KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 73Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 
12-07-18 17:47  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co innego budowa jachtów (nawet tak dużych) a co innego budowa specjalistycznych jednostek morskich jak prom. Czyli odbudowuje się przemysł stoczniowy tylko nikt nie powiedział, że jachtowy ! Piękna sprawa i jest się czym chwalić !
Po przeczytaniu info o konferencji prasowej w dniu 11 lipca i przedstawieniu dziennikarzom parametrów nowego promu zastanawiam się czy pokazano również ogólne plany jednostki.
Wielce też ciekaw jestem co też dziennikarze napiszą po tej konferencji.

 
12-07-18 19:39  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszardzie, ale przecież nawet tych kadłubów jachtów nie robi Stocznia Szczecińska, tylko prywatna firma!

Firma projektująca (NED Project) pokazała taką oto wizualizację przyszłego promu:


Tyle że NED Project do tej pory nie zrobiła żadnego projektu technicznego ani średniego, ani tym bardziej dużego statku. A prom typu RoPax to duża jednostka. Główny, niewątpliwie doświadczony projektant jakim jest Stanisław Domagałło jest już od około 10 lat na emeryturze, a przez 10 lat świat dokonał skoku cywilizacyjnego nie tylko w dziedzinie budowy statków.

--

 
12-07-18 20:55  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK, skrót myślowy, błędny. Firma prywatna .
Nie chodziło mi o żadną wizualizację ale o zwykły, poglądowy plan promu, ot taki jak niżej

Plantator buraków gdzieś z południa Polski oglądał sobie wiadomości w TV i się dowiedział że budowany jest prom.Może niezbyt wiedział co to stępka ale co to nit tak, a wbijał go nie kto inny a sam przecież premier i cieszy się gościu z dobrej zmiany i wierzy we wszystko no bo jak nie wierzyć jak w telewizji pokazywali.

 
13-07-18 05:24  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

kolego GrzechuO chyba jednak nie podyskutujemy, wybacz xD Ja rozumiem, ze brak merytoryzmu, ale logiczne myslenie winno byc jednak standardem w pewnych kregach. Bez urazy kolego.

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
13-07-18 09:18  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

bleriot: Po pierwsze: ewidentnie znasz się na tym, o czym piszesz :-)
Po drugie: napisałeś iż „Marpol czyli konwencja mówiąca ogólnie nt. ochrony środowiska na morzu zamierza wprowadzić przepis mówiący, iż wszystkie jednostki budowane od daty takiej a takiej musza być wyposażone w odolejacz który będzie w stanie odseparować zaolejone wody zęzowe do poziomu powiedzmy 5 ppm (obecnie to 15 ppm).... Stępka położona przed ratyfikacją przez sygnatariuszy konwencji zwalnia z obowiązku stosowania tychże”.

Nic mi nie wiadomo o takiej planowanej zmianie (a konsultowałem to z fachowcami-praktykami). Ale niech będzie, że wejdzie w życie.
Otóż promy na Bałtyku (w tym także polskie) nie potrzebują i nie używają odolejaczy, ponieważ ze względu na bardzo częste zawinięcia do portów oczyszczanie na burcie wód zęzowych nie jest potrzebne. Wody zaolejone zdawane są po prostu na ląd i tam dopiero oczyszczane.

Zespawany w Szczecinie segment podwodnej części kadłuba nie miał czekać latami na kontynuację prac: dalsza budowa miała przecież ruszyć z kopyta!. Dlaczego tak nie jest? Bo ewidentnie chodziło jedynie o populistyczną zagrywkę pt. OBIECALIŚMY ODBUDOWĘ STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ I OTO SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM. ZBUDOWALIŚMY JUŻ STĘPKĘ, A LADA MIESIĄC BĘDZIE WODOWANIE!

Ryszard: na razie są tylko takie kolorowe rysunki, niekiedy w 3D:

(Źródło: NED Projekt)

--

 
13-07-18 09:34  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
GrzechuO   

Kolego bleriot, ja wcale nie chcę dyskutować.
Po prostu zwróciłem uwagę na olbrzymie uogólnienie w Twojej wypowiedzi.
Tak olbrzymie, że nie znających tematu w ogóle może wprowadzić w błąd.
I tyle.

EDIT: edytowałem domknięcie tagu...
--

Post zmieniony (13-07-18 15:50)

 
13-07-18 09:54  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

No tak Akra
cyt. "WYOBRAZ sobie prosze sytuacje, iz Marpol czyli konwencja mowiaca ogolnie nt ochrony srodowiska na morzu ZAMIERZA wprowadzic przepis mowiacy, iz wszystkie jednostki budowane od daty takiej a takiej musza byc wyposazone w odolejacz ktory bedzie w stanie odseparowac zaolejone wody zezowe do poziomu powiedzmy 5 ppm (obecnie to 15 ppm)
Nie zamierzam wdawac sie w pyskowki z Toba bo i w jakim celu jesli nie rozumiesz znaczenia czasownika - WYOBRAZIC. No coz zauwazylem ze im czlowiek mniej wie tym glosniej krzyczy. Odolejacz posluzyl tu jako przyklad a Ty tutaj silisz sie na demagogie i opowiadasz mi o rzeczach ktore doskonale znam, z praktyki wyobraz sobie. Zatem nie manipuluj w ten sposob nawet nie faktami bo wystawiasz swiadectwo tylko i wylacznie sobie, o jakim rodzaju swiadectwa mowie to juz sie domysl.

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
13-07-18 10:26  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

bleriot: Fakt, przegapiłem słowa "wyobraź sobie" - przepraszam.

- Napisałem do Ciebie w sposób spokojny i kulturalny. Ty odpowiedziałeś w sposób chamski, bo tylko przy ogromnym nasileniu złej woli można moją wypowiedź uznać za pyskówkę.

- Piszesz: "jeśli nie rozumiesz znaczenia czasownika - WYOBRAZIĆ.." co odbieram jako równoważnik stwierdzenia "jesteś głupkiem nie znającym znaczenia podstawowych wyrazów".

- Piszesz: "demagogia" - nigdzie nie ma takowej w mojej wypowiedzi. Ja jedynie dałem przykłady RZĄDOWEJ demagogii!

- Piszesz: "opowiadasz mi o rzeczach ktore doskonale znam, z praktyki wyobraz sobieę.
I TY masz czelność obrażać mnie za przegapienie słów "wyobraź sobie"? TY??? Który przegapił sam początek mojej wypowiedzi iż "ewidentnie znasz się na tym, o czym piszesz"???

Brak Ci kultury w prowadzeniu rzeczowej dyskusji. I dlatego możesz kontynuować opluwanie mnie, bo nie poniżę się już do dalszej z Tobą wymiany myśli. Jesteś żałosny.

--

 
13-07-18 10:44  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I Twoim kulturalnym podejsciem, odpowiem w nie mniej kulturalny sposob. Bardzo Cie przepraszam. Ja naprawde nie musze miec racje w tej czy innej kwestii. Tylko w tych spiskowych teoriach jest wspolny mianownik. Mianowicie jak juz sie czlowiek zafiksuje na swoich spostrzezeniach to juz nawet rzeczowa argumentacja staje sie przedmiotem spisku. Mam nadzieje, ze nie zepsulem Ci zanadto dnia, jesli tak sie jednak stalo to serdecznie Cie przepraszam. Moze to i kwestia ze im jestem starszy tym mniej mam ochote udowadniac cokolwiek, komukolwiek. I sam za tym nie przepadam w moim kierunku, bedac absolutnie szczerym. nie wiem - nie bajdurze, pytam. (nie zrozum tego opatrznie prosze, nie taki byl zamysl - mialem na mysli siebie).

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
13-07-18 10:58  Odp: Co tam słychać w Szczecinie ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

bleriot: Przyjmuję przeprosiny według znanego skądinąd schematu "Wybaczam i proszę o wybaczenie :-)
Przy okazji: też nie jestem młokosem. Lat 67. Nadal - od 41 już lat bez przerwy! - pracuję w shippingu i to bynajmniej nie na stanowisku PPP (Przynieś Podaj Pozamiataj).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 73Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024