KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-08-18 09:23  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cieszę się że wreszcie powstają filmy opowiadające o tematach do tej pory pomijanych. Jakieś tam błędy lub uproszczenia nie mają znaczenia. Najwyżej spowodują ból czegoś tam u fachowców obeznanych w danym temacie. Może to dobry początek i doczekamy się innych produkcji opisujących dokonania naszych rodaków z czasów drugiej wojny bo mało lub raczej wogóle nie ma współczesnych produkcji pokazujących tamte wydarzenia.
Coś drgnęło i mnie to bardzo cieszy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 10:02  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

stary: nie wystarczy że drgnęło. Jeszcze musi drgnąć z sensem.
Jakieś tam błędy lub uproszczenia nie mają znaczenia.
Zmienianie przebiegu znanych powszechnie zdarzeń (tu okoliczności śmierci Frantiska ale to nie jedyny przypadek) to nie jest "jakiś tam błąd lub uproszczenie". To jest grzebanie w historii. Czytaj: fałszowanie tejże.
Wyobrażasz sobie film, w którym Hood zatonął, bo wszedł na minę?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 10:29  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie widziałem jeszcze idealnego filmu pokazującego wojenne wydarzenia i nie spodziewam się też żeby ten był taki. Z zasady więc w tego typu produkcjach nie roztrząsam szczegółów ale staram się skupić na ogólnym wrażeniu jakie się ma po projekcji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 10:39  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chcesz powiedzieć, że w filmie - tak mówią - historycznym wierność faktom nie ma dla Ciebie wpływu na "ogólne wrażenie"?
I nie chodzi mi o ilość dziur po kulach, czy nawet te głupie zaślepki na lufach.
Nieważne jak nakręcą i nakłamią, ważne że jest film, w którym mówią o polskich pilotach?!

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 10:48  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie widziałem jeszcze tego filmu więc mogę mówić tylko o swoich oczekiwaniach i o szczegółach tu wspomnianych które nie mają dla mnie wielkiego znaczenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 11:20  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawe Stary jak byś zareagowal na film o walce Hooda z Bismarkiem i zobaczył jak pierwsza salwa Hooda łamie wszystkie 4 maszty z żaglami Bismarka :). Ale fajnie że temat by był ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-08-18 11:33  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Modelarze to jednak bardzo trudna grupa odbiorców tego typu filmów ;-)
Dobrze że Chińczycy w filmach o kung fu nie przejmują się wpływem grawitacji na swoich wojowników :-)
A i publiczność mniej wybredna.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 11:40  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Stary, wyobraźmy sobie, że istniał jakiś wojownik-legenda pokonany i zabity przez 50 przeciwników po długiej walce, w której wykończył 46 z nich.
Ciekawe czy Chińczycy nakręciliby film, w którym ten gość umarł, bo... spadł ze schodów?
;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-18 12:08  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dosyć radykalne te przykłady możliwych przekłamań podajecie. Mam nadzieję że w filmie o naszch pilotach to jednak nasze chłopaki leją Niemców a w ostatecznym rachunku wojnę wygrali jednak alianci ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-08-18 12:16  Odp: Dywizjon 303, czy to żart?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaznaczam że filmu jeszcze nie widziałem ale najprawdopodobniej będę mimwowolnie porównywał z "Ciemnoniebieskim światem", który był bardzo dobrze zrobiony.

Odnośnie zgodności filmów z faktami to szkoda że jest to marginalne bo jakby nie było jest to jakiś faktor decydujący o sukcesie filmu choć może się mylę.

Miałem przyjemność oglądać film którego realizacja przeczy takiej patologii.
Tytuł polski : "Żywioł" a oryginalny "Deepwater Horizon". Dotyczy faktów z dnia 20 kwietnia 2010 roku kiedy to doszło do największej w dziejach katastrofy na polu naftowym i ogromnego rozlewu na Zatoce Meksykańskiej.
Film hollywoodzki zapewne z dużo większym budżetem ale zrobiony bardzo rzetelnie.

Przez 5 lat pracowałem w tej firmie na innej jednostce ale co ciekawe moi współpracownicy dobrze znali większość osób których losy zostały przedstawione w tym filmie. Jeden z moich kolesi pracował na "Deepwater Horizon" i miał to szczęście że był w domu w czasie tych wydarzeń.
Kiedy oglądałem film oczywiście wyłapywałem pewne bardzo drobne nieścisłości ale generalnie to było fajne uczucie oglądać na dużym ekranie swój dzień pracy, identyczne sytuacje w których miałem okazję brać udział, bądź obserwować identyczne zachowania ludzkie itp.
Byłem naprawdę bardzo mile zaskoczony że jednak można zrobić ciekawy, widowiskowy film tak dobrze.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024