KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-18 14:01  [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wiem, że nie jest to najlepsze miejsce na takie ogłoszenie, ale może będzie widoczne przez jakiś czas i uchroni kogoś przed kłopotem.

Od jakiegoś czasu pokazują się na Olx -ie ogłoszenia ciekawych modeli po bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety trzy tygodnie tamu nabrałem się i zapłaciłem. Namierzyłem jednak tą osobę i po długich pertraktacjach odzyskałem pieniądze. Oczywiście zgłosiłem podejrzenie oszustwa, ale proceder trwa dalej. Człowiek ten nie akceptuje odbioru osobistego, przesyłki za pobraniem, kuriera. Za to z chęcią pokrywa koszty wysyłki.
Proszę miejcie się na baczności. A jakby co to dzięki zwrotowi pieniędzy mam prawdziwe dane właściciela konta bankowego, chociaż nie muszą to akurat być te same osoby.

Oto przykładowe ogłoszenia. zwróćcie uwagę na różne imiona i lokalizacje.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
08-08-18 14:15  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OLX to idealne miejsce dla wszelkiej maści cwaniaków i oszustów. Na allegro jest trudniej kantować więc przenoszą się na takie portale.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-08-18 14:37  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dlatego jak kupuje patrzę, czy ma możliwość odbioru osobistego lub płatność przy odbiorze.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-08-18 15:08  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Jest też druga strona medalu.
Na OLX można znaleźć perełki niespotykane gdzie indziej w takiej cenie.
Ja zakupiłem REGULUSA za uwaga... 20PLN+ przesyłka.

 
08-08-18 20:43  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
androsek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Potwierdzam , ja kupiłem Yamato za 90 zł od TAMIYA w skali 1.350.

 
08-08-18 20:58  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

jedna z głównych reguł - bardzo ostrożnie pracować z tymi, kto niedawno rejestrował się. A stawiać kontrolne pytanie - czy jest gotów on sprzedać przy spotkaniu? Powiedzieć, że przyjaciel żyje w tym mieście, chcesz wygospodarować na poczcie podobne do tego.
W wtenczas, dużo kupuję na naszym OLX. Upominki, zabawki z NRD albo stare MM niekiedy można znaleźć bardzo tanio.

--

Post zmieniony (08-08-18 20:59)

 
09-08-18 07:56  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Obecnie jest to najpopularniejsza forma oszustwa na Olx. Z każdym przedmiotem jak trafimy na takiego sprzedawcę to należy go zgłosić.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
09-08-18 08:22  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
Jarpen   

Zawsze kupuję z płatnością przy odbiorze tzw. za pobraniem, inaczej rezygnuje .To jest zawsze pewne że nikt nie zrobi mnie w trąbę.

 
09-08-18 09:15  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
yak   

Tu nawet nie chodzi o zrobienie w trąbę. Zupełnie inaczej się czeka na przesyłkę nie opłaconą w ciemno, na luziku, bez dodatkowych obciążeń. W końcu zakupy związane z hobby powinny być przyjemnością. Nieprawdaż?

Post zmieniony (09-08-18 09:16)

 
22-08-18 15:49  Odp: [I] Nieuczciwy sprzedawca na Olx.pl
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Obawiam się, że ten Pan powrócił tylko inne tło wstawił . 16 modeli za 300 zł i to takich modeli (Hal, GPM, Answer). to za piękne.
https://www.olx.pl/oferta/16-modeli-kartonowych-CID767-IDvkNWi.html#5a9068b7df

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024