałem mi się podobał.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
20-08-18 18:05  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obejrzałem.
Beznadziejny pod każdym względem (dużo by można pisać) za wyjątkiem trzech urokliwych WAAF-ek :-)

Post zmieniony (20-08-18 18:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024