KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-08-18 15:17  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

orkan: Pisząć o roku na konradusie nie miałem zamiaru Ciebie dyskwalifikować. Po prostu czytając Twoją wypowiedź zdziwiłem się, że mam zupełnie inne zdanie niż Ty. Chyba za długo tutaj siedzę. Mam nadzieję,że nie poczułeś się urażony.
Co do bibliografi i modeli zaprojektowanych na podstawie dobrej dokumentacji.... sam widzisz.
Jesteś w mniejszości jak ja, Janisz i kilku innych okrętowców. Musisz się z tym pogodzić. :-)
Zdecydowanej większości modelarzy nie jest to do niczego potrzebne.
Na szczęście na rynku jest wiele modelim kartonowych: są proste i bardziej pracochłonnne, z większymi i mniejszymi babolami. Każdy wybierze coś dla siebie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-08-18 20:04  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na jakiej podstawie Szkutnik twierdzisz, że modele opracowane na podstawie innej niż dokumentacja stoczniowa są gorsze - przecież o jakości modelu nie tylko świadczy to na podstawie czego został opracowany, ale wiele innych czynników - co z tego, że opracowaliście "Horneta" na podstawie jakiejś niebotycznej dokumentacji jak potem nieudolnie wykonaliście jakieś cząstkowe i nienaturalnie wyglądające ślady eksploatacji, a i kolorystyka też nie powala na kolana. W dobrze opracowanym modelu musi wszystko współgrać.
W modelu kartonowym najważniejsza jest grafika, kolor, bo co z tego, że model będzie opracowany według najlepszej dokumentacji co do milimetra jak graficznie będzie lipa, a takich modeli jest niestety sporo.
W sumie to skąd wiesz co sadzą inni modelarze, projektanci jak nikt tu się prawie nie wypowiada - jeżeli czytałeś moje wypowiedzi na forach i je oczywiście rozumiałeś to chyba wiesz, że wielokrotnie wypowiadałem się na temat jakości modeli kartonowych narażając się często na chamskie wypowiedzi po swoim adresem, więc proponuję abyś mnie do grona tych, którym pasują modele kiepsko opracowane nie zaliczał - przypominam ci tylko, że właśnie to twój załogant wpisał sobie hasełko - forumowym napinaczom mówimy stanowcze - weź się za klejenie : ) - także wiesz : )

 
18-08-18 20:16  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Halogen, luzuj majty.

--
serwusik

 
18-08-18 20:20  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Potwierdzenie tego co powyżej napisałem ; )

 
18-08-18 21:26  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
orkan   



Post zmieniony (18-08-18 21:39)

 
18-08-18 21:50  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na 5 zdjęciu pokazany jest samolot stojący na pokładzie - czy on też jest zaprojektowany na podstawie planów prosto z wytwórni lotniczej, bo jego wygląd w rzucie z góry nie pasuje do żadnego samolotu używanego na tym lotniskowcu - na powyższym przykładzie widać dobitnie, że nie wystarcza tylko dokumentacja stoczniowa musi jeszcze być coś więcej.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=324218&t=324218&filtr=0&page=25

 
18-08-18 22:46  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
orkan   

Okretowcy - dokumentacja styczniowa,
Lotnicy - wytwórni lotniczych ,
Kierowcy - firm samochodowych, itd.
Jako w moim rozumieniu najlepsze ale nie
jedyne źródło.

 
18-08-18 23:03  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
orkan   

Dodam, że mając tą najlepszą uzupelniam ja zdjęciami, nie stronię
jak trzeba od plastików a w jednym przypadku skorzystałem ze
szkicu pracownika .

 
18-08-18 23:23  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Piotrusiu, nie nakręcaj się bo znowu zmoczysz prześcieradło...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-08-18 23:34  Odp: Bibliografia w modelach kartonowych .
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż... Ja wiedziałem, że tak będzie. Powiedziano już chyba wszystko, Ceva chyba nawet więcej, wątek zamykam.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024