KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-08-18 02:08  Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Cześć, nie wiem, mogę się mylić.

Oglądałem wszystkie plakaty z naszej produkcji "Dywizjon 303: Historia Prawdziwa: Nie Pomyl Filmów" i chyba to jest jakaś kpina. Czy oznaczenia RAF-u z tamtego okresu miały jakiś "swój czas", że nie zgadzają się z rzeczywistością którą prezentują na plakacie?!

 
10-08-18 10:05  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zapewne chodzi Ci o barwę kokard.
Poniżej prawidłowe oznakowanie:

Plakaty


Post zmieniony (10-08-18 10:21)

 
10-08-18 10:31  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Sprawdziłem przed wpisem właściwe oznakowania, ale pomyślałem - młody jestem, dużo jeszcze nie wiem, zapytam starszych. Dzięki Ryszard.

 
10-08-18 10:35  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli... totalna porażka projektanta plakatu !

 
10-08-18 10:37  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Czy to ten film, gdzie Zakościelny zestrzelił Messera nie przestrzeliwując taśmy na wylotach km'ów? Znaczy z procy?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-08-18 10:39  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Zaczyna się robić nader ciekawie jeszcze przed premierą. Smoku, skąd te wnioski? Wyciągnąłeś takie rewelacje jedynie z dwuminutowego trailera?:) Poczekajmy na cały film.

 
10-08-18 10:55  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Michał, obejrzyj.
https://vimeo.com/222720323/8669a6f76a
ok. 2.50' - start
ok. 3.20 zaczyna się walka z Bf 109 i ok. 4.15 widać lufy. Drożne ;-)
4.45 i dokładniej 5.16 - lądowanie - "zaślepki" nówka sztuka od kustosza.

Przecie to jest głupsze niż T-34 przebierane za Tygrysy. Pomijam bardziej merytoryczne błędy, o których była już mowa w wątku Filmy, filmiki. Dasz słowo, że te bzdury poprawili?
Na ten film pójdą raczej osoby w minimalnym choc stopniu interesujące się tematem. Jako widz nie lubię jak tfurca traktuje mnie jak idiotę ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-08-18 11:21  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Smoku, to są dwa różne ujęcia z dwóch różnych scen.
Jak widzisz, pierwsze przed lotem dotyczą materiałów które nie dotarły wtedy, na tamtym etapie realizacji do postprodukcji/color gradingu. Przecież widoczne są bluescreeny za obsadą w tle lotniska, różnica w temperaturze kolorów między tym co na ziemi a tym co w powietrzu widoczna gołym okiem. Materiał został tak pomontowany aby przybliżyć nieco o realizacji projektu i zachęcić nas do kupna biletu. Podsumowując, te dwie sceny w filmie mogę nie mieć ciągłości w czasie jaką tu przedstawiono:) Stay calm. Oglądam dalej, bo materiał ciekawy.

Post zmieniony (10-08-18 11:26)

 
10-08-18 11:31  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Michał 

 

Hm, puściłem dalej i zwracam honor. Przyznaję się, żem był w gorącej wodzie kąpany :) Wygląda na to, że te sceny są powiązane ze sobą a zaślepki jak z fabryki. Jak widać w różnicy kolorów i nasycenia, ujęcie z zaślepkami przed postprodukcją - zatem, miejmy nadzieję, nie te lichą, marną... ;-))))

Post zmieniony (10-08-18 11:32)

 
10-08-18 11:37  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Materiał został tak pomontowany aby przybliżyć nieco o realizacji projektu i zachęcić nas do kupna biletu.
Nawet jeżeli jest tak, jak piszesz, to nie wiem jak innych, ale mnie raczej zniechęcił ;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024