KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 50Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
27-03-18 00:15  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Krakusie, nie śmiałbym wyekspediować do Ciebie niezbyt estetycznej (miejscami odkleja się okleina) meblościanki, telewizor jest wielce ok. plaskata Bravia od Sony'ego, ale ta meblościanka... Nie, to jest zła propozycja. A ślaczek jeszcze gorsza, chociaż może dałbym radę. Kiedyś (kiedy byłem piękny i młody) własnogębnie namalowałem ślaczek na ścianie po imprezie gdzie zmieszałem rudom wódę na myszach z bełtem patykiem pisanym. ;-)

ZbiG-u, aż taka podwyżka???!!! Wydaj ją z głową, tylko nie przpi..rdol na głupoty np. w aptece... ;-) Albo nie, lepiej wyślij do bezdzietnego Ojca do Torunia, będzie miał na płyn do spryskiwaczy do tych aut co dostał od bezdomnego P. Stanisława z Warszawy, niestety zmarł, P. Stanisław niestety...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-03-18 14:56  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy.



Post zmieniony (05-10-18 19:10)

 
01-04-18 12:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
JoBox   

Pan zmartwychwstał! Alleluja!
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego :)



--

 
01-04-18 17:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wszystkim składam życzenia pogodnych i radosnych chwil w rodzinnym gronie z okazji Świat Wielkiej Nocy.
Alleluja !

 
01-04-18 19:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
GrzechuO   

To przypadkiem nie Ty chciałeś, aby Cię stąd koniecznie wypisać?

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
01-04-18 19:59  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
yak   

I znowu można przypomnieć jakże szczere przeprosiny z poprzedniego kwietnia, z grudnia. O ile pamięć zawodzi mogę je ponownie odkopać. Starszym trzeba pomagać, ustąpić miejsca w tramwaju itp. .

 
02-04-18 15:50  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ZbiGu, a po co Ci to zadymianie, co chcesz przez to osiągnąć ? Pierwszy raz o tym słyszę

 
02-04-18 16:42  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

U siebie w sadzie nigdy tego nie stosowałem, bo to bez sensu. Jak ogrzać 15ar.sad ?
Inna sprawa, że jak pąki nie są pęknięte, to kilkustopniowy mróz nic im nie zrobi.
Często może być to syzyfowa praca, gdyż w maju przymrozki lubią nadchodzić falami, na poszczególne małe rojony i na różnych wysokościach.

Pewnego roku u mnie w sadzie, fala przymrozków przeszła gdzieś do wysokości 3m, wyżej już go nie było. Akurat były to czereśnie, kiedy owoce już dojrzały wszystko to było ciekawe, przynajmniej ci co uwielbiają darmochę nie mieli co zrywać.

Jeżeli chodzi o opryski, to często stosuję wywary roslinne, np.na przędziorki stosuję wywar z wody z pokrzyw i do tego dodaję trochę płynu do naczyń, tak aby w palcach czuć było lepkość. Przędziorki nie mają szans przeżycia.

Post zmieniony (02-04-18 19:42)

 
02-04-18 17:30  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Kolniak 

 - 3

Będę musiał ten patent z płynem do naczyń wypróbować - same pokrzywy u mnie się nie sprawdziły. A niestety te diabelstwo pojawia mi się dość regularnie, przynajmniej co drugi rok.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
02-04-18 17:47  Odp: KARTONOWE DINOZAURY V
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli chodzi o przędziorki, to dodając płynu do naczyć duszą się w tym zaschnietym kokonie z płynu do naczyć / sprawdzałem to w nastepnym dniu pod lupą.

Jeżeli chodzi o mszyce, gdy biedronki i larwy złotooków nie moga sobie dać rady, to miażdżę kilka pazurów czosnku, gotuje to w kilku litrach wody / zależnie od potrzeb /
Po wystygnięciu i przecedzeniu również dodaję trochę płynu do naczyń, aby lekko kleiły się palce i jazda po mszycach.

Woda z czosnku ma to, że działa zewnetrznie na ich powłokę, wewnętrznie, niszcząc układ pokarmowy a płyn do naczyć zakleja układ wydechowy i jednocześnie woda nie spływa z liści

Ten sposób też wielokrotnie próbowałem i jest skuteczny i nie ma obawy, że owoce będą zniszczone lub niesmaczne.

Post zmieniony (02-04-18 19:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 50Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024